Cevaplar 10

Yükleniyor...
695 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Zaten burada Servis Danışmanı olan arkadaşlarımın tamamı meslek lisesi mezunu olduğu için bu tür bilgileri aldılar. Bunun dışında kimisi üniversitede İşletme, kimisi de Makine Mühendisliği okuyor. Buradaki arkadaşlarımın çoğu muhtemelen Makine Mühendisi’dir. Birçoğu da meslek lisesi okuyup burada işteyken her gün kendisini geliştirerek çalışan arkadaşlardır.

Ben buraya şoför olarak girdim ve işi sevdiğim için araç bakımının nasıl yapıldığını, bir aracın balatasının nasıl değiştiğini, motorun içinde hangi parçaların olduğunu ve parçaların ne işe yaradığını öğrenmek istedim. Bununsonucunda bu noktaya geldim. Servis Danışmanı olarak 9 yıldır bu şirketteyim, bir 9 yıl daha çalışırım.

İşi seviyorsanız yaptığınız iş çok daha keyifli hale gelir. Ben burada 9 yıldır çalışıyorum ve birçok departman değiştirdim, en sonunda Servis Danışmanı oldum. “Servis Danışmanı olmak için nelere ihtiyaç vardır?” sorusunu buradaki 9 yıllık kariyerimde yaptıklarımla cevaplayabilirim.

21,086 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunu iki arkadaşım, trafik sigortası veya kasko poliçesi gibi işlerle alakalı bir acente açtı. Şu anda bu işle meşguller ve belli başlı müşterilere poliçe kesiyorlar. Akabinde eksper de olabilirsiniz ama bu okulu bitirdikten sonra eksper olabilmek için bazı sınavlara girmek gerekiyor. Bu sınavları vererek eksper olabiliyorsunuz. Bu okuldan mezun olup da eksperolan arkadaşım yok çünkü günümüz şartlarında eksper biraz daha fazla olduğu için iş imkanı biraz daha az. Bundan dolayı tercih edilmiyor diye düşünüyorum. Bir de eksperler bütün gün dışarıda çalıştıkları için pek fazla talep edilmediğini düşünüyorum.

6,019 görüntülenme
·
Transkripti Göster

9 yıldır buradayım, ilk girdiğimde şoför olarak çalışıyordum ve İdari İşler’egeçtim. Şirketimize ait 224 aracın trafik sigortası, kaskosu, hasarı, yakıtı, bakımı, hangi müşterimize tahsil olacağı ve temizliğiyle ilgileniyordum. Bu bölümden sonra da Sigorta bölümüne geçtim. Okuduğum bölümün bana en büyük katkısı da orada oldu. Ben şu an Hasar Danışmanıyım ama sigorta sürecinin nasıl ilerlediği, müşterilerimizden almamız gereken belgelerin neler olduğu okuduğum bölümle alakalı olduğu için bana çok büyük bir katkı sağladı. Şu an yaptığım iş de bununla alakalı olduğu için okuduğum bölüme istinaden bir iş yapmış oldum.

Bunun haricinde okuduğum bölümün farklı iş imkanları da vardı. Bir acente açabilirdim, bir acente sahibi olabilirdim veya ilerleyen zamanlarda eksperolabilirdim. Hasarla alakalı başka şeyler de yapabilirdim ama eksper olduğum zaman sadece serviste çalışan personellerle iletişime geçecektim. Ben insanlara dokunup onlara yardımcı olmak istediğim için buradayım ve müşterilere karşı hizmet vermek istiyorum.

348 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben insanları ve yeni insanlar tanımayı seviyorum. Buraya gelen bütün müşterilerimiz bize bir nevi mutsuz geliyor. Ben de bu insanları buradan mutlu bir şekilde çıkarabiliyorsam işimi iyi yaptığımı düşünüyorum. Bakıma gelen müşteri de mutsuz geliyor çünkü işin sonucunda bir ücret ödüyor. Sizin karşı tarafa vereceğiniz hizmet onu mutlu ederse verdiği ücret onun için hiç de önemli değil çünkü aldığı hizmet onu tatmin edebiliyor.

Ben Hasar Danışmanı olduğum için bana gelen müşteri zaten mutsuz geliyor çünkü aracı kaza sonucunda zarar görmüş. Bu süre sonucunda müşteri sadece beni görmek için buraya geliyorsa, işte o zaman ben gerçekten işimi yapabilmişim ve gerçek bir Servis Danışmanı olmuşum.

765 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir Servis Danışmanı olmak için karşınızdakini iyi anlamanız gerekiyor. Ben kendimi karşımdaki müşteriyle aynı görüyorum. Danışmanlık sadece aldığınız bilgileri yazıp içeriye vermek değildir. Karşınızdaki insanı tamamıyla anlayıp kendinizi onun yerine koyduğunuzda, ondan gelecek bilgileri içeriye aksettirebilmektir. Bilgi ve tecrübe önemli olduğu için bir okul bitirmek gerekiyor. Servis Danışmanı iki kelimeden oluşuyor ama burada yaptığınız işlerde çok daha fazlası oluyor ve bir aracın bütün mekanik aksamını müşteriye anlatmanız gerekebiliyor. Bu yüzden Servis Danışmanı olmak için eğitim ve tecrübe gerekiyor.