Cevaplar 10

Yükleniyor...

Özel bir yurt ile anlaşmaları var.

3,737 görüntülenme

Burslu okuyan biri için yurt ücreti de bursa dahilmi?

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)  ve Republika Academic Aparts işbirliği olan ‘BAU & Republika Ortaköy’, Ortaköy’ün en merkezi yerinde BAU öğrencilerine hem yurt hem de sosyal aktivite merkezi olarak kullanabileceği eşsiz bir yaşam alanı sunuyor.

Öğrencilerin hobileriyle ilgilenebileceği, spor yapabileceği ve sınavlarına konsantrasyonu bozulmadan hazırlanabileceği bir alan olarak tasarlanan yaşam merkezi; hobi odası, ücretsiz internet, otopark, 7/24 güvenlik, revir, çamaşırhane, havuz gibi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik imkanlarıyla BAU öğrencilerini bekliyor.

BAU & Republika’nın öğrencilere sağladığı imkanlardan bazıları ise şöyle:

  • Fitness ve spor salonu
  • Ücretsiz temizlik
  • 7/24 güvenlik ve resepsiyon
  • Yemek pişirebilecekleri ve tv izleyebilecekleri lounge alanları
  • 35 kişilik sinema odası
  • Depo imkanı
  •  Sabah, öğle , akşam açık büfe yemek hizmeti
  •  Kuaför
  •  Playstation/oyun odası
  •  Çalışma odası ve kütüphane

Detaylı bilgi için; http://www.republika.com.tr

 

BAU&EVİM ÖĞRENCİ YURTLARI

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Evim Öğrenci Yurtları, 12 yıldır İstanbul’da öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Evim Öğrenci Yurtları’nın yaptığı çözüm ortaklığı çerçevesinde, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında yurt kapıları BAU’lü öğrencilere açılmıştır.

BAU&EVİM ŞİŞLİ / NİŞANTAŞI

Şişli / Nişantaşı şubemiz, 4000 m2 kapalı alan, 6 katlı, 180 öğrenci kapasiteli olup, İstanbul’un yaşam merkezlerinden olan Şişli semtinin en işlek ana caddesine 30 m mesafede konumlanmıştır. Ayrıca Metro (150 m) ulaşım ağı üzerinde yer almaktadır..

BAU&EVİM BOSTANCI KIZ YURDU: Şube, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında BAU’lu kız öğrencilere hizmet vermek üzere açıldı. Bostancı yurdu, BAU Göztepe kampüsü’nde okuyan öğrenciler için oluşturulmuş özel bir şubedir. Metro durağının yanında ve E-5 ana yolu üzerinde olan yurdun BAU Göztepe kampüsü ile arasında 2 durak mesafe bulunmaktadır.

Odaların tamamında tuvalet, banyo, buzdolabı, televizyon bulunmaktadır. Yurt içerisinde kahvaltı hizmeti sunulmaktadır.

BAU& EVİM HASANPAŞA KIZ YURDU: Şube, kız öğrencilerine hizmet vermektedir. Yurttan Göztepe Kampüsüne ücretsiz servis bulunmaktadır. Yurt, metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

1,430 görüntülenme

Özel anlaşmalı apart, daire vs. mevcut fakat ilk seneden sonra öğrenciler anlaşa bildikleri arkadaşlarıyla farklı yerlerde ikamet etmektedir.

2,894 görüntülenme

Yurt imkanları çeşitlidir. Ücretler normalin üstündedir.

2,728 görüntülenme

Bahçeşehir Üniversitesi'nin anlaşmalı olduğu bir çok yurt var bunlar Republika ve Evim Yurtları olarak geçiyorlar Evim yurtları yanılmıyorsam 4 adetti nişantaşı,şişli vb... Ben ilk senemde Republika Ortaköy'de kalmış biri olarak söylemek gerekirse yurt bulmak hiç zor olmadı okula kayıt yaptırmaya geldiğimde yurtların okulda standları açıktı ordan gerekli bilgiyi alıp yurtları değerlendirip kayıt olmuştum bu yönden Bahçeşehir Üniversitesi bana ve aileme dışarda yurt aramakla uğraştırmayıp işimizi kolaylaştırmıştı.

1,559 görüntülenme

Yurt ücretleri ne kadar?

613 görüntülenme

Bahçeşehir Üniversitesi BAU Republika ve Evim yurtları ile anlaşmalıdır. Bu anlaşma çerçevesinde öğrenciler ilgili yurtlardan yararlanabilirler. Üniversitenin merkezi olması sebebi ile çok sayıda özel/devlet yurdunu tercih edebilirler.

877 görüntülenme

Bahçeşehir Üniversitesi'nin kendine ait bir yurt imkanı bulunmamaktadır. Ancak anlaşmalı olduğu kurumlar var. Bknz.: Republica

1,956 görüntülenme