Ankara şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir?

121,066 görüntülenme 1 takipçi

Cevaplar 146

Yükleniyor...

Tarihe biraz meraklıysanız Ankara sizin için doğru tercih olucaktır. En güzel müzelerin yanı sıra Atatürk Orman Çiftliği ve Anıtkabir gibi ziyaret olanaklarınızda mevcuttur.
Ayrıca Ankara doğru yerleri öğrendikten sonra zamanla öğrenciler için ucuza yaşanabilecek bir kent haline gelicektir.

11,257 görüntülenme
4

Soruya bir kahkaha attıktan sonra devam edeceğim... Ankara'da okursunuz. Yani İstanbul'daki gibi trilyarlarca aktivite, mekan, konser vs. olmuyor. Yine de büyükşehir olduğunu unutmamak lazım tabi burda da var bişeyler ama her Allahın günü gezmek istiyorsan gelmeyeceksin. Ki öyle bir durumda okuma zaten :) Eskişehire yakınlığını artı görenler var bilemiyorum hiç gitmedim. İstanbul'a göre daha bir öğrenci şehri Ankara, çünkü aynı zamanda memur kenti de. "Hocam" diye bir yakınlığı var. Dolmuş şoföründen öğrencisine ve akademisyenine herkes Hocadır Ankara'da. İlk başlarda bu tabir garip gelmşti ama son zamanlarda sıcak buluyorum bunu. Düzenli şehir.

16,402 görüntülenme
4

• Birçok üniversitenin, devlet kurumunun ve özel sektör kuruluşlarının merkezlerinin Ankara'da bulunması geleceğe yönelik referans ve tanıdık ağınızı geliştirecektir.
• Yabancı Öğrenci konusunda zengin bir şehir olan Ankara da dil seviyenizi arkadaşlıklar kurabileceğiniz bu yabancı öğrenciler sayesinde geliştirebilirsiniz.
• Büyük şehrin avantajları arasında bulunan ; şehirlerarası ulaşım oldukça gelişmiş.

3,963 görüntülenme
2

Deniz canlısı değilseniz, Ankara gelebileceğiniz en güzel şehirlerden bir tanesi.

Sonbaharı çok güzeldir, keyif almanızı sağlar. Hele Bilkent gibi bir yerdeyseniz bu his 10 katına çıkar.

Düzenlidir, bürokratiktir. Yaşam alanları bellidir bu yüzden çok fazla uzaklaşmazsınız, çoğu yere tek araçla ulaşabilirsiniz.

Eve çıkmak çoğu zaman daha avantajlıdır, keyifli de olur.

İnsanı değişiktir, bazen iyi bazen olumsuzdur. Ama yol tarif edemiyorlar (Faruk Eczanesi mantığı), bir yere gitmek için dolmuş sorduğumda 3 ayrı kişi 3 farklı yeri göstermişti ve onlardan bağımsız bir yerden geçiyordu filan.

Gece yürüyebilirsiniz (her yerde değil abartmamak lazım). Örneğin yaz stajında İstanbul'da Harbiye taraflarında kalırken eve gidiş-geliş bir gerginlik yaratırken, İstanbul'dan Ankara'ya döndüğümde sabah 5'te Emek'ten eve geçerken tek tehdit benmişim gibi hissettiren tek şehir. Gece sakince yürümenin hissi çok güzeldir.

10,854 görüntülenme
2

Lisede kesinlikle İstanbul’da okumak istiyordum ama Ankara’yı sevmem zor olmadı, yaşadıkça sevilebilecek bir şehir. Trafikle çok fazla boğuşmuyorsunuz. Yorucu bir şehir değil. Devlet tiyatroları gibi kültürel etkinlikler her zaman mevcut.

618 görüntülenme
1

Siyasi anlamda öğrencilere çok şey verebilecek bir şehir.
Başkent olması dolayısıyla istediğinize erişebilirsiniz.Ortalık AVMden geçilmiyor ne kadar iyi bir durum tartışılır.
Bir çok konferans ve workshopa ev sahipliği yapıyor.Kendinizi bu tür aktivitelerle geliştirebilirsiniz.İstanbul ve izmirden sonra konser vs aktiviteleriyle eğlenebileceğiniz bir atmosfere sahip.Ancak bir o kadar da resmi bir şehir; derli toplu.

748 görüntülenme
1

Hukuk okumayı düşünenlerin kesinlikle gelmesi gereken şehir ankaradır. Hukukun kalbidir. büyük mahkemeler elinin altındadır, siyasetçiler buradadır, üniversite yaşamını biraz sosyal geçirmek istersen kulüp faaliyetlerine çağıramayacağın kimse yoktur herkes bir telefon uzaklığındadır. memur ve öğrenci ağırlıklı bir şehir olduğu için zor değildir çabuk alışılır. hayat kalitesi yüksektir ve yapabileceğiniz bir çok aktivite vardır(öğrenci bütçesiyle bile) bi denizimiz eksik o da olsun canım istanbula gitmek için bahane işte :)

2,760 görüntülenme
1

Ankara'yı seven ya seviyordur ya sevmiyordur. Sonradan sevmesi çok zor :) Gezilecek yerlerin birbirine yakın olması, haftasonunu değerlendirecek yerlerin bulunması Ankara'ya artı katanlardan. Denizi olmasa da arkadaşlarınızla güven içinde bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz. Trafik derdimiz yok, alışveriş ucuz daha ne olsun :)

784 görüntülenme
1

İstanbul'dan gelen benim gibi biri için oldukça sakin. Gürültüsü az. Tabi gürültü şamatadan hoşlanan insanlar da var biliyorum ama sakinlik arayan biriyseniz hoşunuza gidecektir. Ayrıca sonuçta Türkiye'nin en büyük ikinci şehri. Şehrin kafeleri, sinemaları ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tüm Ankara için diyemesem de, Bilkent çevresi oldukça güvenlidir. Bilkent genel olarak, eğitimli ve yaşam standardı yüksek olan Ankaralıların yaşadığı bir bölge.

936 görüntülenme
1

Ankara ucuzdur, samimidir, öğrenci şehridir bir nevi. Aynı mekana üç kere üst üste giderseniz mekan sizi tanır, siz mekanı. Ordakiler tanıdık yüzler olur artık sizin için. Öyle yüzlerce yer arasından seçemezsiniz nereye gideceğinizi ama sevdiyseniz de ayrılamazsınız gittiğiniz yerlerden. IF'tir Ankara, Bestekar'dır, ODTÜ'dür, Kıtır'dır, Tuna'lıdır. Yukarı-Aşağı Ayrancıdır, 100.Yıl'dır, Naz Gıda'dır, Drunk'tır. Anılardır Ankara, sohbetten ve arkadaşlıktan ibarettir, deniz manzarasından değil belki de.

1,119 görüntülenme
Sonraki Sayfa »