Kurumsal Finansman

Kurumsal Finansman

13 soruya 13 cevap verildi.

Cevaplar 13

Filtrele:Sırala:

Vergi & Kurumsal Finans Grup Müdürü ne iş yapar? P&G'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

P&GVergi Departmanı, P&G Türkiye’deki bütün aktivitelerin, vergi kanunlarınınhem şekline hem de ruhuna uygun olarak yapılmasına emin olan departmanımızdır.Özellikle vergiyle ilgili yaptığı bütün hesaplamaların vergi kanunlarına uygunolmasına çok dikkat eder. Bunun yanında uluslararası bir şirket olmanıngerekliliğiyle birlikte Avrupa Birliği ve OECD’nin vergi regülasyonlarını çokyakından takip eder ve bu regülasyonların Türkiye’de uygulanabilme alanlarıüzerinde çalışır. Bunun dışında Türkiye’deki vergi ortamının geliştirilmesiüzerine sahip olduğu fikirleri, bu konudaki çeşitli çözümleri kurumlarlapaylaşmak, gerekli kamu kuruluşlarıyla çalışmak ve bu konudaki çalışmalara önayak olur.

EY Türkiye Kurumsal Finansman Departmanı'nın yaptığı işi kısaca özetler misiniz? (1 Cevap)

Kurumsal Finansman Departmanı, bir işlemin başından sonuna kadar bir yatırımcının ya da satıcının ihtiyaç duyabileceği tüm danışmanlık işleriyle ilgilenir.

EY Türkiye Kurumsal Finansman çalışanları yurt dışında nasıl eğitimlere katılıyorlar? (1 Cevap)

Biz Kurumsal Finansman Departmanı’nda işe alımdan itibaren ilk 3 yıl boyunca yurtdışında gerçekleşen Tas1, Tas2 ve Tas3 adında 3 farklı eğitime gidiyoruz. Bu da bize Transaction Lifecycle’da bir işlemin gerçekleşmesindeki tüm süreçlerde nelere dikkat edileceğini gösteriyor. Örneğin, ben Kurumsal Finansman’da Valuation Business Modeling’te çalışıyorum ama Transaction Support’ta çalışan arkadaşlarımın neler yaptığını ve kendi içimizde ne yaptığımızı anlatan eğitimler de oluyor. Buna da yılda 1 kez olmak üzere 3 defa gidiliyor, ortalama 3 gün sürüyor ve genelde yurtdışında yapılıyor.

EY Türkiye Kurumsal Finansman Ekibi olarak yurt dışı projelerde çalışıyor musunuz? (1 Cevap)

Yurtdışı projelerde çok çalışıyoruz çünkü bazen bize yurtdışı ofislerinden iş geliyor bazen de Türkiye’deki bir işlem için yurtdışından destek alabiliyoruz. Bu yüzden yurtdışında müşterilerle ve EY içindeki yurtdışı ofislerle çalışıyoruz. Bu yüzden çalıştığımız projelerin büyük çoğunluğunun yurtdışı ayağının olduğunu söyleyebilirim.