E-Ticaret

22 soruya 23 cevap verildi.

Cevaplar 23

Yükleniyor...
3,822 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanlar, telefon uygulamaları ya da sosyal medya kanalları gibi dijital medya kanallarını ciddi anlamda kullandığı için burada daha aktif hale gelmeye başladı. İnsanların birbirleriyle olan iletişimleri ve etkileşimlerinin ciddi anlamda bu platformlara taşındığını görebiliyoruz. Hepimiz çift ekran yaşıyoruz. Akşam televizyon izlerken bir elimizde telefon oluyor ve hepimiz her an erişilebilir durumdayız. Bu dijital dönüşümle beraber artık biz de müşterilerimize çok daha yakın konumdayız, marketi cebimize taşımız durumdayız. Hem alışveriş deneyimini daha ulaşılabilir ve kolay hale getiriyoruz hem de müşteriden aldığımız reaksiyonları çok hızlı ölçümleyip gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabiliyoruz.

900 görüntülenme
·
Transkripti Göster

E-ticaret aslında Türkiye’de hızlı gelişen bir sektör. Özellikle nerede gelişiyor derseniz pek tabii trendlerle paralel gidiyor. Giyimle bir furya patladı. Takibinde teknoloji şuanda en önemli etkenlerden bir tanesi. En hızlı ilerleyen kategorilerden bir tanesi. Bunun içerisinde hızlı tüketim ürünleri olarak payımızı arttırmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda birkaç tane iş modeli var. Migros, Carrefour gibi birçok müşterilerimizin kendi siteleri var. Buradan yani sanal mağazalarından kendi müşterilerine hizmet ediyorlar. Biz de bu modeli kullanmaya çalışıyoruz. Bunun dışında sadece e-ticaret üzerine çalışan modeller var. Örneğin Hepsiburada. Kendi deposu var, bunun üzerinden hizmet sunuyor. Diğer model de müşterileri ve markaları bir araya getiren model, örneğin Gittigidiyor. Diğer model de spesifik alanlarda çalışan model, örneğin sadece kozmetik üzerine çalışan firmalar. En uç noktası da Unilever gibi firmaların kendi müşterisine sattığı modeller, biz bu 5 başlıklı modeli yönetmeye çalışıyoruz. Ağırlıklı işimiz pazar payını arttırmak ve sektörü geliştirmek, tüketicilerden farklı hedef kitleler var. Hepsiburada ağırlıklı alışverişçi kitlemizden çok farklı. Teknoloji arayışında oldukları için geleneksel perakendede satmaya alıştığımız ürünlerin satış miktarının az olduğu, farklı ürünlerin ön plana çıktığı bir dünya var. Orta sıralarda satan ürününüz en çok satan ürününüz haline gelebiliyor, tamamen hedef kitleniz değiştiği için. Biz bu dinamiği yönetmeye çalışıyoruz.

612 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz 4. sınıflardan öğrencileri almak istiyoruz. 4. sınıf öğrencileri okurlarken bizde çalışmaları bizim için çok büyük bir artı çünkü okurken bir şeyleri üretmek ve başarmak istiyorlar. Mümkünse 3. sınıfta bile çalışmaya başlamaları bizim için bir kriterdir. İkinci olarak teknoloji bizim için çok önemli çünkü teknoloji sürekli gelişiyor. Okulda öğrendiklerinizin üzerine teknolojiyi ve yenilikleri ekleyerek ilerleyebilirsiniz. Bu yüzden dersler teknoloji sektöründe çok önemli çünkü orada temel programlama ve temel algoritma derslerini öğreniyorsunuz ve böylece burada ilk günden verimli hale geliyorsunuz. Dolayısıyla dersler bizim için çok değerli çünkü yeni mezunların başarılarını bu şekilde ölçüyoruz.

609 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş Geliştirme ve Planlama tanım olarak tüm iş birimlerinin tam ortasında konumlanıyor. Biz de sektörü yakından takip ederek ve çalıştığımız departmanların hedeflerine dokunarak E-Ticaret’in strateji ve yol haritasını belirliyoruz. E-Ticaret’i geleceğe taşımak için bu bağlamda doğacak projeleri yönetiyoruz. Bir yandan da E-Ticaret olarak mevcut iş modellerimizi nasıl geliştirebileceğimiz ve kaynağımızı nasıl daha verimli kullanabileceğimiz konusunda çalışıyoruz.

541 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekibimizin yaklaşık %80’i yeni mezunken bizimle birlikte çalışmaya başladı. Bir önceki firmada da bu ekip zaten çalışıyordu, biz de bu yeni mezunlarla hayatlarımıza devam ettik. Bizim için onların gelişimi çok değerli çünkü onlar kendilerini ne kadar geliştirirlerse bizim işimiz de o kadar kolaylaşıyor. Onlara kariyerlerinin başlarında yön veren kişiler olduğunda da onlar kendi işlerindeçok daha başarılı oluyorlar ve yaptıkları işi seviyorlar. Bunun neticesinde yaptıkları işi iş olarak değil, hobi olarak görmeye başlıyorlar, biz de onlara bunu aşılamaya çalışıyoruz. Bu ekip bizim için çok değerli, ekipten ayrılanlar da bizim için çok büyük bir kayıp. Böyle bir yapıya geçtikten sonra insanların bizden daha çok ilişiğini kestiğini görüyoruz. Bu dediğimiz ekipten yeni mezun olup bizde çalışmaya başlayan herhangi bir öğrenci yaklaşık 5 yıldır ekipten ayrılmadı. Bu yüzden bu döngü bizim için hem sürdürülebilir hem de çalışanlar için bir kariyer fırsatıdır. Bunun devamı olarak da yeni mezunlar bizimle çalışmaya başladıklarında istedikleri kariyer yolunu çizebilmeleri için onlara imkan sağlıyoruz. Bunun sonrasında kendileri daha kısa zamanda öğreniyor ve biz de onları şekillendirerek işimizde yarar hale getirebiliyoruz.