Moda Tasarımı

30 soruya 25 cevap verildi.

Cevaplar 25

Yükleniyor...
2,397 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olmak gerekli çünkü tasarlamanın eğitimini Güzel Sanatlar Fakültelerinde ve sanat okullarında alabiliyorsunuz. Dolayısıyla bizde sadece Güzel Sanatlar Fakülteleri ve sanat akademileri mezunu öğrenciler çalışıp Tasarımcı olabiliyor.

646 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genellikle Moda Tasarımı’nı okumaya karar vermiyorsunuz, birçok arkadaşımda da öyle oldu. Her şey sanata ve resme olan yatkınlıkla başlıyor. Ben hep bir sanat okulunda okumak istedim, hep resim ağırlıklı ilgi alanlarım oldu ve resim yapmayı hep sevdim. Bu beni sadece tekstil bağlantılı gözlem yapıp oraya yönelmemi sağladı.

636 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bu soruya bir örnekle cevap vermek istiyorum. Şu anda benim ekibimde üniversite stajıyla başlamış ve ekip arkadaşımız olmuş iki kişi var. Dolayısıyla öğrencilerin staj dönemini çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor çünkü bu süreçler öğrenciler için çok önemli süreçler ve Koton’daki çalışanlarla birebir çalışma ve onların iş yapış şekillerini görme şansları oluyor.

Ben kendi gözlemlerimden yola çıkarak sektörde fark yaratan ve önde koşan herkesin eğitim döneminde çalıştığını gözlemledim. Belki ilk etapta tasarımdan başlayamayacaklardır ama moda bir sistemler bütünü olduğu için bunu algılayabilmeleri adına herhangi bir yerden konuya girmeleri gerekiyor.