Sakarya

Sakarya

15 kişi 28 cevap verdi.
28 Cevap
Konaklama üniversite çevresinde biraz pahalıdır. Esnafta öğrenciye farklı fiyat politikası uyguluyor :))
Oksijenle bütünleşmiş bir ortam, meşhur Çark caddesi, sosyal bir kent, konaklama imkanı çok olan bir yer. Daha ne olsun :))
Komik bir soru sakaryada yaşamak ilk sınıflar için bir eziyet olabiliyor gerçekten okulu bırakanlar dahi oluyor ancak seneler geçtikçe sakaryada okumanın avantajı ve güzelliği gün yüzüne çıkıyor emin olun :) :)
Ortalama 45000 lisans nüfuslu ana kampüsünün bulunduğu noktaya sadece dolmuş ile ulaşımın olması. Şehre tramvay şart, ki Tren Vagon fabrikasına sahip bir şehrin tramvayının olmaması çok ironik. Sakarya şehrinde bulunan Toplam lisans ve önlisans öğrenci sayısı için inceleyebilirsiniz: http://www.sakarya.edu.tr/tr/471/sayilarla_sau
Doğa ile örtüşüksünüz öncelikle. Kampüsün bulunduğu nokta Sapanca gölü ile iç içe denebilir. Çarşısı ne büyük ne küçük, öğrenciler için avantajı ise, şehir küçük olduğundan derse geç kalmamak.

Arkadaşlarınız ile bir daireye çıkmak istediğinizde bütçenize göre daire bulmak mümkün.

Sakarya'yı sakın köy gibi zannetmeyin. Evet bu şehir küçük olabilir fakat 3 büyük alışveriş merkezi, 1 kültür merkezi, 1 adet meşhur caddesi, tren istasyonları, 1 adet büyük parkı, 1 adet stadı, her noktasında kütüphanesi bulunmakta.

Hastane hizmetleri de gayet iyi.
bazı insanlar çok ilginçtir sakaryada öğrenci görünce para olarak gördüklerinden dolayı özellikler kiralarla yolunuyoruz resmen