Pronet Çağrı Merkezi çalışanları nasıl eğitimler alıyorlar? (1 Cevap)

Pronet Çağrı Merkezi'nde çalışan arkadaşların teknik konuda ürünlerimize ve süreçlerimize hakim olması bizim için çok önemlidir çünkü eşsiz müşteri deneyimi yaratmayı hedeflemekteyiz. Bu yüzden Müşteri Temsilcilerimize teknik konuda ürünler hakkında eğitim veriyoruz. Bu eğitim sonrasında eşsiz müşteri deneyimi yaratma konusunda farklı eğitimler veriyoruz. Ardından gerçek müşteri deneyimleri yaşatılıyor. Bu gerçek müşteri deneyimi eğitimleri; eğitmenlerin gözetiminde, müşterilerle beraber yapılan görüşmelerin birebir yanlarında olduğu, anında geri bildirim ve koçluklarını yaptıkları bir seanstan oluşuyor. Böylelikle Müşteri Temsilcilerimiz müşterilerle birebir görüştükleri Çağrı Merkezi ortamına hazırlanmış oluyorlar.

Kurumsal Destek Hizmetleri departmanının yapısından ve görevlerinden bahseder misiniz? (1 Cevap)

Kurumsal Destek Hizmetleri departmanı teknik müşteriler, yöneticiler, destek mühendisleri ve saha analistlerinden oluşmakta. Destek mühendisleri, müşterilerimize uzaktan telefonla destek vermekte. Saha mühendisleri de gerektiği zaman müşterilerimize sahada destek vermekte. Bizim görevimiz bu arkadaşlarımızı gerektiği noktada müşterinin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde birbiriyle buluşturmak. Ayrıca müşterinin, satın almış olduğu destek kontratını, müşteriyi memun edecek şekilde ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kullandığından emin olmak. Bunlar dışında müşterilerimizin operasyonlarını da planlıyoruz. Müşterilerimizin teknoloji yatırımlarından en fazla verimi almasını amaçlayan bir ekibiz. Microsoft dünya ölçeğinde bir firma olduğu için, 191 ülkede 46 farklı dilde destek veren çok büyük global bir ekibin Türkiye bacağıyız.

Perfetti Van Melle Talep ve Müşteri Hizmetleri Departmanı'nda bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Her gün aynı şekilde geçmiyor. Ben size bir haftayı özetlersem: Bir kere maillerle her gün müşteriden talepler geliyor. Sonuçta hızlı ürünlerin tüketildiği bir pazardayız. Böyle bir pazarda müşteri talepleri devamlı değişiyor. Buna bağlı olarak bizim devamlı olarak sistemimizdeki, buradaki departmanlardaki değişiklikleri takip etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla sadece ürünüm geldi, ürünüm gitti değil. Bu, mail olarak müşteriden gelen en ufak bir talebi yerine getirmeye çalışmamız anlamına geliyor. Günümüz ilk başta bu gelen talepleri önem sırasına göre sıralamak olur. Aynı zamanda departmanımızda lojistik kısmı da bulunduruyoruz. Yani müşteri hizmetleri ve bu ürünlerin müşteriye yüklenmesi bütün bu yükleme organizasyonunu yapıyoruz. Dolayısıyla günlük stokların alınması da günlük işlerimiz arasında. Haftalık olarak müşteriye üretim planları atıyoruz. Müşterilerle görüşmeler yapıyoruz. Haftalık konferans call’lar yapıyoruz. Onlarla son sorunları ve yenilikleri tartışıyoruz. Müşteri ziyaretlerimiz oluyor. Müşterilerimiz geliyor, onları aylık olarak veya belli periyodlarla fabrikamızı gezdiriyoruz. Haftamız genelde böyle geçiyor.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle

İş İlanları (1)