Pfizer Marketing Part-Time Universe Program

If you want to start your career in a multinational and challenging work environment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!

Cevaplar 5

Pfizer
2376 takipçi
  • 3rd year university students from Management, Economy, Industrial Engineering or other Social Science departments.
  • Desire to have career in marketing field.
  • Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semester
  • Excellent command of English
  • Proficiency in MS Office applications
  • Result oriented, open minded and eager to learn
1,402 görüntülenme
2,920 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer’de öncelikli olarak yarı zamanlı çalışanları önceliklendiriyoruz çünkü kısa dönemli stajların hem gelen kişiye hem de şirkete çok fazla katma değer yaratmadığını gözlemledik. Dolayısıyla üniversite öğrencilerine şirketimizde haftanın 2-3 gününü ayırarak bizlerle çalışabilecekleri ve farklı fonksiyonlarda değer katabilecekleri bir ortam yaratıyoruz ve onları geleceğin Pfizerleri olarak konumluyoruz. Bu kapsamda yine onlar için eğitim ve gelişim süreçlerimize dahil ettiğimiz, toplantılara davet ettiğimiz ortamlar yaratıyoruz. Part-time süreçleri yetenek havuzumuzu beslediğimiz alanlardan olduğu için çok kıymetli. Biz de full-time çalışanlarımız için nasıl işe alım yapıyorsak, part-time çalışanlarımızı da benzer bir işe alım sürecinden geçiriyoruz.

Pfizer
2376 takipçi
  • Assist department operations
  • Actively involve in projects
  • Prepare weekly, monthly, annual reports if required
564 görüntülenme
1,716 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz böyle bir ihtiyacımız olduğu zaman duyuru yapıyoruz ve kariyer platformlarından başvuru alıyoruz. Sağlıklı takip yapabilmemiz için başvuruların oradan yapılması bizim için çok önemli. Bizim belli başlı sınavlarımız var. Hem zihinsel beceri hem de İngilizce önemli kriterler olduğu için onları sınavlarda ölçümlüyoruz. Bunun dışında video mülakatı aşamasında beş sorumuz var. O soruların cevaplanmasını bekliyoruz ve cevaplanan soruların hepsini tek tek izleyerek ona göre ilerliyoruz. Daha sonra İnsan Kaynakları’ylave yöneticilerle bir ön görüşme oluyor. Bunun için de bir vaka verip onun sunumunu isteyerek yetkinlik bazlı mülakat yapıyoruz. Son olarak da direktörlerle bir görüşme aşaması oluyor. Yönetici görüşmesi sonrasında da teklifimizi vererek part-time arkadaşımızı aramıza katıyoruz.

4,571 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama’nın birçok tanımı var ama bence iyi bir Pazarlamacının yapması gereken en temel şeylerden biri; iyi bir problem çözücü olmaktır çünkü önünde birçok bilgi var. Pazar dinamiklerini, kendi şirketinizi ve yetkinliklerinizi tanıyıp, bunların hepsini sindirip, berraklaştırıp, problemleri tanıyarak çözüm getirmek çok zevkli ama kolay olmayan bir iş. Bu yüzden bizde mühendis kökenli çok Pazarlamacı var çünkü problem çözme yeteneğini geliştiren herhangi bir bölüm, Pazarlama’da avantaj sağlayabiliyor.

Pazarlama’nın en önemli şartlarından bir diğeri; önyargısız bir şekilde bilgiye ulaşma isteğidir. Burada müşteriyi ve onun ihtiyaçlarını iyi tanımak için her zaman bilgiye aç bir şekilde trendleri takip ederek insanların hayatını incelemelisiniz. Bu konuda da sizi destekleyip geliştirecek herhangi bir bölüm,Pazarlama hayatınızda mutlaka avantaj sağlayacaktır.

Ben bölümlerdeki teknik bilgilerden ziyade, belli karakter özelliklerini ön plana çıkarmaya çalışıyorum çünkü bence iş hayatında bir bölümden mezun bir kişilerden ziyade, kendini belli alanlarda geliştirmiş ve belli karakter özellikleri olan bireyler var. Bu yüzden insanın önce mesleğinin gereksinimiyle kendi karakterinin artı ve eksilerini yan yana koyarak bir yol haritası çizmesi lazım. Çok farklı mezunlar çok farklı alanlarda başarılı olabilir, bunun nedeni de okulda aldıkları teknik bilgiden ziyade, karakter özellikleri ve onun ne kadar farkında olup ne kadar geliştirebildikleriyle alakalıdır.