Cevaplar 47

Sırala:
Konumu özellikle çok önemli İstanbul'un merkezindedir(Avcılar Kampüsü hariç),sürekli konferanslar olur ve önemli katılımcılar konuşma yapar.Ayrıca boğaz manzaralı yemekhanesinde 1.85 Tl'ye öğle yemeği çıkar.
Saygın ve köklü bir üniversite olması,eğitim kalitesi,beyazıt kampüsündeki tarih güzellik insana gurur veriyor üniversitenin meşhur tarihi kapısından girerken kim duygulanmamıştır ki
Öyle bir yerde okuyorum ki, dersime doçent girse küçümsüyorum, var mı ötesi? Öylesine zengin bir kadro var ki İstanbul Tıp Fakültesi’nde, neredeyse tüm derslere profesörler giriyor, ilk başlarda bunun nasıl bir şey olduğunu anlamıyorsunuz ama sonra kafaya dank ediyor. Oha lan koskoca prof. burada ders anlatıyor ben dersi kırıyorum diye düşünüyor insan bazen.

Ayrıca laboratuarlarda herkese bir mikroskop düşüyor, hiç kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz ki bu çok önemli bence.

Ve Çapa, halk arasında o kadar iyi yer etmiş bir hastane ki Türkiye’nin her yerinden hastalar geliyor buraya, bazı çözülememiş vakalar en son Çapa’ya geliyorlar. Hatta başka bir yerde göremeyeceğiniz vakaların görüldüğünü söylerler, daha o sınıfa gelmedim bilmiyorum ama doğrudur herhalde.

Biraz da diğer taraftan bakarsak, yani eğlence kısmı, okul Taksim’e Beşiktaş’a çok yakın denebilecek bir yerde, tam olarak bir kampüs hayatı yaşayamıyorsunuz ama dersi kırıp taksime gidebiliyorsunuz, gelirseniz gideceksiniz zaten; ben dersi kırmam demeyin, kıracaksınız zaten. Diğer güzel yanlarından biri de bu, devam zorunluluğu yok, yoklama yok. Sadece uygulama yani laboratuar dersleri zorunlu o kadar.

Ve okul çok zor sayılmaz, tamam sınav dönemleri işkence çekersiniz, gözlerinizin altı morarır, uykusuzluktan kıvranırsınız, otobüste ayaktayken bile uyuyakalabilirsiniz ama iki sınav dönemi arası rahatsınız, dersi kırar gezer tozarsınız, insanlar tıpçı olduğunuza inanmaz :)
DEVASA KAMPÜS GİRİŞ KAPISI VE MUHTEŞEM KAMPÜSÜ.
İÜ’de öğrenci sayısının fazla olması sebebiyle yurtdışında tanınması, komite sistemi olması, kliniğe ağırlık verilmesi, tıpta öğrenci sayısı çok fazla olmadığı için labların rahat olması ve yukarıda belirttiğim gibi İstanbul’da olması.
Köklü tarihi, tanınmış hocaları, ucuz yemekhanesi, kulüpleri.
İsmini ikinciye söylemek zorunda kalmamak diye de ek yapacağım.
Devlet üniversitesi olmasından dolayı her kesimden insanla tanışma imkanı bulabilirsiniz. Erasmus öğrencileri, komşu ülkelerin öğrencileri ile birlikte derslere girecek; bu sayede çok farklı kültürleri tanıma imkanı bulacaksınız.
Ayrıca yemekhaneleri ve kantinleri son derece ucuzdur, öyle ki 2009 senesinde öğlen yemeği 50 Kuruştu ve son derece kaliteliydi.
Çoğu kampüsüne ulaşım son derece kolaydır.
Harika bir ortamı var. Ve herkes amaçlarını, hedeflerini çok iyi değerlendirip buraya gelmiş durumda. Manzarası, eski ve hoş bir hava katmış olan binası ve istisnalar dışında öğrencileri de harika ...

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 489 cevap.

İlgili Şirketler

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

Anadolu Efes

52 soru, 90 cevap.

Koton

250 soru, 609 cevap.

Abdi İbrahim

89 soru, 245 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Hepsini Göster (25)
Canon Eurasia

93 soru, 147 cevap.

Anlatsın

40 soru, 262 cevap.

Marjinal Porter Novelli

9 soru, 22 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

13 soru, 19 cevap.

Zingat.com

90 soru, 216 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

Microsoft

59 soru, 101 cevap.

EY Türkiye

89 soru, 157 cevap.

Ipsos

32 soru, 55 cevap.

Pharmactive

33 soru, 68 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru, 318 cevap.

Burgan Bank

60 soru, 128 cevap.

Migros

192 soru, 354 cevap.

Pfizer

87 soru, 215 cevap.

Penti

73 soru, 150 cevap.

Decathlon

47 soru, 95 cevap.

L'Oréal

101 soru, 161 cevap.

Huawei

73 soru, 118 cevap.

BSH

102 soru, 288 cevap.

Arvato

51 soru, 82 cevap.