Cevaplar 15

Yükleniyor...

Şunu Biliyorum ki diger bölumlere göre iş ımkanları kolay sadece gırışımçılık ruhu olsun iş başvurusu yapmak yeterlıdır :)

56,134 görüntülenme
2

Finans ve yazılım alanına yönelebilirsiniz veya formasyon alıp öğretmenlik yapabilirsiniz veya okulda kalıp yükselebilirsiniz. Matematik bölümünün bazı bölümlere göe oldukça fazla iş imkanı ve yönelinebilicek sektörleri var.

54,943 görüntülenme
1

Şunu söylemek zorundayım. Bir yan dalda kendinizi geliştirmediyseniz saf matematik kolayca iş bulabileceğiniz bir bölüm değil. Bu yan dal ne olabilir: bilgisayar, istatistik...
Ben kendi alanımı anlatayım. Bilgisayar mühendisliği yapıyorum. Görüntü işleme alanında çalışıyorum. Görüntü işleme nedir? Elimizde piksellerden oluşan bir görüntü var. Bu görüntüden bilgi çıkarabiliriz; mesela görüntüde hangi objeler var, ya da görüntüyü başka bir görüntüye çevirebiliriz; mesela instagram filtreleri. Bunların dışında kamera ile araç plakası tanıma, yüz tanıma görüntü işlemenin alt başlıklarıdır. Görüntü işleme alanı için iyi bir matematikçi ve iyi bir bilgisayar bilimcisi iseniz çok kıymetlisiniz. Google'a kadar gidersiniz. Ortalama bir matematikçi ve bilgisayar mühendisi iseniz Türkiye'de iyi yerlere gelebilirsiniz. Özetle Türkiye'de matematikçiler kıymetli değil. İyi bir üniversitenin matematiği tutmuyorsa matematik yazmanızı önermem.

7,921 görüntülenme
1

Özel ve devlet okullarında Eğitim-Öğretim,
Bilgisayar Bilimleri,
Bankalar,
Maliye
Kriptografi,
Ve Biyomatematik,
gibi alanlarda kendilerini geliştirdikleri taktirde boy gösterebilirler.

22,943 görüntülenme
1

Matematik aslında tüm bilimlerin temeli olduğu için, seçmeli derslerinizi istediğiniz bölümden alarak eğitiminizi tamamlarsanız istediğiniz bölümde yüksek lisans yapma ya da o alanda iş bulma imkanınız var bir kere (bilgisayar, endüstri, pazarlama, eğitim, fizik, kimya, ekonomi, vs.) ve Bilkent'in 1 yıl önce ders programlarına getirdiği düzenleme ile bu durum daha da kolaylaştı. Onun dışında bankalar matematik mezunlarını çok severler. Şirketlerde tester olarak çalışılabilir.

59,975 görüntülenme
1

Formasyon alarak öğretmen olabilirsiniz.Üniversitede öğretim görevlisi olarak kalabilirsiniz.Bankalar da müdür statüsünde görev alabilirsiniz.Matematik profesörü olabilirsiniz.Matematik okuyup iş sıkıntısı çekene rast gelmedim.

17,247 görüntülenme

Öğretmen ...

5,109 görüntülenme

her şey senin elinde, eğer yaratıcıyım diyorsan yapamayacağın iş yoktur. iş alanı geniş olmakla birlikte özel alanda da bir çok yerde iş imkanı vardır

12,725 görüntülenme

Herkesin de bildigi gibi ogretmenlik meslegini yapar.Formasyon egitimini alarak devlette de is yapabilir veya ozel sektorde de calisabilir veya ne devlet ne de ozel de calismiyorsa bir matematikci ozel ders alarakta gecimini saglayabilir. Ve bunun yaninda matematigi asiri sevip bi 5-6 sene daha okumak isterseniz akademisyen olarak kalabilirsiniz ama buda biraz sabir ister :)

19,698 görüntülenme

ögretmenlik
bankalrda calısabilir özel ders veya akademisyenlik

8,324 görüntülenme
Sonraki Sayfa »