İşletme Yönetimi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

ınsan kaynakları departmanında bir çok iş olanagı mevcuttur. örn: pazarlama satış finansman uzmanı hakla ilişkilee vb. alanlarda iş olagı çok.sürekli gelişmeli..

İşletme Yönetimi Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (1 Cevap)

Işletme yönetimi; liderlik ruhunu içerisinde barındıran ve artık birşeyler yapmanın zamanı geldi diyebilen ve insan yönetiminde başarılı olduğunu düşünen bireylerin bölümü. Çünkü asıl lider emir vermeden söylenenleri yaptırabilen kişidir. Bu bölümü tercih eden arkadaşlarda bazı özelliklerini biraz olsun oturup düşünmeli.
269

Neden İşletme Yönetimi Bölümü? (4 Cevap)

Kendimi tanımaya çalıştığımda iyi bir yönetici potansiyelim oldugunu dusunuyorum hep.ve bu dusuncemde beni işletme yonetimini okumamı sağladı.
351

İşletme Yönetimi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

Bu bölümden mezun olan birey ;şirket yönetiminde söz sahibi olabilecek seviyeye ulaşmış oluyor.iş imkanları tabiki geniş bir alan fakat birey kendını hangi sektorde karıyer yapmak istiyorsa o sektore yonelmesı daha dogru olur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi eMBA Programı size neler kattı? (1 Cevap)

Bilgi Üniversitesi’nde eMBA yapmak bana bilmediğim alanları öğretti. Muhasebeden hiç anlamazdım ama okulda muhasebenin ne olduğunu, şirket kredi kartıyla bir şeyler aldıktan sonra faturayı ona göre düzenlemek gerektiğini öğrendim. Hatta bizim CEO’muz da bundan muzdaripti. Bazı alışverişleri kendi cebinden yapıp faturaları işleyemediğinden bahsederdi.
865

Neden eMBA yapmaya karar verdiniz? (1 Cevap)

eMBA adından da anlaşılacağı gibi uzaktan eğitim demektir. Özellikle İstanbul’da kimse gidip gelmeye zaman bulamıyor. Evinizde otururken, çalışırken veya bir kafede otururken bilgisayarınızla canlı yayınla derslere katılabiliyorsunuz veya izleyemediğiniz dersleri daha sonra izleyebiliyorsunuz. Bu yüzden zaman tasarrufu gibi birçok faydası var.
432

İşletme Yönetimi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

Çeşitli devlet ve özel sektör kuruluşlarının tüm bölümlerinde çalışma olanağı,
· Büyük ve küçük işletmelerde finansman, muhasebe, pazarlama, personel, satın alma ve halkla ilişkiler bölümleri,
· Serbest muhasebeci, serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirlik büroları,
· Çeşitli devlet kuruluşlarının muhasebe, personel bölümlerinde ve vergi daireleri,
· Yatırım ve finans kurumları,
· Kamu ve özel bankalar.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm