Cevaplar 16

Sırala:

Okulum süresince ailemin de İstanbul'da yaşıyor olması sebebi ile aile evinde kaldım. Bundan dolayı yurt imkanları hakkında teferruatlı bilgi veremeyeceğim. Ancak birkaç bilgi vermek gerekirse:

Vezneciler Kız Yurdu hem Beyazıt Kampüsü'nün hem de metro istasyonunun dibinde. Kadın arkadaşlar eğer şansları yaver giderse orada kalabilirler. Ancak çok ufak bir ihtimalmiş ve torpil dönüyormuş gibi duyumlar almadım değil. Onun dışında okul çevresindeki bölgede ve yakın muhitlerde irili ufaklı özel yurtlar bulunmakta. Bu yurtlar çok efektif. Birçok öğrenci buralarda kalıyor. Onun dışında okul konum itibari ile tarihi bir bölgede bulunduğundan yakın çevresinde yeni yapılaşmalara yahut yeni inşa edilen yurtlara rastlamak zor. Ancak doğal olarak ihtiyaç olduğu için kampüs çevre muhitlerinde de birçok yurt bulunmakta. Tabii bu yurt durumu maddi imkanlarla da doğru orantılı. Benim tavsiyem ilk sene öyle veya böyle yurtta kalmanız, daha sonrasında ise aklınızın ve huyunuzun uyuştuğunu düşündüğünüz bir arkadaşınız ile aynı eve çıkmanız. Tabii ki bu maddi imkanlar dahilinde olabilecek bir şey. Unutmayın ki bir insan ile arkadaşlık yürütmek bambaşka bir şey, aynı evde yaşamak bambaşka bir şey. Çevremizde birlikte eve çıkıp daha sonra ayrılan arkadaşlarımız oldu. Böyle bir durumu yaşamamanız için birincisi kişi seçimini çok iyi yapmanız gerekiyor, ikincisi ev işini azami düzeyde resmiyete bağlı olarak gerçekleştirmek gerekiyor, üçüncüsü ise şartlarınızı ve isteklerinizi en baştan açık açık konuşmanız gerekiyor. Maddi imkanı olmayan arkadaşlarımıza ise sabır ve şans diliyorum. Umarım gönüllerine göre bir yurt çıkar.

Okulun KYK'dan ayrı bir yurdu var. 2 erkek blok ve 1 kız blok olarak 3 bloktan oluşan kampüsün içerisinde yer alan bu yurdun pek de bir albenisi yok açıkçası. Okulun içerisinde yer alması ve fiyatının gayet uygun olması kendisine çekiyor. Bu yurdu kullanma amacı ilk yıl gelip ortam oluşturup 2. yıl eve çıkmaktır. Bunun haricinde Beylikdüzü'nde bulunan yurt otel konforunda ancak bunun da handikapı şehir merkezine çok uzak olması.
Avcılar Kampüsünde okuyan biri olarak 2 tane büyük yurdumuz var. Aylık 200 tl ve rahatlıkla yurt çıkıyor. İmkanları çok iyi değil ancak fiyat performans açısından mükemmel olduğunu söylemeliyim.
İstanbul Üniversitesi, öğrencilerinin eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için barınma sorunlarına titizlikle eğilmektedir. İstanbul Üniversitesi Yurtları Avcılar, Cerrahpaşa kampüslerinde ve Beylikdüzü’nde yer almaktadır.
okulun yurdu var ve çıkarsa çok uygun fiyata yaşarsınız ama çevredeki özel yurtlar fiyatları uçuk sundukları hizmet fiyata göre çok kötü ben özel yurtta kaldım ama keşke okul yurdu çıksa dedim
İstanbul Üniversitesi yurt anlamında maalesef biraz zayıf kalıyor. Benim okuduğum dönemde (2007-2012) sadece Avcılar Kampüsü'nde okula ait yurt bulunuyordu. Bu da Beyazıt Kampüsü'nde okuyan bir öğrenci için çok iyi bir tercih değil. Çünkü birbirlerine oldukça uzak konumdalar. Özellikle Beyazıt Kampüsü'nde okuyacak olan öğrenciler için en iyi alternatifler Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı olan Vezneciler, Çemberlitaş, Fatih ve Niğde Kız Öğrenci yurtlarıdır. Ben Çemberlitaş Kız Öğrenci Yurdu'nda kaldım. O dönemde 8 kişilik içinde priz bile bulunmayan odalarda kalıyorduk. Ama bütün bunları unutturacak güzellikte deniz manzarasına sahip bir yurttu :) Son aldığım duyumlara göre KYK'ya bağlı tüm yurtlar ciddi derecede tadilattan geçerek iyileştirilmiş. Bu nedenle KYK yurtları tercih edilebilir diye düşünüyorum.
Kalmadığım için yorum yapamıyorum ama iyi olmadığı yönünde fazlasıyla duyum almıştım.
Cerrahpasada okuyorsaniz yurt buyuk sıkınti

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 486 cevap.

İlgili Şirketler

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

Decathlon

68 soru, 116 cevap.

Abdi İbrahim

78 soru, 245 cevap.

EY Türkiye

88 soru, 157 cevap.

Hepsini Göster (26)
Migros

191 soru, 353 cevap.

Zingat.com

88 soru, 216 cevap.

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

Marjinal Porter Novelli

8 soru, 22 cevap.

L'Oréal

97 soru, 161 cevap.

Arvato CRM Türkiye

47 soru, 82 cevap.

Anlatsın

48 soru, 276 cevap.

Microsoft

58 soru, 101 cevap.

Canon Eurasia

82 soru, 147 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

151 soru, 318 cevap.

Anadolu Efes

51 soru, 90 cevap.

BSH

102 soru, 221 cevap.

Penti

73 soru, 150 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

12 soru, 19 cevap.

Tat Gıda & Düzey Pazarlama

112 soru, 197 cevap.

Ipsos

28 soru, 55 cevap.

Pfizer

86 soru, 215 cevap.

Pharmactive

32 soru, 68 cevap.

Huawei

67 soru, 118 cevap.

Koton

224 soru, 573 cevap.

Burgan Bank

59 soru, 128 cevap.