Senior Designer

2 soruya 6 cevap verildi.

Cevaplar 6

Yükleniyor...
684 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir Senior Designer olarak mutlaka ekiple birlikte çalışıyorum çünkü bizde ekip çalışması çok önemlidir. Herkesin farklı görev tanımları ve sorumlulukları var. Ekibimle birlikte yaptığım toplantılar sonucunda koleksiyonun tüm aşamalarıyla tek tek ilgileniyorum. Hatta bazen koleksiyon mağazaya girdikten sonra nelerle kombinleneceğine kadar tüm aşamalara dahil olabiliyorum.

421 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Güne mutlaka toplantı yaparak başlamak zorundayız çünkü disiplinli çalışarak aynı anda birçok projeyi yürütüyoruz. Toplantılarda gün içinde neler yapacağımızı detaylı olarak konuşuyoruz. Ardından herkes kendi sorumluluklarına ait olan işlerle ilgileniyor. Gün içinde sürekli yeni modeller çıkıyor ve bu modeller üzerinde kritikler yapıyoruz. Detaylarda değiştirmek istediğimiz şeyleri değiştiriyoruz. Çok yoğun tempolu ama çok da eğlenceli bir iş yapıyoruz.

254 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günlük ve haftalık önceliklerimizin konuşulduğu toplantılarımız oluyor. Bu toplantılarda elimizdeki proje ve tasarım detaylarını, takvimimizin neresinde olduğumuzu konuşuyoruz. Bunları bütün ekip olarak Junior Tasarımcılar ve Buyer’larla bir arada yapıyoruz çünkü böylece bu bilgiler herkese geçiyor. Bunun dışında gündelik işlerimize devam ediyoruz, bu da elimizdeki projelere göre çok değişkenlik gösteriyor ama gün içinde fit kritikleri, kumaş toplantıları olabiliyor veya ekiple birlikte tasarım detayları üzerinde çalışabiliyoruz. Kreatif Direktörümüzden gelen raporları inceleyip, harekete geçmemiz gereken bir nokta varsa ona çalışabiliyoruz. 

 

238 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Senior Designer olarak Koton Tasarım Ekibi’nde sorumluluk ve görev alanımız çok fazla. Bir kere ekip yönettiğiniz için ekibinizin motivasyonu ve işe katkısı sizin sorumluluğunuzda oluyor. Kısacası; size verilen deadline’lara sadık kalarak sizden istenilen koleksiyonu doğru zamanlamayla doğru bir şekilde ortaya çıkarıp tüm bu koleksiyon süreçlerini yönetmektir.

145 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Senior Designer olarak kadın grubunda çalışıyorum ve bu grubun bütün koleksiyonlarından sorumluyum. Yeni temalar ve trend tahminleri doğrultusunda, Kreatif Direktörümüzün verdiği briefleri aldıktan sonra önümüzdeki sezon yapmak istediğimiz fikirleri temalaştırıyoruz. Mood Board dediğimiz ilham panoları hazırlıyoruz, kumaşları araştırıyoruz ve renklerine karar veriyoruz. Daha sonra Satın Alma Ekiplerimizden aldığımız bilgiler ve planlar doğrultusunda koleksiyonu oluşturmaya başlıyoruz. Burada numunelerin dikim sürecinden fitlere ve çizimlere kadar her şeyden biz sorumluyuz.