Cevaplar 24

Yükleniyor...

Açıkçası bu kulübü kurana kadar iş dünyası hakkında çok az bilgim vardı. Evet şirketleri biliyordum fakat hangi şirket nasıl çalışıyor, kurumsal hayat nasıldır hiçbir fikrim yoktu. ACC Bilkent sayesinde iş dünyası hakkında bilmediğim birçok şeyi öğrendim. Farklı şirketlerden farklı pozisyonlardaki insanlarla tanışma fırsatı buldum ve böylece mezun olduğumda yönelmek isteyebileceğim alanları belirleyebildim.

388 görüntülenme
  • Üniversitenin sosyal imkanlarını iyice öğrenin, hepsini de deneyin. Kendinize uygun olanı ancak bu şekilde bulursunuz.
  • Hazırlıkta en azından bir dönem geçirmeniz hem İngilizcenizi geliştirir, hem de yoğun geçen sınava hazırlık ve tercih döneminden sonra dinlenmiş olursunuz. 
  • Arkadaş edinmeye çalışın. İlk dönem kurulan arkadaşlıklar bir başka oluyor :)
  • Elbette ACC Bilkent'e katılın :) Samimi ve profosyonel bir ortamda hem güzel dostluklar kurabilir hem de iş hayatında size çok yardımcı olacak bir network kurabilirsiniz.
386 görüntülenme

Bu biraz öğrenciye bağlı bir durum. Bilkent öğrenciye çok çeşitli imkanlar sunan kaliteli bir üniversite. Eğer öğrenci imkanlarını güzel değerlendirip kendisini geliştirebilirse ileride Bilkent’te geçirdiği yılların avantajını fazlasıyla görecektir. Sonradan burs yükseltme durumuna gelirsek, öğrencinin bölümü içerisinde derece yapması ve belirli bir yüzdelik dilim içerisine girmesi gerekiyor. Bu şekilde %60 %80 gibi %100’e varan üstün başarı burslarından yararlanabiliyor. Yapabilen arkadaşlarımız var. Neden sen de onlardan biri olamayasın? Üniversitenin kendi sitesinden detaylı bilgilerine ulaşabilirsin :)

299 görüntülenme

Oryantasyon günü standımıza uğrayarak ve ekibimizdeki  arkadaşlarımıza iletişim bilgilerinizi vererek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Devamında sene içinde düzenleyeceğimiz toplantılara ve etkinliklere katılım gösterirseniz ACC ailesinin bir üyesi olmaya hak kazanmış olursunuz.

212 görüntülenme

Ikisinin de cok iyi okullar oldugunu soylememe gerek yok aslinda ama galiba böyle baslamak en iyisi :) Sehir faktörü var tabii, Istanbul her ne kadar cok güzel bir sehir olsa da yasamasi da bence bir o kadar zor. Ankara´nin ögrenciler icin daha uygun bir sehir oldugunu düsünüyorum. Bilkent´te kapsamli burslu kategorisinde olacaksin, aylik belli bir burs ödemesi alacaksin ayrica bursun yaninda 2 kisilik yurt hakkin da olacak. Bilkent Endüstri Mühendisligi bölümündeki akademik kadro cok iyi, yurtdisi planlarin varsa cok iyi referanslar edinebilirsin. Bilkent endüstri mühendisligi bölümü mezunlarini hem yurt ici hem de yurt disinda cok iyi sirketlerde ve cok iyi pozisyonlarda görebiliyoruz. En basta söyledigim gibi ikisi de cok iyi okullar ve hangisini tercih edecegin artik biraz da senin kisisel önceliklerine kalmis.

168 görüntülenme