Cevaplar 16

Yükleniyor...
653 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama üzerinde çalışmanın beni en tatmin eden yönleri arasında dinamizm ve aktiflik geliyor. Projenin farklı aşamalarında ve farklı rollerinde olmak, sizi o monotonluktan alıp başka bir role sürüklüyor. Bu sayede de günleriniz aynı geçmiyor. Bunun yanında çok fazla paydaşla çalışıyorsunuz ve herkesi koordine edip yöneterek aynı yolda olduğunuzdan emin oluyorsunuz. Bunların hepsi sizin enerjik, motive olmanızı sağlıyor. Dolayısıyla sürekli farklı şeyleri tecrübe etmek, aktif ve dinamik olmak beni en çok motive eden noktalar arasındadır.

484 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok dinamik bir alan olduğu için sürekli yeni işler yapıyorsunuz. Her lansman yeni bir iş olduğu için hiçbir zaman rutine girmiyorsunuz. Benim en çok hoşuma giden tarafı budur. Bazı birimler hep aynı işleri yaptıkları için çok sıkılırlar ama burada aynı durum söz konusu değil. Tanımlar belli ama bu tanımlar kendi içinde sürekli gelişiyor. Dijital Pazarlama bundan 5 yıl önce o kadar konuşulmuyordu ve daha küçük bütçeleri vardı. Şu an bütçemizin çok önemli bir kısmını kaplıyor. Dolayısıyla orası sürekli gelişiyor ve bizim de sürekli öğrenmemiz gerekiyor. Bu yüzden bu dinamizm ve yenilikler beni cezp ediyor. Bunun dışında marka içerisinde sürekli bir yenilenme var ve yeni modeller geliyor. Onların finansmanlarını yapıyoruz. Hepsi birer ayrı proje ve hepsi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu yüzden o rutine girmeden ve sürekli keyif alarak çalışıyorum. Bu sayede de doğru bir seçim yaptığımı görüyorum.

473 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tüm tüketici iç görülerini ve pazar dinamiklerini sürekli olarak çok sıkı takip etmek gerekiyor. Bu da her zaman hayatın içinde olmak, sosyal olmak ve hayattan hiçbir zaman kopmamak demektir. Bence bir işin bunu gerektirmesi çok güzel bir şey. Bunun dışında sürekli analiz yapmak gerekiyor çünkü tüketici ve pazar hakkında birçok data var. Bu dataları kullanılabilir hale getirmek ve onlardan bazı planlar çıkarabilmek için çok iyi analiz yapmak gerekiyor. Bu da benim analitik yönümü canlı tutuyor. Her zaman yaratıcılığı tetiklemesi de bu yönümü desteklemesini sağlıyor. Son olarak hem şirket içinde hem de şirket dışında çok fazla partner ile çalışıyoruz. Dolayısıyla sadece pazarlama işini değil, birçok şeyi görüyorum. Bu açıdan da oldukça faydalı diyebilirim.

275 görüntülenme
·
Transkripti Göster

En çok tatmin eden yanı, işin içerisinde tüketiciyi içeren zorlukların olması çünkü yaptığımız işin hepsinin temelinde tüketiciyi çok iyi anlamak gerekiyor. Tüketici yani insan dediğimiz şey o kadar komplike bir varlık ki tam olarak ne istediğini anlamanız, istediği şeyi söylese bile onu gerçekten isteyip istemediğini çözmeniz gerekiyor. Dolayısıyla beni asıl motive eden şey bu çünkü bizim yaptığımız şey; insanı anlamak ve onu anlamaya çalışırken, onu kendinden bile daha iyi tanımaktır. Belki de istemediğini düşündüğü bir şeyi istemesini sağlamak gibi oyunlar benim en çok hoşuma giden durumlardır.

231 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Pazarlama alanında bir kariyer yapmaya son derece kararlıydım. Bu alan beni çok cezp etti çünkü bana sonsuz bir zemin sağladığını düşünüyorum. Herkes bizim müşterimiz olduğunu için onları anlamak, düşünce yapılarını keşfetmek ve onlara uygun iletişim kampanyaları geliştirmek beni her zaman cezp etti. Pazarlama çok kreatif ve etnik bir düşünce yapısı gerektiriyor. Ben de bütün bunların kişiliğime çok uyduğunu düşünüyorum. Bir Pazarlamacının kreatif olması, hayal dünyasında yaşadığı anlamına gelmiyor. Tam tersine ayakları yere basması ve tüketicilerle ilgili küçük ipuçlarını bile gerçeğe dönüştürüp, bunları hayata geçirmesi son derece önemlidir. Dolayısıyla benim için Pazarlama'nın en heyecan verici tarafı; analitik bir yapı gerektirmesidir. Etnik düşünmek ve görünmeyen tarafları algılayıp datayla birleştirerek sonuca ulaşmak da çok önemli diye düşünüyorum.

239 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim için Pazarlama alanı strateji oyunları gibidir. Oynayanlar bilirler, sınırsız sayıda strateji geliştirebilirsiniz. Bu oyunun bir güzelliği var, o da sonuçları gerçek hayatınızda görebiliyor olmanızdır. İnsanların hayatına dokunuyorsunuz ve insanların farkında olduğu ya da olmadığı ihtiyaçlara göre ürünler geliştirip, o ürünleri pazarlara sunuyorsunuz. Bu yüzden de Pazarlama çok zevkli bir iştir. Öğrenmek, her gün gerçekleşiyor ve hiçbir zaman sıkılmıyorsunuz. Her zaman yeni bir şey öğrenme fırsatınız oluyor. Pazarlama alanının en güzel tarafı bence budur.

292 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama’nın en sevdiğim yanı, bir şeyler yaratabilmektir. Biz Pazarlamacılar olarak her gün yeni bir şeyler yaratıyoruz ve bu yaratma süreci bazen yıllar sürüyor. Bu uzun dönem içerisinde siz adeta bir çocuk yetiştiriyor gibisiniz çünkü projenin doğuşundan büyümesine, piyasaya çıkıp başarılı olmasına kadar projeyi sürekli geliştirip, en iyi hale getirmek sizin sorumluluğunuzda. Dolayısıyla her yeni projenizde o ürünün içerisinde sizden bir şeyler var. Bu yüzden de projenin bitirilip hayata geçirilmesini görmek; çocuğunuzun üniversiteyi kazanıp mezun olmasını görmeye benziyor.

Sonraki Sayfa »