Cevaplar 7

Yükleniyor...
MEF Üniversitesi öğrencileri dönem içinde düzenlediğimiz etkinliklere tüzükte belirlenen sayı ve üzerinde etkinlik sağlayarak kulübümüzde resmi olarak yer alma hakkına sahip olabilir, proje ve organizasyonlarımızda görev alabilirler. Ancak etkinliklerimizde katılımcı olarak yer almak için üye olma şartı bulunmuyor.
Çünkü yakın Doğu benim için kariyer yapma hayallerimin gerçekleşmesi için en uygun üniversiteydi. Gerek okul imkanları gerekse içinde bulunduğu Kıbrıs çok cazip geldi bana . Yazdığıma ve kazandığıma pişman olmayacağım tek okul.
Sadece iki üniversite de olmasından dolayı, petrol ve doğalgaz mühendisi ülkemizde az yetişiyor. Talep de arz a göre fazla olduğundan ve daha da önemlisi dünyada enerji savaşının olması ve onunda kökeninde petrol olmasından dolayı petrol ve doğalgaz mühendisliğini seçtim.
Bir CEO olmak istiyorsanız okulda başarılı olmanız gerekiyor. Tercihen, lisans ve lisansüstü eğitimleri tamamlamalısınız. Hangi sektörde işe başlayacaksanız o sektöre uygun bir bölüm tespit edin. Ama fikrinizi değiştirme veya aradığınızı bulamama ihtimallerine karşı, mümkün olduğunca birçok sektöre uyan bölümler seçmeye çalışın.
İşletme sahibi adından da anlaşılacağı gibi işlemenin sahibidir. Marka sahibi ise işletme sahibi olmaksızın bir markanın sahibi demektir. İkisinin bir arada kullanılması ise bir marka sahibinin aynı zamanda bir işletmeye de sahip olması anlamına gelir.