Cevaplar 25

Yükleniyor...
483 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada beni en çok motive eden şey; herkesin bir şekilde dünden daha iyi bir şey yapmaya çalışması, yaptığı işten tatmin olmayıp daha iyi yapabileceğini bilerek bunun üzerinde vakit harcamasıdır. Ben kariyerimde bulunduğum an itibarıyla belli tecrübelere sahibim ve daha fazla şeyler yapmak istiyorum. Bunu yapabileceğim insanları da yanımda görünce yaptığım işten çok mutlu oluyorum. İnsanlarla beraber iş yapabilmek beni çok motive ediyor.

605 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal şirketin döngüleri var ve genellikle belli süreler içerisinde insanlar yeni görev, pozisyon ve sorumluluklara sahip oluyorlar. Kurumsal şirketin yapısı çok belli ve genellikle çok sık değiştirilen organizasyon şemaları yok. İnsan Kaynakları ekipleri sabit ve beklenip gidilen yol çok sık değiştirilmiyor. Siz de bu yapı içerisinde kendinize bir rol tanımlıyorsunuz. Öte yandan start-up’ta her gün bir şeyler değişiyor ve insanların yaptığı işler de bu sayede değişiyor. Kimsenin tek bir işi yok. Start-up’ta bazen kendinizi çok ufak bir işle uğraşırken bulabiliyorsunuz ve bunu herkes yapıyor. Bu yüzden sizin için kurumsal hayatta güzel olan şeyler uzun bir sürede aynı işi yapmak, bir şey değiştirmemek, zaten kendinizi rahat hissettiğiniz konularda devam etmek ise; start-up’ta bu çok fazla karşılığını bulmayabiliyor çünkü start-up; evrildiğiniz, değiştiğiniz, yeni şeyler öğrendiğiniz, sistemlere ve araçlara çok bağlanmadığınız, daha çok işe ve insanlara bağlandığınız bir ortam.

244 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her start-up’ın iş önceliği neyse, performans metrikleri de ona göre konulmalı ve Pazarlama Ekibi, takibini bu şekilde yapmalı. Satış önceliği olan bir start-up’sa satışa doğru giden bütün metrikler ve dönüşümler takip edilmeli. Community Geliştirme odağında bir start-up’sa da bunu geliştirmek için nelerin yapabileceği düşünülmeli ve buna göre performans metrikleri konulmalı. 6 ay veya 1 yıl sonra nerede olduğunuzla ilgili hayal kurduğunuz zaman olmazsa olmaz ilk üç şey neyse onların metrik olarak karşılığı bu sorunun cevabıdır. Anlatsın.com’da düzenli olarak yeni içeriklerin eklenmesi, yeni üyelerin katılması, daha çok insanın Anlatsın.com’u bilip kullanması, daha çok videonun üretilmesi ve izlenmesi gibi düzenli olarak takip ettiğimiz çok fazla metrik var.

242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Anlatsın.com altında Anlatsın.com/Anlatsın olarak bizim de bir sayfamız var. Buradan tüm çalışanların profillerini ve videolarını görebilirsiniz. Herhangi birimize buradan soru sorabilirsiniz veya iletisim@anlatsin.com’a mail atabilirsiniz, bu da sitenin herhangi bir yerinde yer alıyor. Sosyal medyadan veya bizi takip ettiğiniz kanallardan da bize mesaj atabilirsiniz.

428 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Anlasın.com’da Pazarlama Yöneticisi olarak en büyük sorumluluğum; ürünün daha iyi geliştirilmesi için Geliştirme ve Satış Ekibi’yle koordine olarak Pazarlama ve İletişim tarafında yapılması gereken bütün her şeyi planlamaktır. Herhangi bir kullanıcı Anlatsın.com’a girdiği zaman gördüğü herhangi bir kelimeden, bir görsel veya videonun konumlandırılmasından, sosyal medyada yaptığımız bütün iletişim çalışmalarına kadar uzanan geniş bir yelpaze var. Ben Anlatsın.com’un bulunduğu herhangi bir mecrada yapılan her şeyden sorumluyum. Biz ekip olarak bu iletişimi sürdürmekten sorumluyuz. Yaptığımız işlerin başında kendi içeriklerimizi yönetmek ve düzenli olarak videolar eklemek geliyor. İnsanlar yeni sorular soruyor ve bunlara yeni cevaplar veriliyor. Biz de bunların belli bir kalitede ve sürdürülebilir olmasından sorumluyuz. Bir yandan sosyal medyada Anlatsın.com içeriklerinin doğru insanlara, doğru zamanda, doğru mecralardan, doğru formatta iletilebilir olduğundan emin olmamız lazım. Bir yandan da sosyal medyada bizi takip eden kitlenin bizimle ilgili bütün bilgilere doğru bir şekilde ulaştığından emin olmamız gerekiyor. Bu yüzden Pazarlama olarak ürünün geleceğiyle, Anlatsın.com’un bugünü ve yarınıyla ilgili bütün iletişim çalışmalarını planlıyoruz.