Cevaplar 5

Yükleniyor...
1,076 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bitmeyen bir merakları olması lazım. Benim olmazsa olmazım kesinlikle bu. Merak eden kişi benim için buradaki en değerli çalışan. Çünkü bizim için burada bir sorunun cevabı bir cevap değildir, her zaman yeni bir sorudur. Böyle olması gerekiyor. Sorduğum sorunun cevabı olarak “Bu sorunun cevabını buldum ama ondan sonra aklıma başka bir soru geldi.” diyen bir çalışanla çalışmak benim en büyük zevkim.

501 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Avon, birçok insana göre dışarıdan bakıldığında çok sıradan bir kozmetik şirketi gibi görünebilir. Aslında bakarsanız son derece farklı ve bu farklılığından doğan da çok canlı bir yapıya sahip. Örneğin; hiçbir gün rutin bir iş yapmıyorsunuz burada. Her ayın, her günün kendine ait farklı bir gündemi var. Bu canlılık insanı çok motive ediyor. Rutine binmeniz, sıkılmanız mümkün değil. Hangi bölümde çalışırsanız çalışın her gün farklı bir kazancınız var. İşin diğer tarafı, Türkiye'de yüz binlerce temsilci ile çalışıyoruz. Başka herhangi bir şirkette olmayan bir model farklılığı bu. Biz normal soğuk market raflarında duran, birkaç tane üründen ibaret değiliz. Eğer bir ruj, bir parfüm veya bir maskara satın alıyorsanız Avon’da bunu sizin yüzünüze bakan, gözünüzün içine bakan bir insandan satın alıyorsunuz. Bu çok önemli bir fark. Bu insanların birçoğu ile birebir de tanışıyoruz. Onların o kadar güzel hikayeleri var ki. Her biri çoğunlukla ev kadını zaten. Bu insanların kendi ekonomik bağımsızlıklarını bu iş üzerinden kazandıklarını duyuyoruz ve bu bize ayrıca bir içsel motivasyon da sağlıyor. Birçok şirketin sosyal sorumluluk projeleri vardır. İlaç firmaları ilaç yardımı yapar, birçok firma çocuk eğitimine önem verir vesaire. Bizim işimizin modeli zaten doğrudan doğruya kadının ekonomik bağımsızlığı üzerine kurulu. Dolayısıyla bu insanlarla bire bir görüşmek, bu hikayeleri bire bir dinlemek ve her gün yaptığımız işin aslında yüz binlerce insanın en az birinin hayatına katkısı olduğunu bilmek bence en büyük motivasyonlardan bir tanesi.

1,068 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birçok farklı ülkede kariyer fırsatı sunabiliyoruz. Türkiye TÜMEA dediğimiz Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nin merkezi. Dolayısıyla buradaki birçok arkadaşımızın sadece Türkiye ile sınırlı değil bu bütün bölgeyi de kapsayan başka sorumlulukları da var. Dolayısıyla oluşacak ihtiyaçları ve yine kişinin kendi güçlü yönlerine göre farklı sorumluluklar alması, Ortadoğu'daki ya da Güney Afrika'daki farklı ülkelerdeki bazı işlerin sorumluluğunu alması da mümkün. Örneğin; bizim proje yönetimlerinden sorumlu arkadaşımız sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın da projelerinden sorumlu ve onları da takip ediyor.

651 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Global Akademi, Avon'un o dönem içerisinde dünya çapında başlattığı bir projeydi. Dünya üzerinde özellikle satış alanından gelen yeni yöneticileri yetiştirmek üzere başlattığı bir projeydi. Bütün dünyada aşağı yukarı 15 kişi katıldı bu projeye. Arjantin'den katılan bir arkadaşımız vardı, Amerika'dan vardı, İngiltere'den, Hindistan'dan, Çin'den vardı. Biz de Türkiye'de iki kişi bu programa dahil olduk. Şu anda 15 kişilik ilk grubun içerisinden hala Avon’da olan aşağı yukarı 5 kişi kaldı.

791 görüntülenme
·
Transkripti Göster

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Askerliğimi tamamladıktan sonra bir İlaç firmasında işe başladım. Çeşitli kademelerde çalıştım, mümessillik yaptım. Sonra pazarlamada çalıştım ve 2009 yılına kadar da pazarlamada devam ettim. Daha sonra iki yıl kadar Satış Müdürlüğü yaptım. 2011 yılında da Avon’un başlattığı Global Sales Academy projesine katılmak üzere Avon'da çalışmaya başladım. 2011 yılından beri de Avon’dayım. Satış bölümü bizde çok kapsamlı bir bölüm. Hem satışı normal saha organizasyonu satış direktörlüğünün altındaydı hem de aynı zamanda bütün satışa destek veren fonksiyonlar ticari aktivasyon, satış analizleri, saha iletişimi, satış destek bölümlerinin hepsi satış departmanının altındaydı. Bunların birazcık dağınık olması söz konusuydu. Bu dört alt fonksiyonu tek bir çatı altında toplayıp bir grup müdürlüğü kuruldu: Satış Destek Grup Müdürlüğü. Ben, onun başına geçtim ve hem bir buçuk yıl bu bölümü idare ettim hem de bu bölümün daha aktif ve daha verimli nasıl çalışabileceği konusunda biraz planlama yaptım. Sonrasında bu bölümü birkaç parçaya ayırdık ve 2014 Ağustos ayında da yeni bir ana fonksiyon kuruldu: İş Geliştirme Direktörlüğü. İş Geliştirme Direktörlüğü'ne de ben geldim ve bu ana bölümün içerisinden birkaç tane önemli fonksiyonu taşıyarak yeni bir departman yapılanması yarattım. Yani hem Satış Destek Grup Müdürlüğü'nü hem de daha sonra İş Geliştirme Direktörlüğü'nü bizzat kendim kurma şansına eriştim. Bunlar da çok ilginç tecrübeler oldu tabii ki.