Merchandiser

12 soruya 16 cevap verildi.

Cevaplar 16

Yükleniyor...
5,369 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koleksiyon aşamasından ürünün en son aşaması olan mağazalara sevkiyat aşamasına kadarki bütün süreçleri kontrol eder. Esas görevi; doğru ürünü doğru zamanda doğru terminde ve doğru kalitede hazırlamaktır. Bizler de Koton’da bunları yapmaktayız.

2
2,270 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrenci arkadaşlarımız tekstil sektöründe kariyer yapmak istiyorlarsa, Merchandiser olarak çalışmaları gerekiyor. Bunun temel sebebi de, Merchandiser’ın hem bayi departmanıyla hem  markayla hem de imalatçılarla üretim aşamasında çalışmasıdır. Merchandiser, bu ikisi arasında köprü görevi görür. Bu yüzden tekstil sektöründeki kariyer hedeflerinde Merchandiser’lık onlara çok şey katacaktır.

1
2,211 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser imalatın her aşamasından sorumlu kişidir. Bu süreç siparişlerin sistemde oluşmasıyla başlar; fit, dikim, paketleme ve depo sürecine kadar devam eder. Bu noktada esas olan şey ürünlerin doğru kalitede, doğru zamanda ve doğru adette depoya girmesidir. Genel anlamda ürün depoya girdikten sonra işimiz bitiyor ama bazen mağazalardan müşteri geri dönüşleri oluyor. Bu noktada da biz işin içine girip müdahale ediyoruz.

1,966 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser pozisyonunda çalışmak için en önemli özellik; işinizi severek yapmanızdır. İşinizi sevdikten sonra bu işi daha iyi yapabilirsiniz. İkinci olarak da hızlı karar vermek ve değişimlere açık olmak gerekiyor çünkü tekstil sektörü çok hızlı gidiyor. Detaylara çok önem vermeniz, iletişim kabiliyetinizin çok yüksek olması ve imalatçılarla sürdürülebilir ilişkiler kurmanız gerekiyor.

1
1,811 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’da bizi en çok motive eden olaylardan birisi; emek verdiğimiz ürünlerin satışlarını inceleyip başarılarını görmektir. Merchandiser olarak dünyanın birçok ülkesinde üretim aşamasında iç içe çalışmaktayız. Çin’e, Bangladeş’e, Pakistan’a sürekli seyahatler düzenleyip, o ülkenin insanlarıyla ve kültürleriyle tanışmaktayız. Böylece hangi ülkenin hangi aşamada hangi ürünü yapabileceğini görmekteyiz. Bu da hem ülkenin kültürlerini öğrenmek hem de çalışma prensiplerini görmek açısından bizlere çok şey katmaktadır ve bizim için gerçekten büyük bir motivasyon kaynağıdır.

1