BÜYAK

28 soruya 68 cevap verildi.

Cevaplar 68

Yükleniyor...
1,104 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölüm hocaları tarafından Endüstri Mühendisliği üzerine kurulmuş ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yer aldığı bir kulüptür. Bu kulüp, bütün bölümlere açık olarak işliyor ve genel olarak yaptığı iş kariyer üzerine. Öğrencilerin ileride hangi sektörlerde çalışacağı üzerine işleyen ve grup çalışmasını deneyimlemek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Bana kulüpte en çok zevk veren şey, hem küçük bir kulüp yapısı olması hem de hiyerarşik hiçbir yapısı olmaması. Çünkü biz zaten hayatımızın kalanında ve iş dünyasına geçtiğimizde hiyerarşik yapılarda çalışacağız ama burada biz öğrenciyiz ve bir şeyleri birlikte yapıp, birlikte koşmayı deneyimlemek istiyoruz. Hiyerarşik bir yapıyı istemiyoruz. Doğal olarak kulübün bu misyonla çıkması bize inanılmaz bir eşitlik hissi veriyor.

879 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ilk 3 sene kulüpte aktif olarak görev aldım, ilk senemde de aktif üyeydim. Bütün etkinliklere katılıp çeşitli görev bölümlerinde çalıştım. Daha sonraki senemde hali hazırdaki etkinliklere katılmanın yanında, kendime ait bir projem vardı. Bu projenin sponsorluğundan tanıtımına kadar her şeyinden ben ve diğer proje arkadaşımız sorumluydu. Doğal olarak proje yönetimini canlı olarak tecrübe etme fırsatı buldum. Salonun dolu olmasından, konuşmacının gelmesine, fuayede ürünlerin olmasına kadar her şeyi planlayıp yetiştiriyorduk çünkü etkinliğin zamanı ertelenmiyordu. Okulun salonlarının zamanları belliydi. Doğal olarak bu da bana iş hayatında çok büyük bir avantaj sağlamış oldu. Sonraki yıl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım ve Tanıtım ve Dış İlişkiler'den sorumluydum. Misyonumuz Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kariyer kulüpleri dendiğinde akla gelen ilk kulüplerden olmaktı. Daha öncesinde küçük bir kulüp algımız vardı. Bu algı yönetiminde de genel olarak sorumluydum. Bunun dışında kendi görevimin iş yoğunluğunu küçük sorumluluklara dağıtmak üzere uzun vadeli bir planlama yaptım.

ESTIM, Avrupa’nın en büyük endüstri mühendisliği ve işletme öğrencileri topluluğudur. 31 ülkeden, 81 üniversitenin üyesi olduğu, 60.000 öğrencilik bir network ağı vardır. Öğrencilerin akademik ve kariyer anlamında kendilerini geliştirmelerini hedefler. En güzeli de bunu yaparken Avrupa'yı gezmeyi ve çok eğlenerek yeni dostluklar edinmeyi sağlar.

804 görüntülenme