Muhasebe

14 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...
7,288 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sadece Finans alanında çalışmak isteyenlere değil, bütün yeni mezun arkadaşlara tavsiyem; iş hayatı mezun olduktan sonra bir an önce başlamak zorunda olduğunuz bir geçiş değildir. Uzun yıllar boyunca çalışacağınız alanı seçiyorsunuz ve bundan dolayı seçimler önemlidir. En önemlisi de ne istediğinizi keşfedebilmek diyebilirim. Aslında bu noktada Anlatsin.com bence inanılmaz güzel bir iş yapıyor. Bol bol bu videoları izlesinler ve farklı sektörleri, alanları tanısınlar. Kendiniz için doğru alanı seçtiğinizde ve işi severek yaptığınızda başarı her zaman kendiliğinden gelir. Dolayısıyla insanın kendini tanıması ve kendi içindeki potansiyeli fark edip bunların üzerine gidebilmesi çok önemlidir.

6,537 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Temel anlamda bir network yapısında çalışıyoruz. Şirket içerisindeki bütün departmanlarla iletişim halindeyiz. Temel amacımız işimizi daha ileriye götürebilmek, iş stratejilerimizi yaratmak, geliştirmek, uygulamak ve bütün bu sürece liderlik etmektir. Bunu yaparken de işlerimizi sürekli basitleştirmeye çalışmak ve organizasyon konusunda kritik davranmak gibi birkaç farklı faktörümüz var. Sadece P&G organizasyonu değil tüm organizasyonumuzun sağlıklı bir şekilde işlerine devam edebilmesi bizim için çok önemlidir. Bunun dışında önemli bir diğer faktör de işimizi büyütebilmektir ve içinde bulunduğumuz pazarlarda sürekli işimizi büyüterek lider olmak, her bir markamızla bulunduğumuz pozisyonu daha da koruyup ileriye gidebilmektir. Tabii ki bu sayede de temel amacımıza yani hissedarlarımıza değer yaratmaya çalışıyoruz. Geçmişte üstünde çalıştığımız projelerden birisi pazarda çok başarılı olan Doğal Sentez lansmanımız vardı. Doğal Sentez lansmanımızın her türlü finans boyutu hakkında çalışma yapmak gerekiyordu. Bu lansmanı çıkardığımızda finansal tablolarımız ne şekilde değişeceği, yıllar içerisindeki periyotlarda ne gibi getiriler sağlanacağı hakkında hem satış hem de karlılık anlamında çalışmalar yapılıyordu. Tabii ki bu çalışmayı yaparken sizi denize atıp boğulmanızı seyretmeyiz. Bütün ekip olarak size gerekli eğitim desteğini, ihtiyacınız olan her türlü yardımı, görüşü ve direktifi etrafınızdaki kalın sağlam destek duvarı sağlıyor.

2,482 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sistem ve süreçlerde gördüğümüz sorunları analiz edip, bunların değişmesinde ve karar alınmasında liderlik etmemiz gerekiyor. Bu da analiz yeteneği, analiz kapasitesi ve liderlik gerektiriyor. Takımlar içerisinde çalışmak bizim için çok önemli çünkü biz tek başımıza hiçbir şeyiz ve takımla birlikte ancak bir şeyler yapabiliyoruz. Dolayısıyla takım içerisinde çalışabilmek çok önemli bir yetenektir. Bu da ancak güvenilir olmaktan geçiyor. Dikkat ederseniz hiç teknik bir özellik saymadım. Muhasebe bilgisi, MPV veya IRR hesabı bilmenize gerek yok. Bunların tamamı sonradan öğrenilebilir. Yeter ki işi severek yapmanız ve az önce bahsettiğim gibi liderlik, takım çalışması, analitik yeteneklere sahip olmanız yeterlidir.

2,084 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni başlayan bir kişi Analist pozisyonunda başlıyor. Analist pozisyonunda çok farklı yerlerde görev alınabilir. Markaları iyileştirme üzerine Kategori Finans Takımı’nda, Satış Finans bölümünde, Üretim bölümünde veya Tahmin Bütçe Departmanı’nın bir parçası olarak çalışabilirler. Vergi ve Kurumsal Finans Takımı’nın bir parçası olarak çalışabilirler. Her bir görev 2 ya da 3 yıl sürüyor. Bu süreç dolduğunda farklı göreve geçebiliyorlar. Terfiler zamanla değil başarıyla geliyor. İçinde bulunduğunuz görevde, gerekli yetenekleri ve sorumlulukları sağlayıp başarılı olduğunuzda zaten terfiler kendiliğinden geliyor. Yurtiçi ve yurtdışı kariyer fırsatları da var. Yeni giriş seviyesinde çok nadir ama burada başlayıp görevinde başarılı olmuş arkadaşlarımız bu şekilde çalışabiliyorlar. P&G Finans’a Türkiye’de başlayıp sonrasında yurtdışında çalışma hayatına devam eden birçok arkadaşımız var ve Cenevre’de, Frankfurt’ta ve Cincinnati’de çalışan arkadaşlarımız mevcuttur.

1,777 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türkiye P&G Finans Organizasyonu’ndan kısaca bahsedecek olursak; bir adet Finans Direktörümüz var ve bu direktörümüze bağlı olarak çalışan grup müdürlerimiz var. Her bir grup müdürü farklı bir alanı yönetir ve PG& Finans Direktörü’ne karşı sorumludur. O adalardan birisi Kategori Finans adasıdır. Orada P&G Finans Grup Müdürü, kategorideki Finansal Analistlerle ve Finansal Analiz Müdürleriyle birlikte çalışır. Satış Finans’taki Grup Müdürümüz, oradaki analistlerimiz ve müdürlerimizle çalışır. Vergi ve Kurumsal Finans adacığındaki Grup Müdürümüz, altındaki takım arkadaşları ve analistleriyle birlikte çalışır. Benzer şekilde Fabrika Finans Grup Müdürümüz, kendi takımı ve fabrikadaki analistleriyle çalışır. Her biri kendi alanından ve P&G Türkiye Finans Direktörü’ne karşı sorumludur.