MEF Üniversitesi

17 soruya 28 cevap verildi.

Cevaplar 28

Yükleniyor...

Millet 3+2 3+1 yazmıştır zaten bunları kendi çapında araştırırsın zaten. Tek yol bunlar değil öğrenci kulupleri gayet etkin. Mesela IAESTE ile yurtdışında staj yapma imkanları dahi var bırak çıkıp gezmeyi. Erasmus yinede en büyük imkanın ve en garanti yolun unutma birşey yapmak istediğinde okul sağladıkları dışında MEF buna karşı çıktığını görmedim bu oturmuş üniversitelerde değişebiliyor. Örneğin sen özel bir ülke ve özel bir okula gitmek istiyorsan MEF'in henüz antlaşması yoksada sen kendin için özel izin çıkarttırabilirsin. Belkide görüşmelere önayak olursun. Bu biraz daha uğraştırıcı bir yol onada diyecek laf yok. Birşey olursa zaten 5.katta Anjariitta (Anya) sana istediğin şekilde yardımcı olacak. Sen sorularını hazırla tanıtım günlerinde çatır çatır sor.

6,667 görüntülenme

1) Yemekhane
Kesinlikle yemekhaneden başlar. Şahsen toplam yemekhanede yemek yediğim gün sayısı 1 sene içinde 20 günü geçmedi bu konuda okul bulunduğu konuma güveniyor, bu güvenide anlıyorum 2 dk'lık mesafede uniq, 15 dakikalık yürüme mesafesinde Maslak Orijin ve shuttle'ları düzgün kullanarak 15 dakikalık mesafede İstinye park var. Metroya shuttle ile 10 dk'de vardıkta sonra hat üstünde ulaşabileceğin avmlerden bahsetmiyorum bile. Tüm bunları hesaba kattığında yemek olayı biraz ekonomik durumuna kalıyor. Bu konuda en iyi yapacağın şey MEF'de okuyan tanıdığın varsa onların nasıl hallettiğini sorup ne tarzların ne kadar olduğunu sormak ve ona göre yol haritasını çizmekki sürpriz ile karşılaşma.
2) Okul boyutu
Bir diğeri ise kesinlikle okulun boyutu olabilir bu benim için hiç bir problem olmadıysada arkadaşlarımda sıkça duyduğum bir eleştiri okulun boyutu değilde amfilerin büyüklüğü ve şekli kesinlikle alışılmadık çoğu ders flipped olduğu için çok fazla uğramasanda yinede rahatsız edebilecek birşey. Gelmeden önce kesinlikle bizzat görmeni tavsiye ederim. Gör karşılaştır bu seni rahatsız edebilecek bir şey mi kendin karar ver.
3) Bazı Amfilerde'ki sıra olmayışı ve sandalye olması
Şahsen beni çok rahatsız eden bir durum. Bir ara belki şikayet etmeyi bile düşünüyorum. Gerçi bunun büyük ihtimalle yapılmasının bir sebebi bazen oraları genişçe kullanabilmek ama yinede sende gördüğünde kendin karar ver.

5,588 görüntülenme

Maratondan çıktıktan sonra tempo tutturmak biraz zor ama o tempoyla MEF'te bir şeylere saldırır projeler üretir hocaların tecrübelerinden faydalanırsan kesinlikle çok yol alırsın. Burda biraz senin durumun halin önemli tabi. Ben şahsen hazırlık okumadım, 1. senede yattım 2.seneye başlarken bir şeyler yapmaya başladım tecrübe konuşuyor pişmanım ama tabi neresinden dönsen kar. Sende geldiğinde bahsettiğim şeyleri hatırlarsan en azından böyle bir ihtimalin olduğunuda aklında tutarsın.

5,329 görüntülenme

Rektör ve rektör yardımcısından başlayarak size bireysel olarak vizyon katabilecek kadrosu ve gireceğiniz girişimcilik ekosistemi ile daha önceden büyük ihtimalle görmediğiniz yerleri, farklı boyutları ve insanları göreceksin. Yeni bir üniversite olmasının verdiği dezavantajlar var kesinlikle bunu kabul etmemek sizleri yanlış yönlendirmek olur ama diğer cevaplarda olduğu gibi bunun avantajlarıda var. Yeni kurulma olayını şöyle düşün Google ilk kurulduğunda nasıl en küçük birimlerine ve personeline Google hisselerinden pay verdi ve nasıl şuan o pizza dilimleri devasa bir hal aldı. Yani eğer biraz ucundan bende tutarım, kendime göre yoktan birşeyler var ederim farklı şeyler denerim hiç olmadı deneyim kazanırım diyorsan kesinlikle senin yerin. Diyorsan ki ben rahat olurum etliye sütlüye karışmam ortalarda takılırım yine MEF'i öneririm ama yinede bunun için diğer şıklarda var. Eğer daha detaylı bir içgörü istiyorsanda MEF'in sosyal medyada çok aktif oluşu senin işini kolaylaştıracak. Youtube ve twitter'dan etkinlikleri ve çekimlere çok rahat ulaşabilirsin. Başka sorular içinde çekinmeden sor. İlla ki cevabını bulursun.

4,540 görüntülenme