Cevaplar 17

Yükleniyor...
663 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer’de işe alım süreçlerimiz, açılan ilanlarla ilgilenen tüm çalışanlarımızın bu ilanlara başvurmasıyla, job posting dediğimiz bir süreçle oluyor. Dolayısıyla herkes kendini uygun gördüğü pozisyonlara el kaldırabiliyor, yurtdışındaki pozisyonlar da buna dahil oluyor. Pfizer Türkiye olarak burada fark yarattığımız konu, kişileri sıklıkla rotasyona tabi tutmamız, onlara zorlayıcı görevler verip çekirdekten yetiştirmemizdir. Dolayısıyla buradan yurtdışına giden çalışanlarımızın o rolleri alma ihtimali daha yüksek oluyor çünkü onların daha sonradan başarılı liderler olduğunu sıklıkla gözlemliyoruz. Şu anda hali hazırda Pfizer Türkiye’den yurtdışına gitmiş 40’ın üzerinde yöneticimiz var. Benim kariyerimin bir bölümünde direkt olarak yurtdışına raporladığım ama Türkiye’den çalıştığım, bir bölümünde de kısa dönemli ve geçici görevlendirme ile yurtdışındaki bir rolün görevlerini üstlendiğim süreçler oldu. Bu pozisyonlar kalıcı pozisyonlar kadar sıklıkla ilan çıktığımız ve çalışanlarımıza da buralarda kendilerini gözlemleme ve deneyim edinme şansı yarattığımız pozisyonlardır. Dolayısıyla kişinin sürekli olarak yurtdışına taşınma veya orada yaşama şansı olmasa bile, 6 aylık veya 1 senelik geçici görevlerle yurtdışındaki ortama aşina hale gelebiliyor ya da Türkiye’de oturup bir bölgeden sorumlu olma gibi de farklı sorumluluklar söz konusu olabiliyor.

923 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş hayatına hazırlanan yeni mezun öğrencilere tavsiyem; okudukları bölümde ve üniversitede çok keyifli bir 4 sene geçirmeleridir çünkü öğrencilik seneleri gerçekten bir daha geri gelmiyor. Bu keyifli dönemi geçirirken de kimden, nereden, ne öğrenebilecekleri radarını her zaman açık tutmalarını, farklı şirketlerde ve fonksiyonlarda stajlar ve part-time çalışma fırsatları yaratmalarını öneririm. Bunun dışında okul kulüplerinin geçmiş senelere göre daha aktif olduğunu görüyorum. Bu kulüpler de öğrencileri iş hayatına hazırlama ve onları farklı alanlarla tanıştırma adına çok güzel bir kanal olduğu için bunu da değerlendirmelerini, mülakatlara hazırlanırken bütün bu puzzle’ın parçalarını doğru şekilde konumlayıp kariyer beklentilerinin nereden kaynaklandığını bu hikaye akışında anlatabilmelerini öneririm.

786 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT Universe Programı kapsamında yeni mezun ve genç profesyonellere yönelik MT ilanlarımızı ağırlıklı olarak Ocak, Haziran ve Eylül aylarında açıyoruz. Pfizer.com.tr ve Kariyer.net üzerinden de ilanlarımıza olan başvuruları kabul ediyoruz.

550 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gazetecilik yüksek lisansı, ağırlıklı olarak konuların ve olayların büyük resimdeki yerini görebilmeyi, sosyal olaylar arasında bağlantı kurabilmeyi, hiçbir zaman olayları veya konuları görünen şekliyle kabul etmeyip her zaman kök nedenine inebilmek için sorgulamayı, soru sormayı ve araştırmayı kattı diyebilirim. Bence gazeteciliğin temelinde de bu yatıyor.

13,464 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türkiye’de gerçekten kaçımız mezun olduğumuz bölümün işini yapıyoruz? Bundan çok emin değilim. Dolayısıyla bir bölümde okurken öncelikli olan şey; o bölümden, çevreden ve kişinin o dönemde yaptığı işlerden edindiği yetkinlikler ve becerilerdir. Pfizer Türkiye olarak farklı fonksiyonlarımızdaki çalışan profilimizde neredeyse her bölümden çalışanımız var çünkü bizim için kıymetli olan, çalışanlarımızın o bölümde okurken edindiği yetkinlikler ve becerilerdir. Biz de bunu ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okuyan öğrencilere de başvurularını yaparken kendilerini sınırlamamalarını öneririm çünkü yaşamlara dokunmak için burada sınır yok.