Cevaplar 25

Yükleniyor...
1,567 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama ve Satış bazı şirketlerde birlikte yer alsa da aslında çok farklı şeylerdir. Pazarlama; bir ürünün çıkartılmasından itibaren ilk yarısı, Satış ise ikinci yarısıdır. Satış; birinci yarıda yapılan şeylerin sonucunda ortaya çıkan şeyleri en iyi şekilde karşıya anlatmalı    ve karşının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir. Pazarlama ise; Satış’taki insanlara yardım edebilmek için ürünü mükemmel bir şekilde geliştirmeli ve satacağı kişiler için en faydalı hale getirip sunmalıdır. Ayrıca Pazarlama; Satış’a destek verecek şekilde bazı eklemelerle ve Satış’tan alınan geribildirimlerle son tüketici için en uygun hale getirmelidi

555 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Anlatsın, şirketlere online yollarla çok mükemmel bir işveren markası değeri katıyor. Anlatsın.com tamamen dijital bir marka olduğu için offline tarafta yapılan her şeyi dijital tarafta verme fırsatı sunuyor. Örneğin; offline tarafta bir konferansa gittiğinizde sizin konferansınıza ihtiyaç duyan 150-200 kişiyi bulursunuz ancak online tarafta bulunduğunuz takdirde 7/24 kimin neye ihtiyacı varsa o kişiler kariyer gününde sizi bulabilir. Bunun dışında çok özel bir işveren markası projesi diye düşünüyorum. İşveren olarak sizin marka değerinizi yükseltiyor çünkü birçok üyemiz birçok şeyi buradan takip ediyor. Sizin kendinizi burada ifade etmeniz ve onların karşısına çıkmanız, kişinin belki 10 yıl sonra olabilecek bir iş arayışında sizi bilmesi anlamına geliyor. Bunun dışında biz sosyal medyada ve birçok kapsamda güçlü bir markayız. Sizin kendi sosyal medya mecralarınızda ve bizim mecralarımızda üretebileceğiniz birçok yararlı ve verimli kontentler var. Ayrıca çalışanların memnuniyetlerini ve işe bağlılığını arttıran birçok örnek gördük ve bu örnekleri düşündüğümüzde Anlatsın; çalışan bağlılığını arttırarak, çalışanların birbirlerine kenetlenmesini ve firmasına karşı sorumlu hissetmesini sağlıyor. Şirketlerin öğrencilere ve yeni mezunlara karşı bazı sorumlulukları var. Onların doğru kariyer tercihi yapmaları, bir sosyal sorumluluk projesi adı altında değerlendirdiğimizde çok önemli. Bu sayede birçok kişinin motivasyonuyla öğrencileri doğru kariyer tercihlerine itebiliyorsunuz. Bunun dışında birçok fayda var ve şirketlerin hangi faydaya ihtiyacı varsa onları sağlamaya çalışıyoruz. Anlatsın.com gelişmeye devam ediyor ve bu, şirketlerin geribildirimleri sayesinde oluyor. Biz geliştikçe işveren markası da birçok sorununu giderebiliyor.

377 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Anlatsın.com, 2015'te Üniversiteler Anlatsın'dan evrim geçirerek Anlatsın'a dönüştüğü süreden itibaren hiçbir şirket ayrımı yapmaksızın tüm sektörlerden firmalarla çalışıyor. Hali hazırda daha çok işveren markasına yatırım yapan FMCG ve bankacılık sektöründen çok firma bulunsa da, daha farklı sektörlerden de firmalar bulunuyor. Bizim amacımız; farklı ve içeride bulunmayan sektörlerden birçok firmayı içeriye dahil ederek bir insanı kariyer tercihi yaparken tüm alternatifleri kafasında değerlendirmesini sağlamaya çalışmaktır. Örneğin; içeride bir enerji firması yoksa, enerji firması olmalı ki; onu arayan kişi içerideyken de o kontenti bulsun. İlaç firması veya hastane de olmalı ki isteyen herkes istediği şekilde kontenti içeride bulabilsin. Bu yüzden amacımız tüm şirketleri içeride tutabilmektir.

554 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT Yönetim Kurulu Başkanlığı, hayatımda yaptığım ilk Yönetim Kurulu Başkanlığı'ydı. Orada bir şirketin CEO'sunun yaptığı şeyin küçük bir simülasyonunu görüyorsunuz. Orada ürünlerinizin yönetiminden, pazarlamasından, satışından sorumlusunuz. Gelir ve giderleriniz, nakit akışınız var. Finansı takip edip yönlendirmek, idari işler ve dış partilerle ilişki kurup o ilişkiyi yönetmek zorundasınız. İnsan Kaynakları Departmanı olarak aşağıdaki tüm insanların yönetiminden ve onları en iyi şekilde geliştirmeye yönelik çalışmaları yapmaktan sorumlusunuz. Benim MTB Başkanlığı süresinde bunların hepsini deneyimleme şansım oldu ve çok eğlenceli bir süreçti.

1,947 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği'nden mezun olurken Pazarlama alanında çalışmam gerektiğini düşündüm ve başvurularımı o şekilde yaptım. Çalışma hayatıma Yapı Kredi'de başladım ve orada Üye İşyeri Pazarlama tarafında işbirlikleri üzerinde ilerleyerek firmaların işbirliklerinin yapılmasını gerçekleştirdim. Sonrasında farklı bir alanda farklı bir zorlukla karşılaşmam gerektiğine karar verdim ve Pegasus fırsatı karşıma çıktı. Pegasus'ta da Sadakat Yönetimi ve CRM Pazarlaması alanında çalıştım ve burası da bana çok şey kattı. Pazarlama'nın birçok bölümünü deneyimleme şansı buldum. Marka pazarlama ve ürün yönetimi gibi birçok vakayla karşılaşıp çözümlerde destek oldum. IT ve Gelir Yönetimi gibi birçok farklı kolda çalışma fırsatı buldum. Sonrasında çok farklı bir şey yapmaya karar verdim ve Anlatsın fırsatıyla karşılaştım. Bir start-up'ta satış pozisyonu neredeyse hiç düşünmediğim bir şeydi. Bir şekilde başladım ve şu an gayet mutluyum. Bu alanda kendimi geliştirmeyi tercih ettim ve bu kararımdan şu ana kadar hiç pişman değilim.