Cevaplar 15

Yükleniyor...
1,040 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağazacılıkta en önemli şey çözüm odaklı olabilmek çünkü gün içerisinde birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ben 5 kişilik bir kadroda Mağaza Müdürü olarak çalışıyordum. Bir Satış Danışmanımın yıllık izinde olduğu, birisinin rahatsızlandığı, birinin de babasının rahatsızlandığı dönemde mağazada sadece Müdür ve Müdür Yardımcısı olarak kaldık. Önümüzde 5 günlük bir süreç vardı, satışın da çok hızlı ve yoğun olduğu bir dönemdeydik.

Böyle bir durum içerisinde bir üst departmana ne yapacağımızı sormak yerine biraz fazla çaba harcayarak mağazayı 2 kişi götürebileceğimizi fark ettik. 5 gün içerisinde hiçbir şekilde satış kaybı yaşamadığımız gibi performansımızda bir düşüş de söz konusu olmadı. Bu durum ekip olabilmekle çok alakalı çünkü çalıştığınız insanların fedakar ve güler yüzlü olması sizin avantajınız oluyor. Ben Müdür Yardımcımla birlikte 1 hafta boyunca günde 12 saat çalıştım, en keyif aldığım dönemlerden birisiydi. Bölge Müdürleri ve Operasyon Müdürleri tarafında da çözüm odaklı olma ve kriz anlarını yönetme yetkinliğimin ortaya çıktığını gösterdi.

578 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağazada çalışmanın bir üst pozisyonu sadece Bölge Müdürlüğü değil, birçok farklı departmanda çalışabilme imkanına sahipsiniz çünkü mağazada çalışırken siz aynı zamanda bir lojistik veya görsel sorumlususunuz. Bunun yanında satış ve pazarlamayla ilgili aksiyon almak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden sahada çalışan her arkadaşımızın Perakende, İnsan Kaynakları, Görsel, Sunum, Planlama, Lojistik gibi departmanlarda eğitimle destekledikleri noktalarda iş bulma imkanına sahipler.

902 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölge Müdürü olmak için Satış’ın en altından başlamak önemli. Satış Danışmanlığı ve Mağaza Müdürlüğü yaptıktan sonraki süreçte hem sahayı hem de merkezi çok daha iyi anlama şansına sahipsiniz. Satış odaklı olmak Perakende’nin her noktasında çok önemli. İşin sırrı; satış ve müşteri odaklı olmak, geniş yelpazeden bakabilmek çünkü Bölge Müdürü olduğunuzda hem şirketin hem de sahanın dili oluyorsunuz. O dengeyi sağlayabilmek ve yetkinlikleri bu yönde geliştirip eğitimlerle desteklemek sayesinde bu süreçte başarılı olabilirsiniz.

1,042 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağazacılığın en zor yanı, herkesin tatil yaparken sizin çalışmak zorunda olmanızdır. Resmi tatillerde ve dini bayramlarda bizler aktif olarak saha olup çalışıyoruz. Bu durum tatil yapmadığımız izlenimi oluştursa da, daha sakin zamanlarda tatil yapma şansına sahip oluyoruz. Aslında o hareketliliğin içerisinde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Perakende ve Mağazacılık sektörü tiyatroya çok benziyor. Bir defa sahne tozunu yuttuktan sonra bırakamıyorsunuz.

1,416 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü okurken en keyif aldığım şeylerden bir tanesi uygulama dersleriydi. Okulu bitirebilmek için bir proje hazırlamanız, bunu uygulayabilmeniz ve bölüm hocanıza anlatmanız gerekiyordu ama bunu yaparken hiçbir şekilde bütçeniz yoktu.

Biz de bu proje için Kadınlar Günü’nde cezaevinde bulunan kadın mahkumlariçin bir organizasyon planlamıştık. İçerisinde tiyatro oyununun, saç ve bakım yapabilecek kuaförlerin yer aldığı kapsamlı bir organizasyondu. Bunları yapabilmek için bir bütçemiz olmadığından dolayı ekip olarak sokaklara dökülüp sponsor bulmak zorundaydık. Aynı zamanda bunun yerel basında yer alması da çok önemli bir faktördü. Bu sebeple Trakya Üniversitesi bana sosyallik, paylaşım ve özgüven kattı diyebilirim.