Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Hukuk Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (38 Cevap)

Hukuk fakültesinden mezun olan bir kişi diğer bölümlerin aksine sınav gibi başka bir engelle karşılaşmadan direkt Avukat oluyorlar. Tabii hakim-savcı olmak istiyorsanız sınavını geçmek zorundasınız.

Neden Hukuk Bölümü? (47 Cevap)

Şu an, TM alanında hukuk fakültesinden daha iyi bir bölüm yok herhalde. İş ve para kazanma garantisi ve halk arasındaki prestiji en önemli sebeplerinden birisi.

Ancak, ne olursa olsun, eğer hukukçu olmak ilginizi çeken bir şey değilse, genel olarak çok rağbet görüyor diye hukuk fakültelerini tercih etmeyin! İnsanların çoğu hukukçu olmak istiyor diye, siz de çoğunluğa uymak zorunda değilsiniz, ileride en çok yapmak istediğiniz mesleği seçin!

Selçuk Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (20 Cevap)

Sakın ola özel yurtlara kayıt olmayın, kontenjanı yakalayabilirseniz yarı-özel diye adlanan, Rektörlüğe bağlı Atatürk Yurdu var, oraya kaydolun, olmazsa KYK'da kalın. En azından birkaç ay KYK'da kalmanız size müthiş bir tecrübe katacağı gibi, her bölümden onlarca/yüzlerce tanıdık kazanırsınız.

Zaten okula başladıktan birkaç ay sonra, ortamı görüp, yabancılığı atlattıktan sonra eve çıkabilir veya arkadaşlarınızın olduğu özel yurda kaydolabilirsiniz. Ancak doğrudan özel yurda kayıt olmayın. 1 yıllık taahhüt imzalatıyorlar, okula başlarken güzel gibi görünüyor ama 1 yıl boyunca kafanızı taşlara vurursunuz, hepsi için geçerli.

Konya şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (16 Cevap)

Konya kentinin yerli insanları öğrenciyi sevmiyorlar. Esnafa 'öğrenci' olduğunuzu söylediğinizde, indirim yerine zamlı bir fiyat alabilmeniz olası.

Neden Selçuk Üniversitesi? (34 Cevap)

Selçuk Üniversitesinin bazı bölümleri gerçekten kaliteli: Hukuk fakültesi gibi...