Vergi

Vergi

21 soruya 21 cevap verildi.

Cevaplar 21

Filtrele:Sırala:

Öğrenci ve yeni mezunlar Vergi alanında çalışmayı neden tercih etmeliler? (1 Cevap)

Vergi çok dinamik bir alan olduğu için vergi kanunları ve işin yapılış biçimi sürekli değişkenlik gösteriyor. Şu anda Vergi alanına daha fazla dijital süreçler dahil olmuş durumda. Vergi kanunları kısmına ise; her geçen gün yeni teşvikler, düzenlemeler ve normlar kanunların içerisine dahil oluyor. Dolayısıyla her gün kendini yenileyen ve çalışanları aynı motivasyonla işe teşvik eden bir dinamik yapı var. Vergi Bölümü’nde çalışmayı planlayan yeni arkadaşlarımıza bu bölümü seçmelerini tavsiye ediyorum.

Vergi Denetimi ve Danışmanlığı nedir? Ekiplerin yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Vergi Denetimi ve Danışmanlığı; hizmet verdiğimiz organizasyonlara katma değer sağlıyor. Vergi Denetimi ile şirketlerin vergiyle olan uyum süreçlerini tam hale getiriyoruz ve vergi daireleriyle sorun yaşamalarının önüne geçiyoruz. Vergi Danışmanlığı’nda şirketlerin hem uyum süreçlerini tamamlamalarını hem de bir takım vergisel kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz. Bu çalışma bireysel bir çalışma değil, takım çalışması olduğu için oldukça farklı yetkinliklere sahip takımlar oluşturmamız gerekiyor. Bu takımları da Vergi Bölümü’nün altındaki 7 farklı birimden oluşturuyoruz. Bu birimler içerisinde doğrudan, dolaylı veya uluslararası vergiyle uğraşanlar ve vergi denetimi yapanlar var. Dolayısıyla her birimin farklı yetkinliği var ve bu yetkinlik bütün takımlar tarafından elde edilen bir değerdir.

Vergi & Kurumsal Finans Grup Müdürü ne iş yapar? Vergi & Kurumsal Finans Grup Müdürü olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

P&GVergi Departmanı, P&G Türkiye’deki bütün aktivitelerin, vergi kanunlarınınhem şekline hem de ruhuna uygun olarak yapılmasına emin olan departmanımızdır.Özellikle vergiyle ilgili yaptığı bütün hesaplamaların vergi kanunlarına uygunolmasına çok dikkat eder. Bunun yanında uluslararası bir şirket olmanıngerekliliğiyle birlikte Avrupa Birliği ve OECD’nin vergi regülasyonlarını çokyakından takip eder ve bu regülasyonların Türkiye’de uygulanabilme alanlarıüzerinde çalışır. Bunun dışında Türkiye’deki vergi ortamının geliştirilmesiüzerine sahip olduğu fikirleri, bu konudaki çeşitli çözümleri kurumlarlapaylaşmak, gerekli kamu kuruluşlarıyla çalışmak ve bu konudaki çalışmalara önayak olur.

EY Türkiye Vergi Bölümü için yeni mezun işe alım süreci nasıl işliyor? (1 Cevap)

Öncelikle adaylar CV’lerini EY’ın sitesine yüklüyor. Yükledikten sonra onlarla iletişime geçiliyor ve bir sınava davet ediliyorlar. Bu sınavlar; İngilizce, genel yetenek ve teknik sınavından oluşuyor. Vergi ile ilgili bir takım sorular soruluyor. Bu sınavı geçenler Manager ve İnsan Kaynakları mülakatına çağrılıyor. Bu aşamayı geçenler de Partner mülakatına hak kazanıyor.

Vergi & Kurumsal Finans Grup Müdürü olarak P&G'de bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

P>ürkiye’de günlerimiz oldukça dinamik geçer. Genellikle güne ya da haftayabaşlamanın en verimli şekli, o gün ya da haftanın önceliklerini ortaya çıkarıpbu konuda takım arkadaşlarıyla aynı safhaya gelmektir. Özellikle o gün ya dahaftada yapılacak olan toplantıların üzerinden geçilmesi, bu toplantılar içinön hazırlık yapılması, gün ya da haftaya başlamanın en doğru şekillerindenbirisidir. Bu toplantılara katıldıktan sonra gerek Finans içi gerekse Finansdışı departmanlarla çalışarak, şirketimize değer yaratacak projeler üzerindekafa yorarak ve bu projelerin aksiyonlarını alarak günümüz tamamlanmaktadır. Günsonuna doğru uygun bir vakitte çıkıp sosyal aktivitelere doğru bir zamanayırmak en büyük önceliklerimizdendir.