Geleneksel Tanışma Çayı

Yeni dönemde kulüp üyelerimizle tanışın!

Cevaplar 6

İTÜ MDK kurulduğu 2014 senesinden bu yana 250'den fazla etkinliğe imza atmıştır. Her hafta düzenli şekilde yürüttüğü 4 etkinlik ve senede bir düzenlediği diğer büyük etkinlikler vardır. Kahveler Mezundan, sektöründe isim yapmış bir İTÜ mezunu ile yaklaşık 30 öğrencinin katılımıyla sohbet havasında gerçekleşen, mezunumuzun hayat ve kariyer yolculuğundaki tecrübelerini aktarabildiği haftalık bir etkinliktir. Mezunlarla Taşkışla, Kahveler Mezundan etkinliğinin Taşkışla kampüsündeki Mimarlık Fakültesi öğrencilerine uyarlanmış halidir. Officer, ofis veya üretim tesislerine gezi düzenleyerek  departmanlar, sektörle ve kurumsal işleyişi yerinde görmeye ve çalışanlarla birebir iletişime geçmeye olanak sağlar. MDK Akademi, şirketlerin öğrencilere sorunlara çözüm geliştirmek ve grup çalışmasına yatkınlık gibi çeşitli konularda eğitimler verdiği uzun soluklu, sertifikalı bir etkinliktir. Yaşayan Değerler, belli bir yaşa gelmiş, hayat ve kariyer anlamında pek çok deneyim elde etmiş İTÜ mezunlarımızın evlerinde ziyaret edildiği butik bir etkinliktir. Mentorluk programı ise gönüllü İTÜ mezunu mentorlar ile menti öğrencileri bir araya getirerek mezun-öğrenci dayanışmasını arttırır. Arı Günü, mezunlar ve öğrenciler arasında kaynaşma sağlamak amaçlı festival tadında eğlenceli bir gündür. MDK USA, daha çok  UOLP-SUNY öğrencilerine hitap eden, Amerika'daki mezunlarımızla gerçekleştirdiğimiz etkinliktir. DFS (Different Future Summit), "Bölümün hayallerinin önüne geçmesin!" sloganından yola çıkarak , okuduğu bölümden bağımsız olarak kendine bambaşka yollar çizmiş mezunlarımızın konuşmalarından oluşan paneller şeklinde ilerleyen etkinliğimizdir. İki gün süren DFS, her şehirden, her üniversiteden ve her bölümden öğrenciye açıktır.

281 görüntülenme

Her dönemin başında tüm MDK ailesinin katılımı ile kahvaltı düzenler.

106 görüntülenme

İTÜ Mezunlar Derneği Kulübü'nde bölüm sınırlaması yoktur. Her bölümden öğrenciye açıktır.

114 görüntülenme

İTÜ MDK her İTÜ'lünün içinde bulunması gereken bir oluşum. Gerek sosyal anlamda gerekse kariyer hayatınız için birçok şey öğreniyorsunuz. İleriki iş yaşamınızda karşılaşabileceğiniz durumları deneyimlemiş oluyorsunuz. Bir nevi simülasyon gibi düşünebilirsiniz. Etkinlik planlama aşamasında sorumluluk bilinciniz gelişiyor. İletişim becerileriniz ve takım çalışmasındaki rolünüz, yazılı ve sözel olarak kendinizi ifade edilme ve ikna kabiliyetiniz artıyor. Stresle başa çıkma ve zaman yönetimi konularında tecrübe ediniyorsunuz. Bunların dışında sağlam dostluklar kurabiliyorsunuz. Paylaşımcı, yardımsever yanlarınız en çok böyle gönüllü aktivitelerde ortaya çıkıyor. En önemlisi kendinizi tanıyorsunuz. Eksiklerinizi ve iyi yönlerinizi görüyorsunuz, bunları geliştirmek için çabalarken MDK yine yanınızdadır.

235 görüntülenme

Her sene okulun açılmasıyla düzenlenen Kulüpler Şenliği'nde İTÜ MDK standına uğrayarak kulübümüze üye olabilirsiniz. Eğer şenliği kaçırdıysanız üzülmeyin. Her zaman kulüp odamıza gelerek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Etkinliklere katılmak ve görev almak için sosyal medya kanallarımızı takipte kalın!

187 görüntülenme