Merchandiser

Merchandiser

11 soruya 15 cevap verildi.

Cevaplar 15

Filtrele:Sırala:

Merchandiser ne iş yapar? Merchandiser olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (3 Cevap)

Koleksiyon aşamasından ürünün en son aşaması olan mağazalara sevkiyat aşamasına kadarki bütün süreçleri kontrol eder. Esas görevi; doğru ürünü doğru zamanda doğru terminde ve doğru kalitede hazırlamaktır. Bizler de Koton’da bunları yapmaktayız.

Merchandiser olarak çalışmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Öğrenci arkadaşlarımız tekstil sektöründe kariyer yapmak istiyorlarsa, Merchandiser olarak çalışmaları gerekiyor. Bunun temel sebebi de, Merchandiser’ın hem bayi departmanıyla hem  markayla hem de imalatçılarla üretim aşamasında çalışmasıdır. Merchandiser, bu ikisi arasında köprü görevi görür. Bu yüzden tekstil sektöründeki kariyer hedeflerinde Merchandiser’lık onlara çok şey katacaktır.

Merchandiser pozisyonunda çalışmak için nasıl özellikler gerekir? (1 Cevap)

Merchandiser pozisyonunda çalışmak için en önemli özellik; işinizi severek yapmanızdır. İşinizi sevdikten sonra bu işi daha iyi yapabilirsiniz. İkinci olarak da hızlı karar vermek ve değişimlere açık olmak gerekiyor çünkü tekstil sektörü çok hızlı gidiyor. Detaylara çok önem vermeniz, iletişim kabiliyetinizin çok yüksek olması ve imalatçılarla sürdürülebilir ilişkiler kurmanız gerekiyor.

Merchandiser ne iş yapar? Merchandiser olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (3 Cevap)

Merchandiser imalatın her aşamasından sorumlu kişidir. Bu süreç siparişlerin sistemde oluşmasıyla başlar; fit, dikim, paketleme ve depo sürecine kadar devam eder. Bu noktada esas olan şey ürünlerin doğru kalitede, doğru zamanda ve doğru adette depoya girmesidir. Genel anlamda ürün depoya girdikten sonra işimiz bitiyor ama bazen mağazalardan müşteri geri dönüşleri oluyor. Bu noktada da biz işin içine girip müdahale ediyoruz.

Merchandiser olarak çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (2 Cevap)

Koton’da bizi en çok motive eden olaylardan birisi; emek verdiğimiz ürünlerin satışlarını inceleyip başarılarını görmektir. Merchandiser olarak dünyanın birçok ülkesinde üretim aşamasında iç içe çalışmaktayız. Çin’e, Bangladeş’e, Pakistan’a sürekli seyahatler düzenleyip, o ülkenin insanlarıyla ve kültürleriyle tanışmaktayız. Böylece hangi ülkenin hangi aşamada hangi ürünü yapabileceğini görmekteyiz. Bu da hem ülkenin kültürlerini öğrenmek hem de çalışma prensiplerini görmek açısından bizlere çok şey katmaktadır ve bizim için gerçekten büyük bir motivasyon kaynağıdır.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Koton

226 soru, 587 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Pamukkale Üniversitesi

12 soru, 113 cevap.

Ege Üniversitesi

23 soru, 120 cevap.

Kişilerin Bölümleri