Kurumsal Finansman

14 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Yükleniyor...
1,783 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Finansman Departmanı, bir işlemin başından sonuna kadar bir yatırımcının ya da satıcının ihtiyaç duyabileceği tüm danışmanlık işleriyle ilgilenir.

1,166 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G Vergi Departmanı, P&G Türkiye’deki bütün aktivitelerin, vergi kanunlarının hem şekline hem de ruhuna uygun olarak yapılmasına emin olan departmanımızdır. Özellikle vergiyle ilgili yaptığı bütün hesaplamaların vergi kanunlarına uygun olmasına çok dikkat eder. Bunun yanında uluslararası bir şirket olmanın gerekliliğiyle birlikte Avrupa Birliği ve OECD’nin vergi regülasyonlarını çok yakından takip eder ve bu regülasyonların Türkiye’de uygulanabilme alanları üzerinde çalışır. Bunun dışında Türkiye’deki vergi ortamının geliştirilmesi üzerine sahip olduğu fikirleri, bu konudaki çeşitli çözümleri kurumlarla paylaşmak, gerekli kamu kuruluşlarıyla çalışmak ve bu konudaki çalışmalara ön ayak olur.

765 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Finansman’da her ekibin farklı bir rolü oluyor. Ben, bir işlemin dolması ve stratejinin belirlenmesi, yurt içi ve yurt dışı alımlar, belli alanlara yoğunlaşılması üzerine strateji kuran ekibin başındayım.

Bir sonraki adımda belirlenen hedefler doğrultusunda iş planları oluşuyor. Birleşme ve Satın Alma Ekibimiz de bu konular üzerine çalışıyor. Aynı zamanda iş planlamalarını ve değerlemeleri yapan, operasyonel kararlarla ilgilenen çok tecrübeli bir Evaluation and Business Modeling Ekibimiz var. Çok farklı alanlarda farklı görevler alan oldukça esnek ekiplerimiz bulunuyor.

Bir sonraki adımda alıcı ve satıcı bir araya gelerek mutabık kalacakları konuları konuşurlar. Biz de finansal değerleme analiziniz yaparız. Şirketin nereden geldiğini ve nereye gittiğini araştırırız. Burada da Due Diligence ekiplerimiz devreye giriyor. Ben Transactions Support’un Partneriyim, Due Diligence ekiplerinin başındayım. Finansal ve Commercial Due Diligence ekipleri ve Vergi Due Diligence ekiplerimiz bir arada çalışıyor.

Bunun bir sonraki adımı hisse devri ve varlık devri sözleşmelerinin yapılmasıdır. Buna da Birleşme ve Satın Alma Ekibimiz bakıyor. Bunlardan bağımsız olarak şirket mali tabloların değerlendirilip modellerinin oluşturulması ve doğru kredilerin doğru fiyatlarda bulunmasından sorumlu olan proje finansmanıyla ilgili bir ekibimiz var. Bunun dışında da real estate dediğimiz büyük gayrimenkullerle ilgilenen bir ekibimiz var.


661 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biraz zor bir şey aradığımızı kabul ediyorum. Hem analitik hem de sosyal tarafı kuvvetli olan kişileri arıyoruz. Kariyerinizde analitik tarafınızla işe başlarken, sosyal tarafınızla da işe devam ediyorsunuz. Biz de bundan 15 sene sonrasının Partner’larını yetiştirdiğimiz için bu iki özelliği kuvvetli olan kişileri arıyoruz. Bence Türkiye olarak çok şanslı bir yerdeyiz çünkü hem çok iyi üniversiteler tarafından hem de en iyi mezun portföyü tarafından tercih edilen bir kurumuz. Ayrıca analitik ve duygusal zeka birleşiminin rahat bulunduğu bir grupla beraber çalışıyoruz. EY içindeki en büyük ekip değiliz, Kurumsal Finansman olarak 75 kişilik bir ekibiz. Sabırlı, çalışmayı seven ve takım çalışmasına yatkın olan mezunlar arıyoruz.

650 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Finansman’da tek bir proje üzerinde çalışmıyoruz. Assurance Audit Departmanı’na destek veriyoruz ve kendi projelerimizle birlikte 5-6 projeyle birden ilgileniyoruz. Bir proje için Kick-off tanışma toplantısına giderken diğer proje için raporlama kısmında çalışmamız veya iş geliştirme için potansiyel müşteriler olarak belirlenen kişilerle toplantı yapmamız gerekebiliyor. Dolayısıyla günlerim pek standart değil ve bu da işimi eğlenceli kılıyor.