Cevaplar 15

Yükleniyor...

İşletme okumak isteyen ve işletmeci olmak isteyen birinin kendine güvenmesi ve işinde özverili olması gerektiğine inanıyorum. İşletmeci olmak talebi ve arzı ile insanlara hayallerini satabilmekten geçiyor. Hayal edileni ne kadar çok iyi düzeyde gerçekleştirirsek o zaman başarılı ve işini seven bir yönetici ve işletmeci oluruz.
İşletme okumak benim için bir keyif, hepimizin bildiği gibi bizim alanımız iş hayatındaki her şeyle ilgili. hayatın her alanında işletme var bunu görüp bunun bilincinde olmalısınız ki bu bölüm hem okurken zevkli hale gelsin hem de çalışırken. Uludağ üniversitesinde okumak benim için mutluluk, hocalarımız çok kaliteli ve gerekli olan her şeyi bizlere vermeye çalışıyorlar. Bölümümü seviyorum :)

11,065 görüntülenme
2

Sosyal bir insansaniz ve bir yakininiz bir firmada yonetici filansa hic dusunmeden seçin. Isletmeyi kotuluyorlar ama isletmeden is tercihi yapacagimiz isleri saymakla bitmez. Ben ingilizce isletme okuyorum. Bu daha da avantajli

3,893 görüntülenme
1

İşletme, açık konuşmak gerekirse, Türkiye şartlarında spesifik bir meslek için üniversite kazanamayan bir çok kişinin umut kapısı bir bölüm. Her alanla ilgili. Nereye giderseniz gidin bir işletme mezunu bulabilirsiniz. Bu konuşma dilinde bölüm için kötü bir imaj yaratıyor olabilir lakin, bu bölümde okuyup kendisini geliştiren ve vaktini gerçekten verimli kullanan birisi çok büyük artıları olan bir bölüm. Bu sebeple işletme, kendini gelişimine önem veren, sabırlı, çözüm odaklı, hırslı kişiler için tercih edilebilir bir bölüm.

3,521 görüntülenme
1

İşletme Bölümü, kesinlikle emek vermek isteyenler içindir. Kolay bir bölüm değildir. Sürekli yaşayan bir bölümdür. Yerel ve Küresel değişimler yakından takip edilmeli ve anlamaya çalışılmalıdır. Kısa yoldan devlete girmek isteyenler hiç tercih bile etmesinler. Çünkü artık kısa yoldan devlete girilmiyor. Bu sebeple bu bölümü okuyanlar mezuniyetten sonra işsiz iibf'liler serüvenine dahil oluyorlar

2,271 görüntülenme
1

Çalışkanlık, azim ve heves ister. Çünkü kişide bu özellikler olmazsa gelişmeye devam edemeyecek ve yerinde sayacaktır. Bu da onu vasıfsızlığa sürükleyecektir. Vasıflı insan için talep asla yok olmaz. Aynı özellik hukuk için bile geçerlidir. Çok fazla hukuk okuyan var şikayetlerine de yaklaşımım iyi bir avukata her zaman ihtiyaç olacaktır şeklindedir. Bunu genelleyerek işinin ehli olana her zaman ihtiyaç vardır şeklinde söyleyebiliriz. Kişisel yetkinliklerini geliştirmeye açık kişiler çok zevk alır bu bölümü okumaktan.

1,732 görüntülenme
1

aslında bu bölümü bitirdiğinizde herşeyi yapma imkanı veriyor.çok sıkı çalışma gerekli.hani işletme yata yata geçer diyenler var inanın öyle olmadığı test edildi ve olmuyormuş :) çalışmak şart .

4,211 görüntülenme

Girişimci olmak isteyen veya yöneticilik yapmak isteyen adaylara uygun bir bölümdür.
Mücadeleci olmayı, sabırlı olmayı ve her zaman analitik düşünebilmeyi gerektirir.

1,777 görüntülenme

İşletme geniş kavramları içinde barındırır. Bunlar pazarlama, finans, muhasebe, insan kaynakları, az da olsa tedarik zinciri... Bunlara uygun karakteristik özellikleriniz olmalıdır. Finans alanında ilerlemek istiyorsanız yüksek bir matematik ilgisi, detaycı, dikkatli olmalısınız. İnsan kaynaklarıyla devam edecek insan güleryüzlü, sorumluluğu yüksek, analiz etme ve problem çözme odaklı olmalıdır. Pazarlama da ise yaratıcı, hızlı düşünebilen, analitik kararlar berirken araştırmacı bir yapınız olmalıdır. Ancak ODTU işletme içerisinde 3. Ve 4. Sınıfta seçtiğiniz seçmeli dersler yönünüzü belirler be ODTU genelde finans ve pazarlamaya yoğunlaşmış durumdaydı benim okuduğum dönemlerde.

1,611 görüntülenme

Bu konuda hakkında net fikirler öne süremiyorum. Benim çocukluk hayalim olduğu için işletme okuyorum

1,355 görüntülenme

İşletme aslında çok yönlü bir bölüm. Şu kişilere göredir diyebilmek gerçekten çok zor.. Çünkü burdan mezun olduğunuzda, insan kaynaklarında da çalışabilirsiniz, pazarlamacı, muhasebeci olabilirsiniz ve daha sayabileceğim onlarca farklı mesleği icra edebilirsiniz. Fakat bu bölümü severek okuyabilmek için basit olarak sayılarla ve parayla aranızın iyi olması gerekiyor diyebilirim. Çünkü bu ikisi tüm eğitim dönemleri boyunca karşınıza çıkacak.

808 görüntülenme
Sonraki Sayfa »