Neden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi?

10 Cevap

Ben şehir ve fakülte için OnsekizMart'ı tercih ettim oysa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin en önemli tercih nedeni bence zengin akademik kadrosu ve kendini geliştirmene olanak sağlayacak aktif bir çok topluluğun bulunmasıdır.
Çanakkale benim ikinci tercihimdi.Benim için yeterli iki sebebi var biri tarihi yogunlugu digeri ise hiç kuşkusuz akademik kadrosudur.
lise 1 de bi hocam hangi üniversiteye gitmek istersiniz diye sorduğunda boğaza karşı okumak istiyorum deniz kenarında demiştim :) tek tercih boğaziçi sanıyordum ama değilmiş :) tercih dönemi başladığında çomü aklımın ucundan bile geçmemişti. taa ki çanakkale'okuyan bir arkadaşım bana fakülteden ve kampüsün bulunduğu yerden bahsedene kadar. kordona 2 dk yürüme mesafesinde eğitim fakültesi ve boğazın girişini ve çıkışını tepeden seyreden bir merkez kampüsü var. çomü kendini geliştiren bir üniversite. öğrenciye ve başarıya destek veren bir üniversite. ilk 100e girip tercih edenlere prof maaşı kadar burs veren bir devlet üniversitesi çomü.
Üniversitemiz Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birinde bulunuyor. Halkı öğrencilere uyum sağlayabilen insanlar. Kendi küçük ama sağladığı avantajlar büyük olan, gittikçe fırsatlarını da geliştiren bir okul olduğu için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi :)
Diğer üniversitelere göre adı duyulmuş iyi bir üniversite