Merchandiser

Merchandiser

13 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Merchandiser ne iş yapar? Koton'da görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Koleksiyon aşamasından ürünün en son aşaması olan mağazalara sevkiyat aşamasına kadarki bütün süreçleri kontrol eder. Esas görevi; doğru ürünü doğru zamanda doğru terminde ve doğru kalitede hazırlamaktır. Bizler de Koton’da bunları yapmaktayız.

Merchandiser olarak Koton'da bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Sabah işe geldiğimizde en temel görevimiz olan süreç takibini yapıyoruz. CPS denilen bir sistemimizde ürünlerin hangi aşamada olduğunu imalatçılarla kontrol ediyoruz. Bunu tamamladıktan sonra eğer repete ve aktüel bir siparişimiz varsa Ürün Yönetimi ve Marka ile bir araya gelerek o siparişlerin yazımını ve yerleştirilmesini yapıyoruz. O gün fitler gelmişse Modelhane Ekibimizle beraber fitlerde herhangi bir kritik olup olmadığına bakıyoruz. Eğer modellerde bir kritik olursa imalatçılara bilgi veriyoruz.

Merchandiser pozisyonunda çalışmak için nasıl özellikler gerekir? (1 Cevap)

Merchandiser pozisyonunda çalışmak için en önemli özellik; işinizi severek yapmanızdır. İşinizi sevdikten sonra bu işi daha iyi yapabilirsiniz. İkinci olarak da hızlı karar vermek ve değişimlere açık olmak gerekiyor çünkü tekstil sektörü çok hızlı gidiyor. Detaylara çok önem vermeniz, iletişim kabiliyetinizin çok yüksek olması ve imalatçılarla sürdürülebilir ilişkiler kurmanız gerekiyor.

Merchandiser olarak çalışmanın zor yanları nelerdir? (2 Cevap)

Merchandiser’ın zor yanlarından birisi; dış etkenlerden çok etkilenmesidir. Örneğin; kurlardaki ve vergi oranlarındaki değişim, bizi ürün yerleştirme konusunda bambaşka ülkelere açılmamıza neden olabiliyor. Dolayısıyla değişimler bizi çok etkiliyor. Zor yanlardan başka bir tanesi de, imalatçı seçimidir. İmalatçıları seçerken gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Aksi halde herhangi bir hatalı imalatçıda bu bize termin ve satış kaybına yol açabiliyor.

Merchandiser olarak çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (2 Cevap)

Koton’da bizi en çok motive eden olaylardan birisi; emek verdiğimiz ürünlerin satışlarını inceleyip başarılarını görmektir. Merchandiser olarak dünyanın birçok ülkesinde üretim aşamasında iç içe çalışmaktayız. Çin’e, Bangladeş’e, Pakistan’a sürekli seyahatler düzenleyip, o ülkenin insanlarıyla ve kültürleriyle tanışmaktayız. Böylece hangi ülkenin hangi aşamada hangi ürünü yapabileceğini görmekteyiz. Bu da hem ülkenin kültürlerini öğrenmek hem de çalışma prensiplerini görmek açısından bizlere çok şey katmaktadır ve bizim için gerçekten büyük bir motivasyon kaynağıdır.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Koton

250 soru, 609 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Pamukkale Üniversitesi

12 soru, 113 cevap.

Kişilerin Bölümleri