Cevaplar 10

Yükleniyor...

Öncelikle çok zorlu bir hazırlık eğitimi ile karşı karşıya olduğunuzu belirtmek istiyorum, çok sık ödevler, devam zorunluluğu, projeler vs. Liseden hiç bir farkınız olmayacaktır, tek fark daha çok çalışmak zorunda olduğunuzdur. üniversite açılana kadar biraz ingilizce çalışmanız sizin hazırlık dönemimde çok işinize yarayacaktır. Muafiyet sınavından bir üst kurdan başlamnız ise çok süper olacaktır, çünkü eğer dönem içinde bir veya iki kurdan kalsanız dahi dönemi tam vatinde bitirme şansını elde etmiş olursunuz. O yüzden yazı boş geçirmeyin ve çalışmaya hemen başlayın.
Haaa, hocalarla çok kısa sürede samimi olursunuz o konuda şüpheniz olmasın, arkadaşlar için de aynı şey geçerli.

367 görüntülenme

vakıf üniversitesinin sunduğu ayrıcalıklar ve imkanlar diyebilirm ilk önce, Okuldaki bakım, yurtlardaki lüks ve konfor.. Zirve ye gelince “okulun parası yok, şurayı düzeltemiyor” lafını unutuyorsunuz..

Kesinlikle yurtdışı olanakları çok fazla ve ayrıca cana yakın çok personel var, Akademisyenlerle rahatlıkla gidip görüşebiliyorsunuz. Eminim çoğu üniversitede bir çok akademisyen hatta asistanlar bile öğrencileri karşısına alıp konuşmaz. Akademisyen kadrosu zaten çok profesyonel kişilerden oluşuyor ( çoğu yurtdışı doktoralı ve ufku geniş insanlar) ve ayrıca eleştriyi kaldırabilen insanlardan oluşuyor.

Spor faaliyetleri çok yüksek safhada, derslerden sıkıldığınızda rahatlıkla tesisleri ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Tabi düzenlenen turnuvalara katılırsanız baya aktifleşiyorsunuz zaten.

462 görüntülenme

Aslında tam yok denemez ama yok denecek kadar az. Aslında her yerde olduğu gibi başarılı öğrenci daha önde tutulur.. örneğin, okulda birşey yapılacaksa önce başarılı olanların haberleri olur genellikle. Ama bazı vakıf üniversitelerinde olduğu gibi, yok burslular eziliyoruş falan gibi şeylere rastlamadım. Parasıyla hava atmayı seven kişilerde yok değil yani (heryerde olduğu gibi).. Yani kısacası hocalar açısından pek bir ayrım yok, ama öğrencilerde olabiliyor..

309 görüntülenme

elektrik-elektronik müh. mezunu tüm elektronik (teknolojik) aletlerin bulunduğu yerde rahatlıla iş imkanı bulabilir. Elektrik kısmına yönelip TEDAŞ, gibi yüksek gerilim hatlarında çalışabilirler veya Telecommunication Kısmına yönelip AVEA, TURKCELL; WODAFONE gibi iletişim sektöründe çalışabilirler. Control ENgieering Kısmına yönelip Fabrikalarda Büyük Aletlerin Kontrolunü PLC proglama biçimleriyle çok yüksek maaş la çalışabilirler. Biyomedikal ENgineering kısmında ise Hastane aletlerinin üretildiği fabrikalarda iş bulabilirler. Tabi otomotiv sektörü ve beyaz eşya sektörü de Elektrik-Elektronikçilerin vazgeçilmezleri arasındadır. Elektronik kısmında ise cip üretimlerinin yapıldığı veya cep telefonları ve bilgisayar gibi alaetlerin üretildiği fabrikalarda çok iyi iş bulabilirler. Eğer bu kısımları sevmediyseniz Akademik Karyer yapıp Üniversitelerde yükselebilirniz. Hiç olmadı kendi ofisinizi açar ve proje çizip satarsınız veya icat yapıp teknoloji dünyasına sunarsınız. Herhalde daha geniş iş imkanı olan bölüm yoktur Bu Teknoloji Çağında elektrik- elektronik dışında...

118,082 görüntülenme