Cevaplar 28

Yükleniyor...

Evet, etkinliğimiz ücretsizdir.Başvuru linkine bio'dan ulaşabilirsiniz.

492 görüntülenme

Teknoloji alanındaki önemli üniversite etkinliklerinden biri olan The Tech'te teknoloji devi şirketlerin alanında uzman konuşmacılarını ağırlayacağız ve Dijital Dönüşüm, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, Otonom Araçlar ve daha birçok önemli konuyu daha yakından inceleyeceğiz. Daha detaylı bilgi için The Tech'19 Proje sorumlusu Ender Özdemir'in etkinlik hakkındaki yazısına http://bit.ly/blog-yazısı- bu linkten ulaşabilirsiniz.

404 görüntülenme

Merhabalar,

Endüstri mühendisi öğrencisi olarak 1. ve 2. sınıfta havuz derslerinin yanında,  (tüm öğrencilerin aldığı matematik, fizik, kimya gibi...) bilgisayar programlama dili olan Java, çizim programı olan Autocad, malzeme ve  statik gibi dersleri almaktayız. 

3. ve 4. sınıfta ise tamamen kendi bölümümüze yoğunlaştığımız yön eylem, üretim planlama, ergonomi ve simülasyon dersleri başta olmak üzere ilerlemek istediğiniz departmanları destekleyecek seçmeli derslerimiz ile de eğitim ve öğretim hayatımızı tamamlayabiliyoruz.

Genel olarak derslerin yapısından bahsetmem gerekirse de derslerimizin tamamı İngilizce işlenmekte, çoğu derste proje yapmaktayız. Projeler de genellikle takım çalışmaları ile oluyor ve sonunda sunum ile hocalarımıza sunuyoruz. Başta bunlar korkutsa da zamanla alışıyorsunuz ve her alanda size çok büyük fayda ve kolaylık sağlıyor.


379 görüntülenme

Merhaba :)

Marmara Üniversitesi alanında kendini fazlasıyla geliştirmiş hocalara sahip. Bu hocalardan ders almak bizler için büyük bir avantaj. 

Günümüzün küreselleşmesiyle ingilizcenin önemi daha da arttı. Marmara Üniversitesi de bu konuda titiz. Bölümün %100 ingilizce olması iş hayatımızda önde olmamızı sağlıyor. Ayrıca hazırlık eğitimi de devlet okullarına nazaran gayet iyi. Hatta anadili ingilizce olan yabancı hocalar derslerimize girebiliyor.

Mühendislik fakültesi Göztepe/Kadıköy'de bulunuyor ve çok merkezi bir konum. Ulaşım ve konaklama konusunda birçok seçeneğe sahipsiniz. 

Anadolu yakasında olması da, Avrupa yakasına göre maddiyat açısından kolaylık sağlıyor.

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (MieS), okulumuzun en aktif kulüplerinden. Bir endüstri mühendisi için en önemli şeylerden biri de aktif olmaktır esasen. Kulüp bu konuda size yardımcı oluyor ve aynı zaman da okula adapte olmanızı kolaylaştırıyor. 

346 görüntülenme

Konuşmacılarımız şu şekilde:

 -Cem Vedat IŞIK (Intel - IoT Sales Director, IoT Group (Middle East, Turkey, Africa))

- Emrah METE (Turkcell Teknoloji - Solution Architect | Data Engineer | Machine Learning Engineer)

- Berzah OZAN (Ford Otosan - Supervisor - Autonomous Vehicles & Driver Assistance Technologies)

- Kozan DEMİRCAN (Chief Digital Officer)

333 görüntülenme