Ömer Uyar 9 Mart 1977’de Balıkesir’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamlayan Uyar, 1995’te Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı.

Henüz öğrencilik yıllarında başladığı meslek hayatına ilk adımını öğrenim gördüğü üniversitede attı. İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlük Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda 1996-2000 yılları arasında Sistem Mühendisi olarak görev aldı.

Haziran 2000’de DenizBank A.Ş.’nde Sistem ve Güvenlik Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Uyar, askerlik görevinin ardından Mayıs 2004’te DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun teknoloji iştiraki Intertech Bilgi İşlem ve Pazarlama Tic. A.Ş.’nde bukez Ar&Ge Bölüm Müdürü olarak göreve başladı. Uyar, Aralık 2009’a kadar sürdürdüğü görevi boyunca birçok başarılı projeye imza attı.

Ocak 2009’da Intertech Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’na terfi ederek, Şubat2012’ye kadar yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılı proje ve iş ortaklığını Intertech’e kazandıran Uyar, 2012 yılının Mart ayında Intertech Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Halen 1200 üzerinde çalışanı olan IntertechA.Ş.’nde Genel Müdürlük görevini yürüten Ömer Uyar, seyahat etmekten ve farklık ültürleri tanımaktan hoşlanıyor.