Cevaplar 13

Yükleniyor...
381 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2C dediğimiz zaman tüketici segmentinden bahsediyoruz. Bu bir ev kullanıcısı gibi bireysel bir kullanıcı olabilir. Satın alma alışkanlıklarının daha hızlı ve anlık olduğu bir segmenttir. B2B’de yine aynı insanlardan bahsediyoruz fakat burada sorumluluklar biraz daha farklı oluyor. B2B’deki segment; firmada bir yönetici, satın alma müdürü veya IT yöneticisi olabilir. Burada daha çok proje bazında işlerden bahsediyoruz ve bu projeler daha uzun süreçleri kapsıyor.

10,665 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat Bölümü mezunu birçok iş yapabilir. Mali Müşavir olabilir, Pazarlama departmanlarında veya bankacılık sektöründe çalışabilir. Artık günümüzde teknik bölümler haricinde mezun olduğunuz bölümden farklı işler yapabilirsiniz; bu sizin kendinizi nasıl yetiştirdiğinize bağlı olarak değişir. İktisat okumanın tabii ki faydaları var. Siz Finans, İstatistik gibi dersler aldığınız için ekonomik bileşenlerin finansala etkilerini istatistiksel olarak değerlendirebilirsiniz ve bu sayede daha doğru tahminler, bütçelemeler yapabilirsiniz.

555 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bana çok fazla şey kattı. Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’de en iyi üniversiteler arasında gösteriliyor. Günümüz şartlarında hangi üniversitede okuduğunuz değil, üniversitede okurken iş hayatına yönelik neler kazandığınız daha önemli. Herkesin kendisini üniversitedeyken iş hayatına hazırlaması gerekiyor. Boğaziçi Üniversitesi de özgürlüklerin olduğu girişimci bir üniversitesi olduğu için bu konuda çok faydası var. Eğer bu faydaları iyi değerlendirebilirseniz sizi girişimciliğe ve iş hayatına çok daha öncesinden hazırlamış oluyor.

309 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon çok büyük ve global bir marka olduğu için birçok değerlendirme firması tarafından dünyanın en beğenilen markaları arasında gösteriliyor. Bu da bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır. Bunun dışında kendi görev ve sorumluluklarımızın getirdiği bazı motivasyonlar da var. Canon’da eğer Pazarlama Departmanı’ndaysanız çok fazla yetkiniz oluyor. Bu yetkiler de sizi iş yaparken mutlu olmanızı sağlıyor ve böylece şirketinizin geleceğini etkileyen kararlar verebiliyorsunuz.

Bunun dışında şirketteki ürün gamı çeşitliliği de motive ediyor. B2B ve B2C ürünleri, fotoğraf makineleri, baskı çözümleri, medikal çözümler, projeksiyonlar gibi çok geniş ürün gamı var. Ayrıca yurtdışında çalışma imkanı var. Şu anda bizimle beraber çalışan birçok arkadaşımız yurtdışında da görevler aldı. Dolayısıyla tüm bu etkenler sizi Canon’da çalışmaya motive ediyor.

Transkripti Göster

B2C ürünlerini rakiplerinden ayıran en önemli özelliği kalitedir. Canon dediğimiz zaman kalite konusunda herhangi bir soru işareti yoktur. Bu bizim müşterimize sunduğumuz en önemli değerimizdir. İkinci olarak da ekosistem sunuyoruz. Biz sadece fotoğraf çekmekle kalmıyoruz, bu fotoğrafların işlenmesi, saklanması ve fotoğrafların basılması süreçlerinde de varız. Rakiplerimiz bunların sadece birkaç tanesinde var. Piyasayı araştırırsanız fotoğraf çekme konusunda pazar lideri olduğumuzu görebilirisiniz. Fotoğrafların düzenlenmesi ve saklanması konusunda son birkaç yılda yaptığımız satın almalar var. Yeni firmalar aldık ve bu satın almalarla daha güçlü bir hale geldik. Baskı tarafında da çok kuvvetli bir markayız ve dünyanın en büyük üreticisiyiz. Bu yüzden görüntülemedeki tüm çözümleri sağlayabilen en iyi firmayız.