BÜYAK

BÜYAK

24 soruya 61 cevap verildi.

Cevaplar 61

Filtrele:Sırala:

OKUL'18 etkinliğinde beni neler bekliyor? (1 Cevap)

OKUL'18; CEO Summit, şirket gezileri, iş dünyası simülasyonu, eğitimler ve gece eğlencelerini barındıran dopdolu bir içeriğe sahip olacak. 

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırmaları Kulübü (BÜYAK)'nün misyonu nedir? (1 Cevap)

Bölüm hocaları tarafından Endüstri Mühendisliği üzerine kurulmuş ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yer aldığı bir kulüptür. Bu kulüp, bütün bölümlere açık olarak işliyor ve genel olarak yaptığı iş kariyer üzerine. Öğrencilerin ileride hangi sektörlerde çalışacağı üzerine işleyen ve grup çalışmasını deneyimlemek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Bana kulüpte en çok zevk veren şey, hem küçük bir kulüp yapısı olması hem de hiyerarşik hiçbir yapısı olmaması. Çünkü biz zaten hayatımızın kalanında ve iş dünyasına geçtiğimizde hiyerarşik yapılarda çalışacağız ama burada biz öğrenciyiz ve bir şeyleri birlikte yapıp, birlikte koşmayı deneyimlemek istiyoruz. Hiyerarşik bir yapıyı istemiyoruz. Doğal olarak kulübün bu misyonla çıkması bize inanılmaz bir eşitlik hissi veriyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırmaları Kulübü üyesi olarak kulüpteki görevleriniz nelerdi? (1 Cevap)

Ben ilk 3 sene kulüpte aktif olarak görev aldım, ilk senemde de aktif üyeydim. Bütün etkinliklere katılıp çeşitli görev bölümlerinde çalıştım. Daha sonraki senemde hali hazırdaki etkinliklere katılmanın yanında, kendime ait bir projem vardı. Bu projenin sponsorluğundan tanıtımına kadar her şeyinden ben ve diğer proje arkadaşımız sorumluydu. Doğal olarak proje yönetimini canlı olarak tecrübe etme fırsatı buldum. Salonun dolu olmasından, konuşmacının gelmesine, fuayede ürünlerin olmasına kadar her şeyi planlayıp yetiştiriyorduk çünkü etkinliğin zamanı ertelenmiyordu. Okulun salonlarının zamanları belliydi. Doğal olarak bu da bana iş hayatında çok büyük bir avantaj sağlamış oldu. Sonraki yıl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım ve Tanıtım ve Dış İlişkiler'den sorumluydum. Misyonumuz Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kariyer kulüpleri dendiğinde akla gelen ilk kulüplerden olmaktı. Daha öncesinde küçük bir kulüp algımız vardı. Bu algı yönetiminde de genel olarak sorumluydum. Bunun dışında kendi görevimin iş yoğunluğunu küçük sorumluluklara dağıtmak üzere uzun vadeli bir planlama yaptım.

OKUL'18 etkinliğine katılım şartları nelerdir? (1 Cevap)

Herhangi bir okul, bölüm, sınıf sınırlandırması olmadan her üniversite öğrencisi başvurusunu yaparak katılım gösterebilir.