Cevaplar 18

Sırala:
Ne Kadar Yardımcı Olur Bilemem Ama,
- Kayıt zamanı çok yığılma olacağından herşeyiniz hazırlıklı gelin ve kampüs çevresinde hallederim gibi söylemlerden kaçının çünkü çok vakit kaybediyorsunuz.
- Eğer KYK da kalmayacaksanız geldiğinizde kalacağınız yeri ayarlamanızda yarar vardır. Okulun başladığı sıralar yer bulmanız sıkıntı olabilir.
- Oku başladığında ilk 2 ya da 3 gün dersler genelde olmaz. (istisna hocalar vardır.) Bence ilk günler etrafı tanımaya çalışın.
- İhtiyacınız olan yerleri keşfedin. Kampüs çevresi ilk aşamada sizin için yeterli olacaktır.
- Kampüs içerisinde sadece Halk Bankası ve Ziraat Bankası bulunmaktadır. Garanti ve İş Bankası Kampüs dışındadır. Önerim bir Ziraat Bankası hesabı açtırmanızdır. Bankamatik ulaşımı daha kolaydır kampüs ve çevresinde.
- Kampüsün yemekhanesinde yemek yemek için kartınıza yemekhane içerisinden para yüklemesi yapılmaktadır ve o şekilde yemek yenmektedir. Yemekleri de güzeldir ve hafta içi her gün sabah, öğle akşam verilmektedir. Gün içerisinde bir kere 1.80 ücret alınmaktadır. Diğer öğünlerde yer iseniz 5 tl dir.
- İlk günler mümkün olduğunca gölbahçe içerisinde takılmayın göze batmayın derim.
Aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar umarım fikir verebilmişimdir... :)

Ortamın rahatlığına alışıp derslerini bırakmamaları olur heralde :D
Sosyal olmak için birebir bi mekan olduğu için öğrenciler sosyallik ve başarı dengesini iyi ayarlamalılar. Onun dışında klasik üniversiteye yeni başlayan tavsiyelerine değinmeme gerek yok sanırım.

Kolay gelsin kötü bir tercih değil kesinlikle.. ilk yıllarınızda nerden geldim buraya diyebilirsiniz ama alıştıkça hiçbir sıkıntı kalmıyor. Güzel dostluklar edindikçe de gitmek istemeyeceksiniz. Ayrıca bahar mevsiminde ilin havası aşırı değişken. Havasına alışmak zor olabilir. Öğlen günlük güneşliktir, akşamı donarsınız veya tam tersi.

(Not elektrik elektronik ve makine müh özellikle aşırı zor.. kafa patlatıp bitiresiye kadar çok yıpranıyorsunuz. Ancak ders içerikleri, eğitimi kaliteli tabii..)

#Kampüs inşaat diyenleri aldırmayın bitti sayılır son düzenlemeler :)
#Zor abi bizim üniversite zor bilesiniz ona göre gelin :)
#Hazırlık okuyacaklar geçme notu 70 ingilizcede temelin iyi değilse sonuç :YAZ OKULU :)
okul insaat alani gibi ilk geldiginizde husran yasayanilirsiniz ama emin olun ki pamukkale universitesi kampusuyle, egitim kalitesiyle guzel bir okuldur. Okulun yakinlarinda bol miktarda yurt,apart var. Ortam olarak sorarsaniz kampusun etrafinda bol miktarda cafe mevcuttur. Sorulariniz,yardima ihtiyaciniz olmasi halinde mail adresim: mkculha20@gmail.com
Hazırlık okuyacaklar yabancı diller zor düzenli çalışmanız gerekir.
Bölüm için fakülteye göre değişir ama mühendislik gerçekten zorluyor ilk seneden işi sıkı tutun yoksa alttan derslerle çok uğraşırsınız.
İlk hafta çevreyi iyi öğrenin zaten size lazım olacak her şey üniversite çevresinde var ( atm market vs.)
Bir de Denizli tekstil şehri çok ucuz olur diyenlere inanmayın kıyafet fiyatları çokta ucuz değil hani :D
Ayrıca esnaf çok uyanık pazarlık yapmakta zorlanabilirsiniz
İlk zamanlar Denizli şivesi çok garip gelir anlamakta çok zorlanırsınız. Ama alışılıyo sonra
Spor merkezinden ve diğer avantajlardan yararlanmalılar. Mühendislik okuyacak olanlar diğerlerine göre biraz daha zorlanacaklardır, o yüzden hazırlıklı olmalılar :D
kampüs büyük ve geniş imkanlara sahip birçok şeye rahatça ulasabilirsiniz ancak kalacagınız yeri iyi seçmenizi oneririm.
gelin gençler gelin iyidir