Mobile Application Developer

9 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Yükleniyor...
513 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Start-up’ın en büyük avantajlarından birisi; giriş-çıkış saatlerinize pek bakılmamasıdır. Ajanslardaki gibi sabah 9’da gelip akşam 6’da çıkmak gibi bir şey söz konusu değil. Biz istediğimiz saatte gelip istediğimiz saatte çıkabiliyoruz. Zaten yapılacak işler belli olduktan sonra bir Developer’ın çalışma saatini kendisi belirlemesi gerekiyor. Ben sabahları erken kalktığım için işe erken gelip öğleden sonra çıkarak hayatımın geri kalanına devam etmeyi daha çok seviyorum.

3
325 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kesinlikle zorunda değilsiniz. Yazılımın hiçbir sektöründe okuldan mezun olma zorunluluğu yok. Ben bir Bilgisayar Mühendisi olarak okuldan mezunum ama mezun olmayan birçok arkadaşımın benden daha iyi yazılım bilgisi var. Siz yeter ki yapmak isteyin ve yazılımı sevin. Sevdikten sonra her şeyi yapabilirsiniz.

206 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ilk kez bu işi yapacak birisinin freelance olarak çalışmasını pek doğru bulmuyorum. Freelance olarak çalışmak için illa ki bir müşterinizin olması gerekiyor ki para kazanasınız. Bir yerde çalışmadan ve bir kontağınız olmadan iş yapamazsınız. 1-2 sene bir ajansta veya iyi bir mobil yazılım şirketinde çalışarak kendinize katkı sağlayabilirsiniz. Daha sonra kontaklarınızı kullanarak işlerinizi freelance olarak da yapabilirsiniz.

201 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günlerim haftalık bazda değerlendirildiği için yapacağım işler belli. Genelde API veya UI/UX bazlı çalışıyorum. UI’ını yaptığım uygulamanın API’sini bağlayıp devam ediyorum.