Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Bursa şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (9 Cevap)

Ben henüz bir eksisini görmedim ama insanları genellikle tek tip. Yani öğrenciyi işçiyi memuru bir bakışta anlayabiliyorsunuz.

Neden İşletme Bölümü? (107 Cevap)

İşletme bölümü kendini geliştirmekten hoşlanan öğrencilere hitap eden bir bölüm. Mezun olduktan sonra çok geniş bir yelpazeden seçim yapıyorsunuz. Ancak sadece mezun olmak gözüyle bakarsanız size katabileceği hiçbir şey yok. Birçok işsiz işletme mezunu var evet fakat bu bölümün niteliksiz olmasıyla ilgili değil mezunların öğrencilik döneminde kendilerini ne düzeyde hangi konuda geliştirdikleri ile ilgili. İşletme bölümü toplumumuzda genel olarak rahat okumayı tercih edenlerin yöneldiği bir bölüm olarak görülüyor. Fakat yata yata bitmez. Hadi bitti diyelim hikayenin sonunu zaten biliyorsunuz. Eğer okumak istediğiniz bölüme karar verememişseniz ve işletme yazayım açıkta kalmayayım diyorsa iç sesiniz acilen bu düşünceden uzaklaşın. İşletme sevmeden okunacak bir bölüm değil ya tutarsa diyeceğiniz bir kumar oyunu da değil. Kararlı ve hedefleri olan biriyseniz işletmeci olmanın gerekliliklerini de biliyorsanız farkınızı siz yaratırsınız.

İşletme Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (105 Cevap)

Mezun olduktan sonra temel seçenekleri bir atlayalım.
KPSS.
ALES.
Onun dışında aldığınız seçmeli dersler ve ilgi alanınıza göre İnsan Kaynakları, Pazarlama, Yönetim, Muhasebe, Reklam, Ar-Ge vs. tüm departmanlarda çeşitli görevler alabilirsiniz. Özel ya da devlet bankalarında çalışabilirsiniz. Denetim ya da finans uzmanı olabilirsiniz. İşletme çok yönlü bir bölüm karar daima sizin.
15.07.2013 15.07.2013 163,628

Bursa şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (8 Cevap)

Ulaşımın kolay olması. İstanbul'a olan yakınlığı. Ayrıca rahat öğrenilen bir şehir, yani köylerine girmediğiniz sürece düzen içinde kutu gibi sıralanmış şekilde kaybolmanız imkansız. Konserler ve sanatsal etkinlikler yeterli. Adım başı kurslara rastlamak mümkün. Güzel şehir.