Mobil Yazılım

24 soruya 22 cevap verildi.

Cevaplar 22

Yükleniyor...
658 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir mobil uygulama; yapılacak işin brief’iyle, daha sonra tasarıma dökülmesiyle başlar. Tasarıma dökülmeye başladığı an; Developer’lar Tasarımcı’yla beraber çalışmalıdır. Tasarımcı anladığı brief’e göre o anki teknolojileri çok bilmeden hayal dünyasını yansıtır. Sonrasında işin realitesi belirlenince yazılımda zorlayacak, geri plana atacak ve iş yükünü arttıracak şeyler ortaya çıkar. Tasarım sırasında gerekli API ve backend başlar. Bununla beraber mobil arka planın yazılması, backend bağlantıları, API’nin doğru gelmesi, JSON formatlanması gibi alanlar UI ile birleştirilip işe nokta konur. Tabii ki hiçbir mobil uygulama anlattığım şekilde ilerlemez. Her zaman aksar ve işin içine başka şeyler girer. Tasarımlar, backend ve yapılan uygulama değişerek ilerler.

Migros E-Ticaret Teknoloji Departmanı olarak Migros'un bugünü ve yarınının teknoloji altyapısını oluşturuyoruz. Bulut teknolojileri ile iç içe, gücünü otomasyon ve açık kaynak kod dünyasından alan ekibimize katılmak ister misin?

Kullandığımız teknolojiler; Java 11, Mysql, Python, Go, Spring, Git, Maven, Kubernetes, Docker, Kafka, Elasticsearch, REST ve diğerleri. Platformumuz; AWS üzerinde yer alıyor. Tüm altyapımız Mikro servis mimarisi ile kurulu (Docker & Kubernetes). Hazırladığımız API’larımızı hem web client tarafında Javascript hem de mobil tarafta iOS ve Android ile kolayca kullanıyoruz.

Ekibimize katılman halinde yapacağın şeyler aşağıdaki gibi:

  • Android ile mobil uygulamalar geliştirecek,
  • TDD(Test Driven Development) yapacak,
  • Performans odaklı düşünecek,
  • Otomasyonlarla sürekli dağıtım(Continuous Delivery) yapacaksın.

652 görüntülenme