Satış Sonrası Hizmetler

7 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Yükleniyor...

Bosch & Siemens Ev Aletleri A.Ş. bünyesindeki Bosch, Siemens ve Profilo markalarımızın Servis Bölge Müdürlükleri’nde (Kartal ya da Ümraniye) “Servis Proje Öğrencisi” olarak görevlendirilmek üzere

  • Üniversitelerin mühendislik bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta okumakta olan,
  • Kartal ya da Ümraniye ofislerinde çalışabilecek,
  • 1 sene boyunca haftada min. 3 gün projeye devam edebilecek olan,
  • Satış sonrası servis alanında kariyer hedefleyen,
  • İyi derecede İngilizce bilen,
  • Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkın

proje öğrencileri aranmaktadır.

1,569 görüntülenme

Satış Sonrası Hizmetler Proje Öğrencilerimizin görevi Satış Sonrası Hizmetler Departmanında sorumlu olduğu projeye destek vermesi olacaktır.

Sorumluluklar:

  • Çağrı merkezi ve sahanın iş ihtiyaçlarını belirlemek
  • Performans ölçümlerini yapmak
  • Verileri analiz etmek ve IT departmanı ile birlikte çalışarak geliştirmelerin yapılması.

1,552 görüntülenme
1,416 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir araç satıldıktan sonraki tüm aşamalar Satış Sonrası Hizmetler Departmanı’nın sorumluluğundadır. Müşteri aracı bir defa satın alır ama satın aldıktan sonra bakım ve arıza durumlarında birden fazla kez yetkili servisleri ziyaret eder. Dolayısıyla Satış Sonrası Hizmetler Departmanı Volkswagen markasında öncelikli olarak müşteri memnuniyeti tabanlı olarak çalışır ve servis ziyaretlerinde müşterilere maksimum derecede hizmet verir. Bizim de bu çerçevede yaptığımız bir takım projeler var. İçinde bulunduğumuz dünya sürekli dijitalleşiyor ve artık cep telefonlarımızdan birçok imkana erişebiliyoruz. Bankaya gitmeden birçok işlemi cep telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan halledebiliyoruz. Bizim de bu tip projelerimiz var. Müşterilerimizin en çok kullandığı Volkswagen’in uygulaması üzerinden çok yakın bir tarihte online randevu hizmeti vermeye başladık. Bunun arka tarafındaki görev ve sorumluluklar benim üzerimdeydi çünkü 76 servisimize entegre bir sistemin kurulması gerekiyordu. Müşterilerimiz bu uygulama üzerinden bayiye gitmeden veya çağrı merkezimizi aramadan online olarak randevu alabilir hale geldi. Bunun haricinde müşterilerimizin servislerimize yaptıkları giriş ve çıkışlarda plaka tanımlama sistemi üzerinde çalıştık. Bu da çok yakın zamanda tüm yetkili servislerimizde devreye girecek. Böylece bir araç yetkili servise girdikten ve işlemleri tamamlandıktan sonra müşteriye ne kadarda teslim edildiğini bu sistem sayesinde görebileceğiz. Bu aracın takibi açısından da önemli çünkü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı denetimler yapıyor ve bir araç 30 iş günü üzerinde serviste kaldıysa hukuki olarak bir risk oluyor. Dolayısıyla bizim o aracı gerekli hizmeti sağlayarak 30 gün içerisinde müşteriye teslim etmemiz gerekiyor. Bazı durumlarda araç müşteriye teslim edilmesine rağmen işlemi açık kalabiliyor ama bu plaka tanımlama sistemiyle bunun önüne geçmiş oluyoruz.

618 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ağır Vasıta Satış Ekipleri, ürünü müşteriye bir kez satar. Daha sonra müşterinin bu ürünü tekrardan tercih etmesi, Satış Sonrası’nda aldığı hizmetlerden geçer. Satış Sonrası Hizmetler; müşterimize teknik, yedek parça, garanti, bakım ve onarım gibi hizmetlerin en hızlı ve doğru şekilde ulaşmasını sağlar. Bunları yaparken de müşteri tarafında fark yaratmak gerekiyor. Şu anda üzerinde çalıştığımız bir proje sayesinde dünyanın herhangi bir yerinden bir Scania müşterisinin aracına onun onayıyla uzaktan bağlanıp aracın o anki çalışma koşullarını ve arızalarını tespit ederek bu arızalara önleyici aksiyonlar alabiliyoruz. Bu proje hem müşterilerimiz açısından büyük fayda sağlıyor hem de bizi bir adım öne çıkarmış oluyor.

365 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ar-Ge Departmanı bu işin mutfağıdır. Ben bir otomobilin nasıl tasarlandığını, tasarlandıktan sonra hattan ininceye kadar hangi safhalardan geçtiğini, hangi problemlerle karşılaşıldığını ve buna göre ne gibi aksiyonlar alındığını Ar-Ge Departmanı’nda öğrendim. Mezun olduğum Makine Mühendisliği bölümünün bana kattığı teknik altyapıyı ve teorik bilgiyi, pratikte çalıştığım departmanda tecrübe ettim ve böylece yaptığım işi gerçekleştirmek benim için çok kolay oldu. İçinde bulunduğumuz organizasyonda otomobillerle ve onların arızalarıyla ilgileniyoruz. Geçmişte edindiğimiz bilgilerle ve tecrübelerle o araçta ne gibi bir arıza olduğunu ve o arızanın hangi metotlar kullanarak giderilebileceğini anlamakta daha yetkin oluyoruz ve bu bize büyük bir özgüven sağlıyor. Bakıldığı zaman da yöneticilerimiz ve yetkili servislerimiz kanadında bu işi bilen bir profil çizmiş oluyoruz.