E-Ticaret

22 soruya 23 cevap verildi.

Cevaplar 23

Yükleniyor...
9,171 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanlar, telefon uygulamaları ya da sosyal medya kanalları gibi dijital medya kanallarını ciddi anlamda kullandığı için burada daha aktif hale gelmeye başladı. İnsanların birbirleriyle olan iletişimleri ve etkileşimlerinin ciddi anlamda bu platformlara taşındığını görebiliyoruz. Hepimiz çift ekran yaşıyoruz. Akşam televizyon izlerken bir elimizde telefon oluyor ve hepimiz her an erişilebilir durumdayız. Bu dijital dönüşümle beraber artık biz de müşterilerimize çok daha yakın konumdayız, marketi cebimize taşımız durumdayız. Hem alışveriş deneyimini daha ulaşılabilir ve kolay hale getiriyoruz hem de müşteriden aldığımız reaksiyonları çok hızlı ölçümleyip gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabiliyoruz.

1,210 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Java kullanıyoruz. Data dünyası yeni yeni oluşmaya başlıyor ve ileride yeni diller kullanmaya başlayacağız. Şu anda da bu projenin arifesindeyiz. AR ve MATLAB gibi programlama dillerini de kullanacağız ama şu anda ağırlıklı olarak web teknolojilerinde Java kullanıyoruz.

Mobil tarafta son kullanıcının gördüğü yerlerde IOS ve Android için nativeuygulamalar yazılması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun dışında daha yeni teknolojileri de deneyebiliyoruz. Toplam uygulamamızda toplayıcı personelimiz siparişleri toplarken kullandığı tablet yazılımını React Native ile yazdık çünkü orada son kullanıcının görebileceği herhangi bir şey yok. Operasyonel bir iş olduğu için hızlı yazmamız gerekiyordu ve orada React Native hayatımızı çok kolaylaştırdı. Arka taraftaki uygulamalarımızda da ReactJS’i kullanıyoruz. Bunun yanında çok fazla yan teknoloji de kullanıyoruz. Tüm sunucularımız Amazon’da çalışıyor ve Amazon’un nimetlerinden de faydalanıyoruz.

1,136 görüntülenme
·
Transkripti Göster

E-ticaret aslında Türkiye’de hızlı gelişen bir sektör. Özellikle nerede gelişiyor derseniz pek tabii trendlerle paralel gidiyor. Giyimle bir furya patladı. Takibinde teknoloji şuanda en önemli etkenlerden bir tanesi. En hızlı ilerleyen kategorilerden bir tanesi. Bunun içerisinde hızlı tüketim ürünleri olarak payımızı arttırmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda birkaç tane iş modeli var. Migros, Carrefour gibi birçok müşterilerimizin kendi siteleri var. Buradan yani sanal mağazalarından kendi müşterilerine hizmet ediyorlar. Biz de bu modeli kullanmaya çalışıyoruz. Bunun dışında sadece e-ticaret üzerine çalışan modeller var. Örneğin Hepsiburada. Kendi deposu var, bunun üzerinden hizmet sunuyor. Diğer model de müşterileri ve markaları bir araya getiren model, örneğin Gittigidiyor. Diğer model de spesifik alanlarda çalışan model, örneğin sadece kozmetik üzerine çalışan firmalar. En uç noktası da Unilever gibi firmaların kendi müşterisine sattığı modeller, biz bu 5 başlıklı modeli yönetmeye çalışıyoruz. Ağırlıklı işimiz pazar payını arttırmak ve sektörü geliştirmek, tüketicilerden farklı hedef kitleler var. Hepsiburada ağırlıklı alışverişçi kitlemizden çok farklı. Teknoloji arayışında oldukları için geleneksel perakendede satmaya alıştığımız ürünlerin satış miktarının az olduğu, farklı ürünlerin ön plana çıktığı bir dünya var. Orta sıralarda satan ürününüz en çok satan ürününüz haline gelebiliyor, tamamen hedef kitleniz değiştiği için. Biz bu dinamiği yönetmeye çalışıyoruz.

Migros e-ticaret ekibi olarak teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Fiziki mağaza deneyimini e-ticaret deneyimi ile harmanlayarak, yarattığımız Migros Sanal Market markamızın yanı sıra Tazedirekt, Macro Online ve Migros Hemen markalarımız ile e-ticarette uçtan uca tüm stratejik ve operasyonel süreci yönetmeye devam ediyoruz. Sen de vizyoner ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden E-ticaret ekibinin bir parçası olmak istiyorsan, başvurunu yap!

1,045 görüntülenme
873 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz 4. sınıflardan öğrencileri almak istiyoruz. 4. sınıf öğrencileri okurlarken bizde çalışmaları bizim için çok büyük bir artı çünkü okurken bir şeyleri üretmek ve başarmak istiyorlar. Mümkünse 3. sınıfta bile çalışmaya başlamaları bizim için bir kriterdir. İkinci olarak teknoloji bizim için çok önemli çünkü teknoloji sürekli gelişiyor. Okulda öğrendiklerinizin üzerine teknolojiyi ve yenilikleri ekleyerek ilerleyebilirsiniz. Bu yüzden dersler teknoloji sektöründe çok önemli çünkü orada temel programlama ve temel algoritma derslerini öğreniyorsunuz ve böylece burada ilk günden verimli hale geliyorsunuz. Dolayısıyla dersler bizim için çok değerli çünkü yeni mezunların başarılarını bu şekilde ölçüyoruz.