Cevaplar 87

Sırala:
Bilkent bünyesinde her kesime hitap eden klüpler barındırır, burada edinebiliceğiniz arkadaşlarla ortak özelliklerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca RadyoBilkent ve GazeteBilkent 'e öğrencilere güzel iş imkanlarının yanısıra ilerisi için deneyim kazanabileceğiniz bir ortam sunar.
Son olarak okulun kaliteli akademik kadrosu sizi derslerin devamlı öğrencisi haline getirebilir.
Kampüs ortamı çok güzel. Her fakültüye/bölüme erişilebilirlik açısından yerleşkesi çok iyi. Genel eğitimi ciddi anlamda çok iyi, keza yetiştirdikleri öğrencilerde iyi birer mezun olarak iş hayatına atılıyor.

Akademik başarıların yanı sıra sosyal aktivitelere erişim imkanı da çok fazla.

Servisleri çok büyük bir artıya sahip, hatta birçok üniversiteden daha iyi olduğu kesin. Kampüse ve şehre ulaşım çok fazla kolay.

Her ne kadar çok az kullansam da, kütüphanesi tartışılmaz bir güzellikte. Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Türkiye'deki en iyi kütüphanelerden birisi.
1) Kampüsümüze bayılıyorum. 7/24 canınız sıkıldığında rahatça dolaşabilirsiniz. Kimse size “Bu saatte burada ne arıyorsun?” demez. Özellikle kulağınızda mp3 player’ınız ile yürümekten zevk alıyor, doğayla iç içe olmak istiyorsanız Bilkent Üniversitesi size bu imkanı fazlasıyla veriyor.

2)Öğretim üyelerinin kalitesi ve beraberinde gelen akademik başarılarının fazlalığı. Eğer idealist birisi iseniz ve Bilkent’te okuyorsanız yapamayacağınız şey yok. Geçenlerde görünmezlik pelerinini buldular, yakında ışınlanmayı bulsalar da rahatlasak diye bekliyorum. Denizli-Ankara arası 7 saat yol çekilmiyor.

3)Yurtları. Ailem Ankara’da yaşamıyor olduğu için okula ilk geldiğimde yurda yerleştim. Üniversiteye gelmeden önce “2. sınıfta eve çıkılır abi” düşüncesine sahip birisi olarak söyleyebilirim ki Bilkent’e gelip bu fikir üzerinde 180 derece dönüş yapmış bir insanım. Evet çok doğru. Bilkent Üniversitesi’nin yurtta kalan öğrencilere sundukları saymakla bitmez. Eğer Merkez Kampüs yurtlarında kalıyor iseniz istediğiniz bir vakitte yurttan dışarı adımınızı atabilir ve yine istediğiniz vakitte yurda dönebilirsiniz. Doğu Kampüs yurtlarında bu pek mümkün olmuyor sanırım; ama merkezde kimse size karışmıyor. Bu bence bir üniversitenin yurtta kalan öğrencisine sağlayabileceği en güzel imkanlardan. Ayrıca odalarının kullanışlılığı, haftalık bakımı ve temizliği, banyo ve tuvaletlerin bakımı, ortak mutfak ve çalışma odalarında arkadaşlarınızla vakit geçirme imkanı, çamaşır ve ütü odalarının varlığı ile Bilkent Üniversitesi yurtları bizlere güzel bir konaklama sağlıyor.

4) Her ne kadar çok takılma şansı bulamasam da halka açık kütüphanesi bizlere her türlü yazılı,işitsel ve görsel kaynak sağlamakla yetinmiyor,ayrıca bizlere harika bir ders çalışma ortamı sunuyor.

5) Sportif olanaklar… Eğer Bilkent öğrencisi iseniz arkadaşlarınızla kampüs içerisinde bulunan halısahada futbol maçı yapabilir ya da canınız isterse mangal partisi verebilirsiniz. Kapalı spor salonlarının varlığı ile 4 mevsim vücut geliştirebilir, basketbol, voleybol vb. gibi sporlar ile eğlenebilirsiniz.

6) Öğrenci kulüpleri ile ünivesitede ders olarak bulamayacağınız şeyleri öğrenebilir, kendinizi sadece Bilkent ile sınırlamayıp üniversite sınırları dışına adım atabilirsiniz. Bu kulüplerde öğreneceğiniz bilgileri, kazanacağınız tecrübeleri ve edineceğiniz kontakları mezun olduktan sonra iş hayatınızda kullanabilirsiniz.

7)İstediğiniz hocadan, uygun vakitlerde ders alma imkanı. Evet yanlış duymadınız, Bilkent’te yalnızca alacağınız dersi değil, dersin hocasını da seçebiliyorsunuz. Tabi bu durum ders kayıt dönemlerinde bölüm sekreterliklerinin önünde yığılmalar ve sisteme laf atmalarla sonuçlansa da şanslı olanlarımız istedikleri dersi istedikleri hocadan alabiliyor.

Gördüğünüz gibi Bilkent’te sınır yok. Sınıra yer de yok !

Bu üniversiteye adım attığımdan beri aklımda hep şu laf dolaşıyor: “Hayallerimin ötesinde bir üniversitede okuyorum.”
Bilkent Üniversitesi'ni genel anlamda çok seviyorum. Özel olarak da aklıma gelen şeyleri aşağıya listeliyorum.

