Cevaplar 11

Yükleniyor...
369 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arvato kültürünü Yönetici Ekibi olarak hep birlikte oluşturduk. Nasıl bir kültürde çalışmak istediğimize ve hedefimizin neresi olduğuna göre bu kültürü tanımlayıcı birçok ifadede bulunduk. Böylece Arvato liderinin çalışanını geliştireceğini, onun gelişiminden sorumlu olacağını, sürekli onu izleyeceğini, geri bildirimler vereceğini ve geri bildirime açık olacağını, yaptığı işi sonuca kadar götüreceğini, yaptığı hataları öğrenmenin bir parçası olarak göreceğini ve bunu uygulayacağını belirttik.

298 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arvato’da oldukça genç bir ekibiz. Yaş aralığımız 30-34 arasında değişiyor ve kadın çalışan profilimiz çok yüksek. Uzmanlık pozisyonlarında %50’ye yakın, yönetici pozisyonlarında ise %40’a yakın kadın çalışanımız var.

468 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MBA programı, organizasyonun birçok fonksiyonunu içinde barındırıyor. Fonksiyonları tek tek incelediğinizde ayrı görev ves orumluluklar var ama organizasyonun hedeflerine ulaşabilmesi için bu fonksiyonların ahenkle çalışması lazım. Destek fonksiyonları olarak bilinen İnsan Kaynakları, oldukça stratejik bir göreve sahip çünkü organizasyondaki birçok fonksiyonun ahenkle hareket etmesinden sorumlu olan departman. Şirketin hedeflerine ulaşabilmesi için de bu ahengin nasıl işlemesi gerektiğini bir İnsan Kaynakları Profesörü olarak bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla MBA programı bana bu büyük bakış açısını kazandırdı.

1,043 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü hukuksal süreçlerden performans yönetimine ve endüstriyel ilişkilere kadar birçok konuyu içinde barındırıyor. Ben de İnsan Kaynakları fonksiyonunda çalıştığım için bu bölümün bana çok büyük katkısı oldu çünkü aldığım teorik bilgileri burada pratiğe dönüştürme imkanım oldu.

222 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları’nda en temel şey insandır ve insanbirçok faktörden etkilenen bir varlıktır. Dolayısıyla insanı etkileyen faktörlerin ne olduğu ve bunları tetikleyecek şeylerin neler olduğu gibi kurguları düzenlemek İnsan Kaynakları fonksiyonunun ana amacıdır. Bazen birçok şey yapıyorsunuz ve o kişide veya çalışan kitlesinde etki edemiyorsunuz, performansı yükseltemiyorsunuz ama bazen tek bir aracı kullandığınız zaman bambaşka sonuçlar elde edebiliyorsunuz. İşte tam olarak bu deneyi izleyebilmek beni bu alanda en çok tatmin eden şeylerden biridir.