Cevaplar 14

Yükleniyor...

Uluslararası İlişkiler, siyasete, tarihe ve dış politikaya ilgi duyanlara göre bir bölümdür. Ayrıca yabancı dil bilen ya da öğrenmeye açık olan kişilere göre bir bölümdür. Siyasi konuları sevmeyenlerin okumasını tavsiye etmem. Ama eğer ilginiz varsa, Uluslararası İlişkiler okumak sizin için bir zevk olacaktır.

6,840 görüntülenme

Atatürk Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları oldukça fazladır. Her yıl hemen hemen 500 öğrenci yurtdışına çeşitli programlar vasıtasıyla gönderilir.

Ben de şu anda yurtdışı eğitim sektöründe çalışmaktayım. Tüm Türkiye çapında öğrencilerin yurtdışına çıkmaları için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Yurtdışında dil okulu, work&travel, erasmus stajı vs. düşünen arkadaşlara bizzat ben yardımcı olabilirim. (Atatürk Üniversitesi öğrencisi olma şartı aranmaksızın, herkese hizmet vermekteyiz.)

775 görüntülenme

Kesinlikle önemli olan bölüm tercihidir. Üniversite Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Bilkent, Hacettepe olmadığı sürece geriye kalan üniversitelerin hemen hemen hepsi lisans boyutuyla aynıdır.

184 görüntülenme

Şimdiki aklımla tercih yapıyor olsaydım yine Atatürk Üniversitesini tercih ederdim. Üniversiteyi kendi memleketimde okumanın rahatlığını yaşadım. Dışarıda okumak elbette insana çok şey kazandırır. Ancak rahatınız yerindeyse başarınız daha yüksek olacaktır bunu unutmayın. Şu anda Giresun Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yapmaktayım. Sizde lisans hayatınızı kendi memleketinizde geçirip yüksek lisans ve doktora için farklı şehirleri hatta ülkeleri tercih edebilirsiniz.

Şunu da belirtmeliyim ki Uluslararası İlişkiler gibi iş alanı bürokrasiye dayanan bir bölümün okunacağı en iyi yer, Ankara ilidir. Türkiye'nin kalbi orada atmaktadır ve bizlere vaad edilen tüm iş imkanları orada bulunmaktadır. Üniversite çok büyük bir fark yaratmaz. Yeter ki Ankara olsun.

225 görüntülenme

Yurt kapasiteleri çok yüksek fakat öğrenci sayısı da çok fazla olduğundan devlet yurtları yeterli olmayabiliyor. Özel yurtlar alternatif olarak tercih edilebilir.

1,268 görüntülenme