Senior Designer

2 soruya 4 cevap verildi.

Cevaplar 4

Yükleniyor...
667 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Senior Designer olarak Koton Tasarım Ekibi’nde sorumluluk ve görev alanımız çok fazla. Bir kere ekip yönettiğiniz için ekibinizin motivasyonu ve işe katkısı sizin sorumluluğunuzda oluyor. Kısacası; size verilen deadline’lara sadık kalarak sizden istenilen koleksiyonu doğru zamanlamayla doğru bir şekilde ortaya çıkarıp tüm bu koleksiyon süreçlerini yönetmektir.

667 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Senior Designer olarak kadın grubunda çalışıyorum ve bu grubun bütün koleksiyonlarından sorumluyum. Yeni temalar ve trend tahminleri doğrultusunda, Kreatif Direktörümüzün verdiği briefleri aldıktan sonra önümüzdeki sezon yapmak istediğimiz fikirleri temalaştırıyoruz. Mood Board dediğimiz ilham panoları hazırlıyoruz, kumaşları araştırıyoruz ve renklerine karar veriyoruz. Daha sonra Satın Alma Ekiplerimizden aldığımız bilgiler ve planlar doğrultusunda koleksiyonu oluşturmaya başlıyoruz. Burada numunelerin dikim sürecinden fitlere ve çizimlere kadar her şeyden biz sorumluyuz.

354 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günlük ve haftalık önceliklerimizin konuşulduğu toplantılarımız oluyor. Bu toplantılarda elimizdeki proje ve tasarım detaylarını, takvimimizin neresinde olduğumuzu konuşuyoruz. Bunları bütün ekip olarak Junior Tasarımcılar ve Buyer’larla bir arada yapıyoruz çünkü böylece bu bilgiler herkese geçiyor. Bunun dışında gündelik işlerimize devam ediyoruz, bu da elimizdeki projelere göre çok değişkenlik gösteriyor ama gün içinde fit kritikleri, kumaş toplantıları olabiliyor veya ekiple birlikte tasarım detayları üzerinde çalışabiliyoruz. Kreatif Direktörümüzden gelen raporları inceleyip, harekete geçmemiz gereken bir nokta varsa ona çalışabiliyoruz. 

 

217 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genelde her günümüz yoğun geçiyor çünkü yüksek tempoda çalışıyoruz. Sabahları ekibimle toplanıp önceki günün işlerinin ne kadar tamamladığı konusunda konuşuyoruz ve o günkü önceliklerimizi belirliyoruz. Ekiplerde bir iş dağılımı oluyor. Kumaştan, grafikten, çizimden sorumlu olan, kalıplarımızı çalışan modelist arkadaşlarımızla koordinasyon yapıyoruz. Ayrıca yeni dikilen ürünlerin üstünden geçmek, kritiğini yapmak, yeni tasarım geliştirmek ve yeni çizimler yapmak kadar; var olan ürünlerin gerçekleşmesi ve planlanan ürünlerin doğru şekilde dikilmesi de bizim sorumluluğumuzda.

Genelde insanlar tasarım işinde düşündükleri kıyafetleri renkli kalemlerleçizeceklerini, moda dergilerine veya defilelere bakacaklarını, Paris veya Londra’yı gezeceklerini düşünüyorlar ama bir Tasarımcının görevi o konseptaşamasıyla bitmiyor. Bunun gerçekleşmesi için ekiplerinizle çok yoğun bir şekilde çalışmak durumundasınız. Bizim gündelik işlerimiz de bunlardan oluşuyor. Bazen renk onaylarına, bazen de defilelere bakıyoruz. BuyingDepartmanıyla toplantı yapıp nelerin iyi satıp satmadığını konuşuyoruz. Kreatif Direktörlükle sunumlar alarak sezonda neleri görmek istediğimizi tartışıyoruz.