Cevaplar 20

Yükleniyor...

ülkücülere hazırlıklı olun ve booolca kışlık getirin çünkü fazlasıyla soğuk :)

727 görüntülenme

okuduğunuz bölümü ciddiye alın ve işi baştan sıkı tutmaya bakın :)

1,082 görüntülenme

Mimari olarak dağınık bir yerleşimi var ama kısa sürede alışıyorsunuz.

1,114 görüntülenme

Dediğim gibi Konya tek tip ve içine kapanmış bir şehir. Marmara, Ege'den gelecekler dikkatli tercih yapsın. Zorlanmalar olacak çünkü. Eğer gelirseniz de kalın giysilerle gelin çünkü burası soğuk.

828 görüntülenme

Kültür şoku yaşamaya başlamadan ortamınızı kurun.Ortamınız sizin her şeyiniz olacak.Aksi taktirde biraz sıkıntılı olabilir

805 görüntülenme

Sakın ola özel yurtlara kayıt olmayın, kontenjanı yakalayabilirseniz yarı-özel diye adlanan, Rektörlüğe bağlı Atatürk Yurdu var, oraya kaydolun, olmazsa KYK'da kalın. En azından birkaç ay KYK'da kalmanız size müthiş bir tecrübe katacağı gibi, her bölümden onlarca/yüzlerce tanıdık kazanırsınız.

Zaten okula başladıktan birkaç ay sonra, ortamı görüp, yabancılığı atlattıktan sonra eve çıkabilir veya arkadaşlarınızın olduğu özel yurda kaydolabilirsiniz. Ancak doğrudan özel yurda kayıt olmayın. 1 yıllık taahhüt imzalatıyorlar, okula başlarken güzel gibi görünüyor ama 1 yıl boyunca kafanızı taşlara vurursunuz, hepsi için geçerli.

4,778 görüntülenme

İlk olarak Konya'ya ilk defa geliyorsanız ilk 2 ay bu ne biçim şehir bu ne biçim yer gibi yorumlarda bulunabilirsiniz ama bunları sakın sosyal medya adreslerinizde paylaşmayın sonra pişman olursunuz Özellikle Beyşehire gelecek arkadaşlar küçüktür ilçemiz ama hep iç içedir arkadaş ortamı yapılan etkinlikleri çok iyidir. Sakın Alladdin diye yazdım geldim demeyin Ali bey'e haksızlık bu :)

824 görüntülenme

İngilizcenize güveniyorsanız YADAM (yabancı diller meslek yüksekokulu) okumayın. Okullar açılmadan önceki hafta muafiyet sınavıyla atlayın. Ve okulu bölümünüzün süresinde bitirin. Uzaması halinde (şehir dışından gelenler için) ortalama 20.000TL zarar edersiniz. Bunun yarısı uzadığı için iş sahibi olamamanızdan kalan yarısı ise o yılda yaptığınız giderlerden. Okulumuz güzeldir tavsiye ederim :)))

1,557 görüntülenme

Benim gibi İzmirden gelecek varsa yanında bolca ilaç getirsin soğuk ve karlı hava sizleri bekliyor olacak.

517 görüntülenme

Korkmadan tercih edilebilir. Şehir güzel Bosna canlı

524 görüntülenme
Sonraki Sayfa »