- Kampüs
- Bilkentli insanlar
- Servisler
- Radyo Bilkent
- Kampüs çevresi
- Ankara'da oluşu (İstanbul???)
- Hocalar
Akademik kadrosu iyidir, ulaşım birimleri iyidir; yemekleri güzeldir, kafeleri güzeldir; öğrenci kulüpleri aktiftir, Mühendislik Topluluğu isimli mükemmel ötesi öğrenci kulübüne sahiptir.
Her şey inanılmaz düzenli ve bir şeyler yapmak isteyenler için imkanlar sınırsız. Kampüsü çok güzel, bunun yanısıra her alanda oturmuş bir sistemleri var ve bu sistemi çok güzel yürütüyorlar. Her birimde sahiden insan yerine konuyorsunuz ve kütüphane, servisler, not sistemi olsun her şey sorunsuz işliyor. Bütün bunların yanısıra sosyal anlamda bir şeyler yapmak isteyenler için çok çeşitli öğrenci grupları, kulüpleri mevcut. Her dönem çeşitli spor programları yapılıyor.
Sanki öğrencilerin kafası okumak ve dersleri dışında hiçbir şeye yorulmasın mantığıyla çalışılıyormuş gibi.
Bence keyifle okunan bir üniversite.
Okulda müzikten kimyaya, elektrik-elektronikten tiyatroya, iletişim-tasarımdan siyasal bilimlere birçok bölüm var bunların sunduğunu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Bilkent bu nedenle kişisel gelişime çok açık bir üniversite. Hangi bölümden olursanız olun, müzik bölümünden piyano dersi, tiyatro bölümünden oyunculuk dersi, iletişim-tasarımdan sinematografi dersi, kimya bölümünden evrim hakkında ders alabilirsiniz. Okulun uluslararası tanınırlığı da oldukça yüksek. Birçok araştırma kuruluşunca Bilkent Türkiye'nin en iyi üniversitesi seçildi ve dünya sıralamasında en iyi 100-250 arasında yer aldı. Ayrıca Bilkent'in kütüphanesi de Türkiye'deki üniversite kütüphaneleri arasında en büyüğü. Yarım milyona yakın kitap ve dergiden oluşan arşivden Bilkent öğrencisi olmasanız bile faydalanabiliyorsunuz. Kütüphanede olmayan kitabı da sipariş edebiliyorsunuz. Ben birkaç defa ABD'den kitap getirttim. Sipariş işlemi bedava fakat kitabı sonra kütüphaneye iade etmeniz gerekiyor.
Bilkent Üniversitesi'nin en iyi yanlarından biri -eğer şehir dışından gelecekseniz- yurtlarının kampüsün içinde olması, yabancısı olduğunuz bir şehirde en azından şehre ve üniversite yaşamına alışana dek kampüs içerisinde kalmak birçok açıdan faydalı oluyor, en büyük faydasıysa ulaşım derdi olmadığı için 7/24 kampüsün olanaklarından faydalanmak oluyor. Bilkent'in sunduğu bir diğer olanaksa saat başı kalkan ücretsiz servisleri, bu bazılarına ilk bakışta çok da bir şey ifade etmiyor gibi görünebilir ancak ulaşım masrafları hesaplandığında oldukça karlı olduğu fark ediliyor. Üçüncü olarak sağlık hizmetlerini sayabilirim, kampüs içinde 7/24 açık olan tam donanımlı iki adet sağlık merkezi var, merkez kampüsteki sağlık merkezi çeşitli branşlardan doktorlar gelmekte ve ücretsiz olarak tedavi görebilmekte okul öğrencileri, ayrıca yazılan ilaçların
İnsanları, kütüphanesi, yeşili, beyazı, sofası, fenerli güruhu, rektörü (2 yıl sonra gelen edit: Vazgeçtim rektörden)
İngilizcemi ve genel kültürümü çok geliştirdi. Ders programı sizin kendinizi geliştirecek pek çok unsur barındırıyor. Örneğin ne okursanız okuyun her öğrencinin her yıl onlarca İngilizce ve Türkçe yazı yazması gerekiyor. Bu da sizin yazma becerinizi geliştiriyor ki şirketlerde en çok aranan özelliklerin başında İngilizce ve Türkçe’yi iyi kullanmak geliyor.

İlgili Konular

Ankara

5 soru, 292 cevap.

İlgili Şirketler

Decathlon

47 soru, 95 cevap.

L'Oréal

101 soru, 161 cevap.

Unilever

72 soru, 135 cevap.

Akbank

12 soru, 18 cevap.

Colgate-Palmolive

90 soru, 163 cevap.

Hepsini Göster (29)
Koton

250 soru, 609 cevap.

Garanti Teknoloji

64 soru, 127 cevap.

BSH

102 soru, 288 cevap.

Microsoft

59 soru, 101 cevap.

PepsiCo

58 soru, 130 cevap.

Procter & Gamble

86 soru, 210 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

Migros

192 soru, 354 cevap.

Burgan Bank

60 soru, 128 cevap.

Solvoyo

16 soru, 54 cevap.

British American Tobacco

124 soru, 247 cevap.

Zingat.com

90 soru, 216 cevap.

Arvato

51 soru, 82 cevap.

Opsago

38 soru, 58 cevap.

Nokta

18 soru, 63 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru, 318 cevap.

Türk Telekom

66 soru, 156 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

13 soru, 19 cevap.

Huawei

73 soru, 118 cevap.

Zeo

23 soru, 59 cevap.

Garanti Bankası

78 soru, 183 cevap.

Canon Eurasia

93 soru, 147 cevap.

Anlatsın

40 soru, 262 cevap.

Perfetti Van Melle

70 soru, 152 cevap.