Cevaplar 86

Yükleniyor...

Bilkent bünyesinde her kesime hitap eden klüpler barındırır, burada edinebiliceğiniz arkadaşlarla ortak özelliklerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca RadyoBilkent ve GazeteBilkent 'e öğrencilere güzel iş imkanlarının yanısıra ilerisi için deneyim kazanabileceğiniz bir ortam sunar.
Son olarak okulun kaliteli akademik kadrosu sizi derslerin devamlı öğrencisi haline getirebilir.

5,867 görüntülenme

İnsanları, kütüphanesi, yeşili, beyazı, sofası, fenerli güruhu, rektörü (2 yıl sonra gelen edit: Vazgeçtim rektörden)

541 görüntülenme

Okulda müzikten kimyaya, elektrik-elektronikten tiyatroya, iletişim-tasarımdan siyasal bilimlere birçok bölüm var bunların sunduğunu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Bilkent bu nedenle kişisel gelişime çok açık bir üniversite. Hangi bölümden olursanız olun, müzik bölümünden piyano dersi, tiyatro bölümünden oyunculuk dersi, iletişim-tasarımdan sinematografi dersi, kimya bölümünden evrim hakkında ders alabilirsiniz. Okulun uluslararası tanınırlığı da oldukça yüksek. Birçok araştırma kuruluşunca Bilkent Türkiye'nin en iyi üniversitesi seçildi ve dünya sıralamasında en iyi 100-250 arasında yer aldı. Ayrıca Bilkent'in kütüphanesi de Türkiye'deki üniversite kütüphaneleri arasında en büyüğü. Yarım milyona yakın kitap ve dergiden oluşan arşivden Bilkent öğrencisi olmasanız bile faydalanabiliyorsunuz. Kütüphanede olmayan kitabı da sipariş edebiliyorsunuz. Ben birkaç defa ABD'den kitap getirttim. Sipariş işlemi bedava fakat kitabı sonra kütüphaneye iade etmeniz gerekiyor.

784 görüntülenme

Bilkent Türkiye'nin en değerli markalarından birisi ve arkasında çok ciddi maddi yatırımlar yapan bir vakıf var. Diğer özel üniversitelerle karşılaştırdığımızda "gel bize P burs veriyoruz" reklamından ziyade global anlamda kendinizi geliştirmiş bir birey olacağınıza dair tanıtımlar yapar. İş ve özellikle okul zamanında staj / part-time çalışma anlamında şirketler gözünde hep öndedir. Akademik ve sosyal olarak kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz bir ortam var. Mutlaka sizinle aynı düşünce yapısına sahip bir arkadaş ortamı bulabilirsiniz. Akademisyenlerle rahat iletişim kurabiliyorsunuz. Öğrenci kulüpleriyle olan aktiviteler de sosyal açıdan sizi geliştirmede büyük bir rol oynuyor.

532 görüntülenme

İngilizcemi ve genel kültürümü çok geliştirdi. Ders programı sizin kendinizi geliştirecek pek çok unsur barındırıyor. Örneğin ne okursanız okuyun her öğrencinin her yıl onlarca İngilizce ve Türkçe yazı yazması gerekiyor. Bu da sizin yazma becerinizi geliştiriyor ki şirketlerde en çok aranan özelliklerin başında İngilizce ve Türkçe’yi iyi kullanmak geliyor.

397 görüntülenme

Bilkent Üniversitesi'ni genel anlamda çok seviyorum. Özel olarak da aklıma gelen şeyleri aşağıya listeliyorum.

- Kampüs
- Bilkentli insanlar
- Servisler
- Radyo Bilkent
- Kampüs çevresi
- Ankara'da oluşu (İstanbul???)
- Hocalar

1,367 görüntülenme

Öncelikle Bilkent'te yaşamak çok keyifli. Kampüste yaşamanın belki de en kolay olduğu üniversitelerden biri Bilkent. En önemli unsur da devasa kütüphanemiz. Başka hangi kütüphanede gidip film izleyebilirsiniz ki? Ayrıca kampüsün her yerinde arabaların değil de yayaların öncelikli olması da Bilkent'in en sevdiğim yanlarından.

391 görüntülenme

Harika bir kampus hayati, ingilizce egitimi ve kisisel gelisimime cok yonlu katkisi Bilkentin begendigim yanlarindan ilk aklima gelenler.

397 görüntülenme

Üniversitedeki öğretmenlerimi gerçekten doyurucu buluyorum. Bu bence çok önemli.

602 görüntülenme
Sonraki Sayfa »