Cevaplar 12

Yükleniyor...

Neyi okuduğunuz kadar nerede okuduğunuz da önemli; fakat şu bilinmeli ki yatay geçiş ve çift anadal planları yaparak istemediğiniz bir bölüme girmek, pişman bir 4 yıl ya da okuyor olmanız gereken zamanda tekrar sınavlara hazırlanmak ya da tek tek okul kapılarını çalmak(ve genellikle hayalkırıklığına uğramak) ile sonuçlanabilir/sonuçlanıyor. Yani, bu gibi imkanlara güvenerek istemediğiniz bölümlere girmeyin; en iyi okullarda bile ilginiz olmayan disiplinleri okumaya çalışmak çok yorucu olabilir.

155 görüntülenme

Bölümlerin(YÖK kontenjan artırsa da) çok kalabalık olmaması sebebiyle yurtdışı kotalarının bölüm kontenjanına oranı yüksek. Erasmus ile yarım ya da tam bir sene boyunca bir Avrupa üniversitesine kabul almak ve gitmek kolay. Bunun yanında, Amerikan ve Uzakdoğu üniversiteleriyle de eskiden imzalamış ve halen yeni imzalar atmakta olduğu anlaşmaları sayesinde exchange öğrencisi olarak gidilebiliyor.

5,892 görüntülenme

Anadolu illerinden gelen öğrencilere öncelik tanınıyor, hazırlık öğrencileri için Sarıtepe(Kilyos) Kampüsü'ne yeni yurtlar yapıldı; tüm hazırlık eğitiminin Kilyos'ta sürdürülmesi planlanıyor. Bölüme geçen öğrenciler, yine İstanbul dışından gelenler öncelikli olmak üzere, Kuzey, Güney ve Uçaksavar kampüs yurtlarına yerleştiriliyor. İstanbul'un uzak ilçelerinden gelenlerin okul bünyesindeki yurtlar için maalesef pek şansı yok.

14,435 görüntülenme

Seçimimin üstünden geçen 2 yıl içerisinde bir pişmanlık duymadım, bu yıl tercih yapsam da aynı okul ve aynı bölümü seçerdim.

121 görüntülenme

Akademik ve sosyal etkinliklerde çok geniş bir yelpaze arasından seçim yapabilmek, staja başvurulabilecek yerlerin fazla olması.

249 görüntülenme