Adana

Adana

3 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Adana şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (8 Cevap)

- Adana diğer büyük şehirlere nazaran daha ucuz bir şehir. Burada orta halli bir aile, çocuğunu rahatça okutabilir. Aynı şekilde, ailesi başka şehirlerde olan çocuklar da burada kendilerini zora sokmadan geçinebilir. Ancak bu durum büyük ölçüde kişinin kendisine bağlı.
- Burada kışlar çok sert geçmez, sürekli sağanak yağmurlar yağar. Şikayet edebileceğiniz tek şey ayazı olacaktır. İç Anadolu'dan gelen arkadaşlarımın söylediğine göre, burada kış diye bir şey yok :) Ama ben üşüyorum o ayrı..

Adana şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (6 Cevap)

Benim en çok şikayet ettiğim eksikliği rock, metal, caz ve blues müzik tarzlarını dinleyebileceğiniz veya icra edebileceğiniz kaliteli barlarının neredeyse hiç olmayışıdır. Elbette gelirseniz, görürsünüz birtakım barların o müzikleri icra ettiğini. Ancak bu genellikle ayın 1-2 günü olabilecek bir durumdur, özellikle caz veya blues yapılabilmesi için birtakım sanatçıların ağırlanması gerekir. Yani eğer siz caz müzik yaparım düşüncesindeyseniz, peçeteyle istekte bulundukları popüler kültür müziğini yapmaktansa evinizde söylemeyi tercih edersiniz benim gibi. Adana, caz ve blues müzik barlarından tamamen yoksun bir şehirdir.