Cevaplar 47

Yükleniyor...

Öyle bir yerde okuyorum ki, dersime doçent girse küçümsüyorum, var mı ötesi? Öylesine zengin bir kadro var ki İstanbul Tıp Fakültesi’nde, neredeyse tüm derslere profesörler giriyor, ilk başlarda bunun nasıl bir şey olduğunu anlamıyorsunuz ama sonra kafaya dank ediyor. Oha lan koskoca prof. burada ders anlatıyor ben dersi kırıyorum diye düşünüyor insan bazen.

Ayrıca laboratuarlarda herkese bir mikroskop düşüyor, hiç kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz ki bu çok önemli bence.

Ve Çapa, halk arasında o kadar iyi yer etmiş bir hastane ki Türkiye’nin her yerinden hastalar geliyor buraya, bazı çözülememiş vakalar en son Çapa’ya geliyorlar. Hatta başka bir yerde göremeyeceğiniz vakaların görüldüğünü söylerler, daha o sınıfa gelmedim bilmiyorum ama doğrudur herhalde.

Biraz da diğer taraftan bakarsak, yani eğlence kısmı, okul Taksim’e Beşiktaş’a çok yakın denebilecek bir yerde, tam olarak bir kampüs hayatı yaşayamıyorsunuz ama dersi kırıp taksime gidebiliyorsunuz, gelirseniz gideceksiniz zaten; ben dersi kırmam demeyin, kıracaksınız zaten. Diğer güzel yanlarından biri de bu, devam zorunluluğu yok, yoklama yok. Sadece uygulama yani laboratuar dersleri zorunlu o kadar.

Ve okul çok zor sayılmaz, tamam sınav dönemleri işkence çekersiniz, gözlerinizin altı morarır, uykusuzluktan kıvranırsınız, otobüste ayaktayken bile uyuyakalabilirsiniz ama iki sınav dönemi arası rahatsınız, dersi kırar gezer tozarsınız, insanlar tıpçı olduğunuza inanmaz :)

1,257 görüntülenme

Pek beğendiğim yanı yok diyebilirim.

439 görüntülenme

İÜ’de öğrenci sayısının fazla olması sebebiyle yurtdışında tanınması, komite sistemi olması, kliniğe ağırlık verilmesi, tıpta öğrenci sayısı çok fazla olmadığı için labların rahat olması ve yukarıda belirttiğim gibi İstanbul’da olması.

1,038 görüntülenme

Köklü tarihi, tanınmış hocaları, ucuz yemekhanesi, kulüpleri.
İsmini ikinciye söylemek zorunda kalmamak diye de ek yapacağım.

840 görüntülenme

verdiği eğitim iyi olduğu için

826 görüntülenme

Avcılar kampüsünün sessiz sakin oluşu

765 görüntülenme

Devlet üniversitesi olmasından dolayı her kesimden insanla tanışma imkanı bulabilirsiniz. Erasmus öğrencileri, komşu ülkelerin öğrencileri ile birlikte derslere girecek; bu sayede çok farklı kültürleri tanıma imkanı bulacaksınız.
Ayrıca yemekhaneleri ve kantinleri son derece ucuzdur, öyle ki 2009 senesinde öğlen yemeği 50 Kuruştu ve son derece kaliteliydi.
Çoğu kampüsüne ulaşım son derece kolaydır.

663 görüntülenme

Harika bir ortamı var. Ve herkes amaçlarını, hedeflerini çok iyi değerlendirip buraya gelmiş durumda. Manzarası, eski ve hoş bir hava katmış olan binası ve istisnalar dışında öğrencileri de harika ...

712 görüntülenme

Tarihi kapısını falan çok beğeniyorum ben mesela..Yemek fiyatları da tam öğrenci bütçeme göre..Kocaman bi kampüs üniversitesi falan değil ama ana kampüste yayılmak ders çalışmaya çalışmak falan güzel baharda.Bir de final zamanları Merkez Kütüphane break'leriniz kahve eşliğinde arkadaş ortamları yandaki masaya bulaşmalar falan güzel onlar baya.

639 görüntülenme

Ben Avcılar kampüsündeyim ve Sarıyerde oturuyorum. Aslında yol beni okuldan soğutuyor ama fakültenin temiz havası, hemen ön kısmında bulunan göl, veterinerlik fakültesindeki ilginizi çekicek hayvanlar ve hem yemekhanesinin hem kantininin ucuz olmasını beğeniyorum.

510 görüntülenme
Sonraki Sayfa »