Cevaplar 3

Yükleniyor...

Merhaba;

eğer biyomühendislik öğrencisiysen okulunun biyomühendislik çap & yandal için açtığı bölümlere bağlı kalmak zorunda olduğun için ben ne desem boş olacaktır. Ama sen diyorsan ki okulum tüm mühendisliklere onay veriyor o zaman seni kimya mühendisliğine yönlendirmek isterim. Çünkü endüstri bölümünün kendi bıranşında sana bir şey katacağını sanmıyorum. Ama bilgisayar en azında ileri teknoloji bağlamında işine yarayabilir.

eğer biyomühendislik mezunuysan mühendislikten yüksek lisans yapmak istiyorsan Genetik Mühendisliği alanı sana çok şey katacaktır. Bunun yerine alan dışı tercihte bulunarak Biyoloji veya Kimya alanını tercih edebilirsin. Hatta yok ben teknolojiden kopmak istemiyorum diyorsan da kesinlikle İleri Teknoloji dediğimiz her alana hitap eden bu bölümden ilerleyebilirsin.

Teşekkür ederim, başarılar dilerim :)

733 görüntülenme

Merhaba;

mühendis kelimesinin geldiği yer hendese 'dir. Yani hesaplama yapan hesaplamalı.

O nedenle bir çok derste matematik hatta ileri hesaplamalı matematikle karşılaşmanız olasıdır. Fakat şu da bir gerçektir ki, programlama yapabiliyor olmanız daha önemlidir. Matematik yapamam endişesiyle bu bölümden vazgeçmemelisiniz. Çünkü temeliniz ne kadar zayıf olursa olsun veya temeliniz var ama ilgisiz kalıyor sıkılıyorsanız bile birazcık gayretle bu dersleri atlatarak iyi bir yazılımcı olabilirsiniz.

Teşekkürler, sevgiler.

371 görüntülenme

Merhaba;

platforma girmeyeli baya oldu o nedenle geç cevap dönmüş oldum kusura bakmayın öncelikle.

Kısaca ülkemizde hangi üniversiteye giderseniz gidin bilgisayar mühendisliği bölümlerinde mutlaka bir veya iki tane programlama dili eğitimi verilir. Bu demektir ki; size seçtikleri programlama dilleri üzerinden programlama mantığını ve başka dillere de yönelebileceğiniz düşüncesini katmaktır. Daha temelde mühendisliğe giriş adı altında bölümü tanıtırlar. Ve tabii ki en önemlisi problem çözmeyi öğretmek amacıyla algoritmalar veya veri yapıları dersi görürsünüz. Okulunuzun laboratuvar olanaklarına bağlı olarak FBGI veya donanım dersleri alırsınız. Ama yine de derslerin geneli yazılım üzerinedir. Extra olarak mobil, veritabanı,  framework'ler veya nesne yönelimli sistemler öğretilir. Şuan söyleyebildiklerim bu kadar.

Severek yapacağınızı düşünüyorsanız meraklıyım içinde kaybolmalıyım hissine kapılıyorsanız asla kendinize engel olmayın ve bu bölümü seçin derim.

Teşekkür ederim :)

Başarılar, sevgiler.

351 görüntülenme