Dijital Dönüşüm

7 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Yükleniyor...
3,822 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanlar, telefon uygulamaları ya da sosyal medya kanalları gibi dijital medya kanallarını ciddi anlamda kullandığı için burada daha aktif hale gelmeye başladı. İnsanların birbirleriyle olan iletişimleri ve etkileşimlerinin ciddi anlamda bu platformlara taşındığını görebiliyoruz. Hepimiz çift ekran yaşıyoruz. Akşam televizyon izlerken bir elimizde telefon oluyor ve hepimiz her an erişilebilir durumdayız. Bu dijital dönüşümle beraber artık biz de müşterilerimize çok daha yakın konumdayız, marketi cebimize taşımız durumdayız. Hem alışveriş deneyimini daha ulaşılabilir ve kolay hale getiriyoruz hem de müşteriden aldığımız reaksiyonları çok hızlı ölçümleyip gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabiliyoruz.

3,143 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital çağın hızla ivme kazanmasıyla birlikte hayatımıza giren dijital platformları daha etkin bir şekilde kullanmaya başladık. Müşterilerimize sunduğumuz hizmet kanallarını dijital dünyaya adapte edebilmek adına kendi iş modellerimizdeki süreçleri dijital dönüşümle birlikte daha iyi tasarlayıp geliştiriyoruz. Artık farklılıklar çağında yaşadığımız için dijital çağın gerekliliklerini yerine getirmek gerekiyor. Markaların da dijital çağa ayak uydurabilmeleri için teknolojik güçleri etkin ve verimli bir şekilde kullanmaları gerekiyor. Bu da dijital dönüşümün ana yapısını oluşturuyor. Global trendlere baktığımızda teknolojik alanda yatırım yapılan en üst yerde müşteri deneyiminin olduğunu görüyoruz. Burada da bir adım daha önde olabilmek adına şirketlerin dijital dönüşümü çok iyi bir şekilde kendilerine entegre etmesi gerektiğini düşünüyorum.

953 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal İletişim Departmanı'nın en büyük sorumluluğu lider ve çatı iletişimi yapmaktır. Lider iletişim; CEO, CFO ve Kurumsal İletişim’in başındaki sorumlu yöneticinin iletişiminin yapılmasından yükümlüdür. Doğuş Otomotiv çatı markası altında gerçekleştirilen bütün sponsorluklar ve etkinlikler de yine bu departmanın görev tanımıdır. Trafik Hayattır sosyal sorumluluk platformumuzun yönetiminden bizim departmanımız sorumludur ve İşveren Markası da buna dahildir. İşveren Markası iletişimini de İnsan Kaynakları Departmanımızla beraber yürütüyoruz. Zaman zaman farklı departmanlarla işbirliği yaparak bu görevi yerine getiriyoruz. Doğuş Otomotiv’in altında 12 tane uluslararası marka var. Bunların hepsinin satış ve pazarlaması tamamen bağımsız olarak kendi birimleri tarafından yönetiliyor. Ancak Doğuş Otomotiv’i ve sektör, pazar veya auto show bazlı bütün markaları ilgilendiren genel konularda Kurumsal İletişim Departmanı devreye girerek markaların iletişiminin yapılmasını sağlar.

739 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Doğuş Otomotiv’de en önemli şey sürdürülebilir olmaktır. Sosyal sorumluluk platformumuzda ve yaptığımız faaliyetlerde her şeyin sürdürülebilir olması için çalışıyoruz. Bu bizim stratejimizin bir parçası olduğu için sponsorluklarımıza dahi bu gözle bakarak uzun dönemli sürdürülebilir işlerin içinde olmaya çalışıyoruz. Otomotiv sektörü, dijital dönüşümü gerçekleştirmek üzere elektrikli araçlar, otonom sürüşler ve şu andaki mevcut araçların içindeki birçok dijital yeni teknolojilere hali hazırda entegre edilmiş vaziyette. Bunların Türkiye’ye uyarlanması beklediğimizden daha kısa bir sürede olacak, şu anda 2020 konuşuluyor. Bizim de her anlamda dijital hayata uyum sağlamamız gerek. Bu sadece sosyal medyayla alakalı değil, çok bacaklı bir iş ve bu işin altyapısının, yazılımın, dijitalde geliştirdiğiniz projelerin, müşteriye dokunduğunuz her noktada yaptığınız işlemlerin, bir araya geldiğiniz enstrümanların hepsinin dijitalleştirilmesi demek. Bunun sorumluluğunu da bizim departmanımıza verdiler, biz de direktörümüzün üstlendiği bir şekilde dijital dönüşüm konusunu yürütmeye başladık. Temmuz ayından beri departmanımızın adı değişerek Dijital Dönüşüm ve Kurumsal İletişim Departmanı oldu. Biz burada konunun iletişim bacağını yöneteceğiz. Doğuş Otomotiv’de kısa ve uzun vadeli planlarımızda dijitalleşme konusunda çalışmalar yapacağız ve bunu paydaşlarımızla ve hedef kitlemizle paylaşacağız. Bunlar potansiyel çalışanlarımıza yönelik insan kaynakları projeleri de olabilir çünkü artık Skype üzerinden görüşmeler yapılıyor. Dolayısıyla dijitalleşme hayatımızın bir parçası. Doğuş Otomotiv olarak da projelerimizi aşama aşama paydaşlarımıza ileteceğiz.

725 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilgi Teknolojileri olmadan dijital dönüşüm olmuyor. Dolayısıyla dijital dönüşüm Bilgi Teknolojileri Departmanı ve çalışanları için büyük bir fırsat. Şirketler gelecek yıllarda Bilgi Teknolojileri olmadan dijital dönüşüm yapamayacak ve yaşayamayacaktır. Dolayısıyla siz bir teknoloji çalışanıysanız bunun farkında olarak kendinizi geliştirmeniz lazım. Siz hangi sektörde çalışırsanız çalışın bir dijital dönüşüm sürecinde olacaksınız. Bu yüzden dünyayı takip etmek, yapay zekayı, mobili, sanal gerçekçiliği unutmamak gerekiyor. 

2022 yılında internet trafiğinin %80’inin video olacağı söyleniyor. Bu yüzden sizin mutlaka bir video içeriği üretip bundan bir iş çıkarmanız gerekiyor. Benzer şekilde gelecekte mobil olmadan dijital dönüşümde iş olmayacaktır. Siz yapay zeka süreçlerine hakim olmadan bir şirkette süreci değiştiremeyeceksiniz. Bence dijital dönüşüm şirketler için ve özellikle IT çalışanları için çok büyük bir fırsattır.