Cevaplar 47

Sırala:
Konumu özellikle çok önemli İstanbul'un merkezindedir(Avcılar Kampüsü hariç),sürekli konferanslar olur ve önemli katılımcılar konuşma yapar.Ayrıca boğaz manzaralı yemekhanesinde 1.85 Tl'ye öğle yemeği çıkar.
Saygın ve köklü bir üniversite olması,eğitim kalitesi,beyazıt kampüsündeki tarih güzellik insana gurur veriyor üniversitenin meşhur tarihi kapısından girerken kim duygulanmamıştır ki

Bulunduğu konum. Ulaşımın kolay sağlanabilmesi. İnsanların hoşgörülü oluşu. Kantinlerindeki kaşarlı tostlar ve soğuk sandviçler! 

Teorik eğitimler gerçekten uzman akademisyenler tarafından veriliyor. Çok değerli hocalardan ders alma şansına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda özellikle Beyazıt Kampüsü'nde okuyorsanız İstanbul'u doyasıya yaşayarak okuma fırsatına sahip oluyorsunuz. Tarihi yarımadada bulunması nedeniyle bir çok güzel yere yürüyerek gitme imkanınız vardır.
Köklü tarihi, tanınmış hocaları, ucuz yemekhanesi, kulüpleri.
İsmini ikinciye söylemek zorunda kalmamak diye de ek yapacağım.
Öyle bir yerde okuyorum ki, dersime doçent girse küçümsüyorum, var mı ötesi? Öylesine zengin bir kadro var ki İstanbul Tıp Fakültesi’nde, neredeyse tüm derslere profesörler giriyor, ilk başlarda bunun nasıl bir şey olduğunu anlamıyorsunuz ama sonra kafaya dank ediyor. Oha lan koskoca prof. burada ders anlatıyor ben dersi kırıyorum diye düşünüyor insan bazen.

Ayrıca laboratuarlarda herkese bir mikroskop düşüyor, hiç kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz ki bu çok önemli bence.

Ve Çapa, halk arasında o kadar iyi yer etmiş bir hastane ki Türkiye’nin her yerinden hastalar geliyor buraya, bazı çözülememiş vakalar en son Çapa’ya geliyorlar. Hatta başka bir yerde göremeyeceğiniz vakaların görüldüğünü söylerler, daha o sınıfa gelmedim bilmiyorum ama doğrudur herhalde.

Biraz da diğer taraftan bakarsak, yani eğlence kısmı, okul Taksim’e Beşiktaş’a çok yakın denebilecek bir yerde, tam olarak bir kampüs hayatı yaşayamıyorsunuz ama dersi kırıp taksime gidebiliyorsunuz, gelirseniz gideceksiniz zaten; ben dersi kırmam demeyin, kıracaksınız zaten. Diğer güzel yanlarından biri de bu, devam zorunluluğu yok, yoklama yok. Sadece uygulama yani laboratuar dersleri zorunlu o kadar.

Ve okul çok zor sayılmaz, tamam sınav dönemleri işkence çekersiniz, gözlerinizin altı morarır, uykusuzluktan kıvranırsınız, otobüste ayaktayken bile uyuyakalabilirsiniz ama iki sınav dönemi arası rahatsınız, dersi kırar gezer tozarsınız, insanlar tıpçı olduğunuza inanmaz :)

Tarihi, içinden geçen nesiller, Turan Emeksizler, Deniz Gezmişler vesaire. Hem sağ hem sol güruhtan bir çok adı duyulmuş insanın durağı, iz bıraktığı bir yer olmuştur. Tabii ki her daim siyasetin içinde olan nesiller yetişmiş her ne kadar çatışmaların, kavgaların, gürültülerin odak noktası olmuş olsa da bizim zamanında, bir sosyal demokrat, bir ülkücü, bir muhafazakar, bir Kürt milliyetçisi aynı masaya oturmuş, saatlerce tartışmış ve kan dökmeden kalktığımız olmuştur. Asıl mesele, asıl medeniyet ne sağın ne de solun egemen olmasıdır. Birbirinden farklı fikirler her zaman olmuştur, olacaktır. Asıl medeniyet ise bu fikirler düellosunun, belde silahlı eşkıyalar tarafından rehin alınmamasıdır. Temel medeniyet ölçüsü diyalog kurabilmektir oysa silahlar, zeka geriliğinde mustarip insanların bile kolaylıkla kullanabilmesi için dizayn edilmiş mekanizmalardır.

Bunlara duyulan saygı, duyarlı öğrenci kitlesi, tarih kokan okul ve eğitim kadrosundaki eğlenceli tipler... He bir de paranız olmadığında 2 lira ile bir öğün yemek yiyebileceğiniz Turan Emeksiz yemekhanesi. Gerçi bu sene zam geldi mi onu sizler göreceksiniz.

İÜ’de öğrenci sayısının fazla olması sebebiyle yurtdışında tanınması, komite sistemi olması, kliniğe ağırlık verilmesi, tıpta öğrenci sayısı çok fazla olmadığı için labların rahat olması ve yukarıda belirttiğim gibi İstanbul’da olması.

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 486 cevap.

İlgili Şirketler

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

Microsoft

58 soru, 101 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Penti

73 soru, 150 cevap.

Koton

224 soru, 573 cevap.

Hepsini Göster (26)
EY Türkiye

88 soru, 157 cevap.

BSH

102 soru, 221 cevap.

Marjinal Porter Novelli

8 soru, 22 cevap.

Anadolu Efes

51 soru, 90 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

151 soru, 318 cevap.

Migros

191 soru, 353 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

12 soru, 19 cevap.

Arvato CRM Türkiye

47 soru, 82 cevap.

Ipsos

28 soru, 55 cevap.

Pharmactive

32 soru, 68 cevap.

Abdi İbrahim

78 soru, 245 cevap.

Decathlon

68 soru, 116 cevap.

Huawei

67 soru, 118 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

Pfizer

86 soru, 215 cevap.

Tat Gıda & Düzey Pazarlama

112 soru, 197 cevap.

Anlatsın

47 soru, 276 cevap.

Canon Eurasia

82 soru, 147 cevap.

L'Oréal

97 soru, 161 cevap.

Burgan Bank

59 soru, 128 cevap.

Zingat.com

88 soru, 216 cevap.