Neden Marmara Üniversitesi?

88,265 görüntülenme

Cevaplar 37

Yükleniyor...

Ortaokul yıllarımda, üniversiteyi İstanbul'da okumaya ve hayatıma İstanbul'da devam etmeye karar vermiştim. O yıllardan itibaren de amacım, İstanbul'da iyi bir üniversiteye girmekti.
Anadolu Lisesi'nde okurken de bir hedef kartı oluşturmuştum. İki hedefim vardı; hukuk veya siyaset bilimi.
Marmara, bu hedeflerimin ışığında karşıma çıktı ve tercih listemde ilk sıraları aldı.

3,199 görüntülenme
1

Bu alanda ülkemizdeki önde gelen üniversitelerden birisi. İletişim sektörü iş bulma açısından oldukça sıkıntılı bir sektör ama Marmara Üniversitesi bir nebze olsun (tabii her şeyin kişide bittiğini unutmamak gerek) diğerlerinden öne atabiliyor. Bölüm dilinin 0 İngilizce olması hazırlığı zorunlu hale getiriyor ve kesinlikle okunmasını öneriyorum. Benim gibi Açıköğretim Lisesi'nden mezun olup sıfır ingilizceyle üniversiteye giren birisini Amerika'ya gidip work and travel yapma derecesine getirmiştir.

4,890 görüntülenme
1

Marmara Üniversitesi sosyal bölümlerdeki başarısıyla zaten tercihlerimin arasındaydı. İktisat bölümü hocaları hakkında da olumlu duyumlar aldım. Yeni bir üniversite olmaması, köklü bir geçmişi olması da başka bir artı yanı. (Elbette kusurları mevcut.) Ama benim için en önemli etkenlerden biri Kadıköy'de olması. "İlçe seçmek doğru mu?" diyebilirsiniz ama bu benim için çok önemli. Ayrıca Marmara Üniversitesi/İngilizce İktisat bölümü Erasmus konusunda oldukça başarılı.

2,044 görüntülenme

Kadıköy' de olması. Köklü bir üniversite olması. Akademik kadrosunun iyi oluşu. İstanbul, hayallerimimn şehri.

1,622 görüntülenme

Marmara Üniversitesi köklü eğitim geçmişi ve derslerinden geçme zorluğuyla size birçok üniversiteden daha iyi bir eğitim verecektir. Her biri kendi alanında uzman olan hocalarımız öğrencileri pek sallamasada derslerinde verdikleri bilgi öğrencinin öğrenme istekleriyle doğru orantıda oluyor. Eğer kendinizide bu isteği görüyorsanız tercihlerinizde ilk sıralarda marmara üniversitesini yazmalısınız.

7,260 görüntülenme

Köklü bir üniversite

1,330 görüntülenme

Kendi alanımda(Grafik) Türkiye'nin en iyi üniversitesi oldugu icin tercih ettim.

1,337 görüntülenme

İstanbulda hatırı sayılır bir devlet üniversitesi olması, bünyesinde kaliteli hocalar barındırması

1,157 görüntülenme

Acikcasi ozel universitelere pek sempatim yoktu, simdi farkli dusunuyorum o ayri mesele, Marmara`da siralamama gelen en iyi universite gozukuyordu ki biraz arastirma yaptigimda hem hocalarim, hem internetten buldugum bilgiler hemde okul hakkinda bilgisi olan arkadaslarim gercekten saygideger bir universite oldugunu soylediler. Mezun olduktan sonra, tabii cok kotu bir dereceyle mezun olursan ayri bir olay, is bulmada bir adim one cikardigini biliyorum. Marmara merkez kampusun Goztepe`de olmasi bende bir sempati uyandirdi. Neden? Istanbul`da universite okuyorsan Avrupa tarafi daha cazip gelir en azindan bana gore oyle :). Bu sebeplerden oturu Marmara.

1,270 görüntülenme

Marmara Üniversitesi’nin okul olarak çok bir artısı oldugunu düşünmüyorum. Benim tercih sebebim burslu veya paralı hiçbir özel okulda okumak istemememdir.

8,712 görüntülenme
Sonraki Sayfa »

İlgili Konular

Akademik
8 takipçi

İlgili Şirketler

Userspots
17 takipçi
Migros
457 takipçi
L'Oréal
451 takipçi