Endüstri Mühendisliği

8 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Yükleniyor...

Öncelikle endüstri mühendisleri Siemens'in Gebze ve Kartal yerleşkelerindeki fabrikalarında üretimin bir çok aşamasında mesleklerinin ana konularından biri ile ilgili iş fırsatı bulabilirler. Tabii ki bununla birlikte ben ticari görevlerde de endüstri mühendislerinin oldukça avantajlı olduklarını düşünüyorum. Süreç yönetimi konusundaki mesleki bilginin de endüstri mühendisliği formasyonu ile örtüştüğünü söyleyebilirim. İşletme konusuna ilgi duyan endüstri mühendisleri ticari aile içerisinde de birçok fırsat bulabiliyorlar.

1,649 görüntülenme
212 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şu an Endüstri Mühendisliği Yöneticiliği’nde staj yapıyorum. Bu departmandaha çok zaman etütleri ve analizler üzerine yürüyor. Ben de burada bazı belli başlı projelerde verileri toplamaktan, bu verilerin dosyalanmasından, gerekli toplantılarda analizinin yapılması için bu dosyaların okunmasından sorumluyum. Bu verileri departmanla beraber kullanıyoruz ve uygulanabilir veriler haline getiriyoruz. Bunun dışında zaman etüdü kısmında burada yapılan her operasyonun alt operasyonlarına inerek bunların değer katan faaliyetler olup olmadığına ve nasıl iyileştirilebileceğine yönelik analizler yaparak gerekli yerlere sunuyorum.

Sektöre Büyüteç, her yıl '48 saat 48 katılımcı" konsepti ile gerçekleştirilen, bu yıl da 1-2-3 Kasım 2019 tarihlerinde 9. su düzenlenecek olan 2 gece 3 günlük bir kariyer kampı etkinliğidir. Adından anlaşılacağı üzere her yıl farklı bir sektöre büyüteç tutuluyor. Bu yılki sektör de FMCG!

Seçilen sektörün lider firmalarından uzman yöneticilerin oturumlarıyla bilgi sahibi olabileceğiniz, vaka analizi ve workshoplarla sizin de interaktif olarak katılabileceğiniz, aynı zamanda çok eğlenebileceğiniz ve network geliştirebileceğiniz bir organizasyon. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz :) (https://www.instagram.com/sektorebuyutec/

3 gün 2 gecelik maraton dolu dolu geçiyor. Vaka analizler, workshoplar, sektöründe uzman kişilerce seminer ve eğitimler, eğlenceli ve kaynaştırıcı sosyal aktiviteler, Network edinme imkanı.